Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Asteapta ca poate apare pe autovit cu 10 mii km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol.

 

Asta ar fi culmea prostiei. 30k sau 10k tot acolo.

 

Oricum nu cumpara romanasu samsar asa ceva, stie ca nu prea e piata in RO. El cumpara 320 dizăl power b0$$, tzipla de tzipla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e90 pre LCI care face 8 ani intr-o luna la 22.000 + timbrul vietii nu mi se pare nicio afacere sincer. 

 

Masina in sine e foarte misto nimic de zis dar nu mi se pare un deal bun. 

 

Edit: Taxa e vreo 2200 am vazut deci 25k cu totul.

Edited by thesaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sunt scumpe dar e o masina foarte tare.

 

Daca cauti dupa criteriile pe care le-am selectat eu si anume: sub 125k km, transmisie manuala, berlina, sistem navi, xenon, o sa vezi ca gaseste doar 6-7 e90-uri restul fiind f30 si toate incep de la 20k si ajung spre 30k.

 

Aia era printre cele mai ieftine, ma rog, nici termenul pe care l-am folosit "afacere buna" nu e tocmai potrivit dar ma refeream ca o comparatie cu celelalte.

 

Plus ca motorul ala il poti duce spre 500 HP usor si cu o investitie relativ mica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e90-ul ala pre facelift a devenit noul e36, am vazut unele mai demolate si mai strambe decat daunele alea din 92 inmatriculate pe bulgaria. nu inteleg de ce se dezintegreaza asa.

 

mai arata si naspa, bine nu seria 1 naspa, dar naspa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sunt dinalea la 5k euro probabil. Sunt multe e90-uri chiar si e60 care arata deplorabil dar asta tine de proprietari care in cele mai multe cazuri nu si le permit.

 

Gen, ce conteaza daca ai pom de craciun in bord si masina zgaltaie din toate incheieturile daca inca se taraie pe asfalt ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Plus ca motorul ala il poti duce spre 500 HP usor si cu o investitie relativ mica.

 

Spre 400 da poti relativ usor. N54 e o baza buna. 500 nu sunt chiar asa usor de obtinut (evacuare, admisie, intercooler, radiator, HPFP, injectoare, water/meth) duc lejer inca 5-6k minim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va bagati in teritoriul lui MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spre 400 da poti relativ usor. N54 e o baza buna. 500 nu sunt chiar asa usor de obtinut (evacuare, admisie, intercooler, radiator, HPFP, injectoare, water/meth) duc lejer inca 5-6k minim.

 

 

Pentru 500 ai nevoie doar de turbine, intercooler si apoi facut alt soft. Pompa si injectoarele fac fata pana la puterea aia.

 

3.2k euro sunt turbinele si intercooleru e 1k euro. Bine, cu softu cam cat ai zis tu ajungi, adica 5k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e90-ul ala pre facelift a devenit noul e36, am vazut unele mai demolate si mai strambe decat daunele alea din 92 inmatriculate pe bulgaria. nu inteleg de ce se dezintegreaza asa.

 

mai arata si naspa, bine nu seria 1 naspa, dar naspa.

"Nu se mai fac masinile ca inainte bossinio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa fim seriosi,500cp si fiabil inseamna o investitie de minim 10k si un tuner pe ... lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci nu mas, ca el e pe ... altora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blu...parfumat ca un camembert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi mai interesant cum se poate inmatricula in tara, pentru ca nu are acte,  are  CERTIFICATE OF DESTRUCTION care nu este un titlu de proprietate. Nici macar titlu de proprietate salvage nu are ca sa mai poti face ceva.

 

Pe de alta parte, macar au km reali si putini, acuma daca lovitura nu a fost grava, e mai buna ca oricare alta din Europa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar cum plm se mai inmatriculeaza daca e dauna totala in alta tara ? astia sunt mana in mana cu ceva autoritati de la noi, sa-i vezi in gura. 

 

dar app, nu s-a dat legea aia ca e cu puscarie mai nou, daca vinzi masini de genul asta sau cu km dati inapoi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nici o lege deocamdata, era vorba ca vor da ceva lege dar au lasat o balta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, pai la noi daca ies toti samsarii in strada s-a zis cu ei, protestul colectiv e mic copil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

exisita lege, nu sepcific pentru asta, dar s-ar incadra. ii dai in judecata pentru inselatorie, si e prevazuta in cod penal/civil etc.. 

e greu de dovedit, mai ales daca nu e dealer etc.. zice ca nu a stiut.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In general samsarii nu stiu sa puna nici @ la adresa de mail. Daca n-ar fi baietii care dau km inapoi, samsarii ar muri de foame. Nu cred ca stiu ei ce si cum sa faca, doar sunt beneficiarii unor servicii facute de astia care fac diagnoze, ciptuning etc. Deci tre sa se inceapa de la radacina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.