Jump to content
mimima

Animale de companie

Recommended Posts

Nope - am luat scutece de copii, facut gaura, scos coada prin gaura, prins scutecul in jurul taliei ei si voilá, nu se scurge prin casa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca exista speciale ptr caini, de ce scula lu terente ai facut tigania aia, sadoMAS ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca unul costa 21 de lei. Iar la magazin iei 40-50 de pampersi cu 45 de lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu costa atat unul ce plm, m si eu un bax mic pentru sasha, nu mai stiu cat a fost ca am cumparat mai multe de la animax, dar in orice caz nu are cum sa fie 21 de lei bucata.

 

ma rog, eu ii pun doar seara ca in restul zilei o arde in curte.

 

treaba e ca va intra in calduri si se face coada de caini bulangii probabil la poarta, s-o futa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba voi vorbiti serios cu ciclul la câini, sau faceti misto. Sa nu mai stau sa ma uit pe google. Ca pisica au avut ai mei si nu avea ciclu da-o dracu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da' cum plm crezi ca se-nmultesc cainii, prin polenizare ?

 

la pisici nu curge sange cand sunt la menstruatie si oricum alea sunt in calduri din ianuarie pana in august, e tragedie.

 

catelele doar de 2 ori pe an maxim au ciclu, uneori doar o singura data si tot de atatea ori sunt in calduri, deci mult mai usor de gestionat problema.

 

la pisici, sa iti explice similea cum e sa fie pisica in calduri, poate mai tineti minte dramele prin car trecea acum vreo 2 ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt pastile care se dau in primele zile si ies din calduri in maxim 3-5 zile ,da nu stiu cat de sanatoase is pentru caine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e bine sa le dai, dau dereglari hormonale. Nu e vrajeala, daca nu le pui nimic picura sange prin toata casa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt pastile care se dau in primele zile si ies din calduri in maxim 3-5 zile ,da nu stiu cat de sanatoase is pentru caine

 

mi-a zis vetu' sa nu-i dau nimic de genul asta, chisturi pe ovare, cancere etc. plm. e compicat cu catea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fara pastile d-alea, asa stiu si eu.

 

iti iei catelusa, vine la pachet cu toate chestiile astea.

 

d-aia multi se si feresc sa-si ia catele. mie mi se par cele mai iubitoare.

 

mult, mult mai atasate decat masculii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n am ce sa fac,catelusa de la firma e libera si se strang o ciurda de caini pe acolo cand vine perioada

 

asa ii dau vreo 3-4 zile pastile si ii trece rapid.de fapt eu am dus o la sterilizat,dar aia nu i au scos ovarele ci doar i au legat trompele si intra in calduri

 

ma rog,oricum de cand am adoptat si masculul ala de vanatoare metis,a luat ceva in greutate si cam da de pamant cu toti cainii care apar in perimetru

Share this post


Link to post
Share on other sites

krebs e pui. Pana la cocos, ii mai trebuie ceva pene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca l-am mai pus, insa asta e Rex al meu.

Este un lup foarte iubitor si foarte prietenos. De fapt foarte prietenos... :lol:

post-80-0-13065500-1411996631_thumb.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

astea-s minunatiile necuvantatoare  din viata mea :)

 

 

mitzi, mama sofiei

 

post-11-0-67147500-1412001900_thumb.jpg

 

 

sofia, puiul lui mitzi si prietena lui ursu

 

post-11-0-34768100-1412001977_thumb.png

 

ursu cainele alb

 

post-11-0-69712100-1412002022_thumb.jpgpost-11-0-00069800-1412002024_thumb.png

 

 

 

ea este tzitzi

 

cu ea stau zi de zipost-11-0-18164200-1412002108_thumb.jpgpost-11-0-70943500-1412002109_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.