Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Nu imi dau seama din poze si nici din film dar daca e cu motorul c20let pai sa stii ca se pisa cu bolta pe multe masini.

Si merita banul, un motor de ala sh dar in mintile lui se vinde cu 2000-2500 e si se cauta in draci.

Se chinuia tare pe la 170...un C20LET fluiera la vitezele alea. Si un 2.0 de 150cp ar fi tras mai bine. Sustince-a zis Viper cu motorul de 116cp

Share this post


Link to post
Share on other sites

cel mai transparent anunt din istoria anunturilor auto, bai ce hateri sunteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

un kkt de masina , valoreaza fix greutatea ei in fier vechi,

 

totusi credeam ca numai e36-le trezeste sentimente din astea puternice de racer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vectra ramane alternativa pentru racerii care nu si au permis e36.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa ma gandesc ce se poate face cu vaca aia turbo. Erau acum ceva ani filmulete pe iutub cu o busa turbo care la 400 la ora radea de o busa stock

L-am gasit

 

https://youtu.be/X8UEeqdl6U0

Share this post


Link to post
Share on other sites

si a luat un prieten un gsx r 1000 de curand.are vreo 175 de cai stock plus soft,ajunge probabil catre 200 cp

 

inca n am apucat s o vad in actiune dar imi inchipui ca e copil mic fata de busa aia turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate la noi aci o busa e inutila. Sta prost la capitolul manevrabilitate datorita gabaritului. D-aia i se si spune "vaca"

 

Insa este the ultimate riding machine din cele disponibile muritorilor de rand

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu inteleg cum de nu zboara ala la 400+ de pe motor. m as caca pe mine la viteza aia pe 2 roti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate la noi aci o busa e inutila. Sta prost la capitolul manevrabilitate datorita gabaritului. D-aia i se si spune "vaca"

 

 

Poate "sta prost" la capitolul manevrabilitate daca o impingi de colo colo, zici ca are o tona. Daca stai in picioare langa ea si o inclini putin-putin mai mult in partea opusa, pa, o scapi.

Eu cand o manevram pe loc (bine, Honda CBR 1100xx, dar este aproape acelasi monstru), intotdeauna o incalecam, sa nu o scap.

 

Dar din moment ce pleci cu ea de pe loc, este surprinzator de manevrabila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma refeream in oras, pe drumurile noastre nationale la ocolitul gropilor etc...este lambo al motoretelor si e o masinarie geniala dar in Ro e mai greut cu ea. Bine, eu nu-s decat un chibiÈ›...de m-as urca pe motor nu stiu cat timp as mai fi printre cei vii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si gixeru de 1000 de care spune sly e ceva satana...iți cam trebuie reflexe de nevastuica dacă tragi de gaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate la noi aci o busa e inutila. Sta prost la capitolul manevrabilitate datorita gabaritului. D-aia i se si spune "vaca"

 

Rares, de ce n-ai vazut asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Insa este the ultimate riding machine din cele disponibile muritorilor de rand

 

Nu doar puterea conteaza. Plus ca Hayabusa are destui competitori, de exemplu ZX-14R.
Ceea ce conteaza de fapt e sa te distrezi si sa ai si o viata lunga. Aia e misto doar in linie dreapta, dar eu zic ca unele lucruri sunt prea puternice.
Sa nu ramana aproape nimic intreg din tine pentru o greseala minora nu mi se pare deloc ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si gixeru de 1000 de care spune sly e ceva satana...iți cam trebuie reflexe de nevastuica dacă tragi de gaz.

 

 

e exact ca asta,cand te gandesti ca are doar 170 kg la gol iti faci o idee

 

 

 

jemima1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand ma gandesc ca prima mea moto era sa fie un 750 de-asta...

 

 

Numai paie aveam in cap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rares, de ce n-ai vazut asta?

 

DIN CAUZA, DIN CAUZA! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.