Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

mie imi place Manta, nu stiu de ce.

 

nu mai e cazul sa spun ca nu aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E motorul de jaguar, 5.3 sau 6.0

 

cu 24 valve total 

 

pare prima varianta de manta, care este singura draguta si sa merite ceva atentie 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

au fost puse pe manta inclusiv motoare de bmw m3 in 4 si 6 cilindri,volvo,v8 de chevrolet etc

 

se preteaza la modificari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti de:

 

http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-M3-Coupe-SMGII%2C-19-%2C-Schiebedach%2CHarman/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:3500,mdl:45,frn:01-2003,frx:12-2005/pg:vipcar/213053323.html

 

Un amic e destul de hotarat sa o ia. Cauta un m3 e46, obligatoriu coupe (nu cabrio) si cutia DSG II.

Edited by Cosmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cutie SMG si as cam evita-o. Daca se duce pompa hidraulica de pe cutie si deobicei se duce, are de achitat cel putin 500 euro. 

Plus ca nu este secventiala in adevaratul sens al cuvantului. Este un getrag in 6 trepte cu un fel de timonerie mecanica. 


--

 

Ca an este OK. nu mai sunt probleme cu puntea spate. Si nici la motor cu vibratiile si cuzinetii tociti (remediate dupa 2002). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai avut unul, pe cate l-a vandut acum vreo 5 ani. A mers si cu manuala si a zis ca nici nu vrea sa auda, iar cutia SMG i s-a parut dementiala, tot timpul o lauda.

Edited by Cosmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este fix aceeasi cutie, cu timonerie hidraulica. Ofera un aer de sportivitate, mai ales ca schimbarile intre trepte nu sunt cele mai line, dar exista problema ca sa se strice ceva la ea. Nici SMG 3, de pe E60 sau E63 nu e lipsita de probleme. 

 

Eu am intalnit mai multe persoane ce vor sa renunte la smg tocmai din cauza problemelor. In loc sa o repare, au facut conversia (care este relativ simpla). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina de fara in primul rand, vezi scaun sofer dat maxim in fata, de aici inainte nush ce sa zic, probabil este un avantaj, asta in cazul i-a schimbat vreodata uleiul de cand a cumparat-o. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se lauda cu carte service si revizie facuta recent. O sa sun maine sa vad ce si cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cea mai ieftina practic. Vrea benzina, max. 120k km, 2011-2012, la dotari nu are pretentii. Buget 8500. Ce sa cumperi in conditiile astea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca am văzut 1.6 benzen. E leșinat motorul ala, insa nu prea are probleme, insa afara de consumul mai ridicat.

In rest, nu am ce sa reproșez mașinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interior foarte curat nu sa fumat 
toate revizile conform plan SKODA 

 

:)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interior foarte curat nu sa fumat [/size]toate revizile conform plan SKODA [/size]

 

:)[/size]

 

Si mcm a avut masina buna si tot asa scrie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am sunat. M-a expediat repede, mi-a zis sa-l sun de miercuri saptamana viitoare. Sa-l futa dracii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai sa-mi bag, ce scumpă e dihania

 

mie mi sa pare ieftinuca.  masina din 2012, mult peste un logan nou full care pote e mai scump.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A schimbat antigelul la -30 de grade, adica a tinut bidonul la fix 30 de grade inclinatie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"-......

-.....

- aceept orice"

 

mas, suna-l repede pana nu se razgandeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.