Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Ai luat aia de pe site ul lui zoso?

Io nu m as mira sa fie anunturi postate chiar se el sa aibe subiecte, io nu cred ca cineva i asa de idiot incat sa puna aceleasi poze.

Corect. Ala e un cacat bolnav. E capabil de asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Not sure dacă "căcat bolnav" e mai rău decât "șobolan fiert în pișat" sau nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciupa inca are un dinte impotriva aluia de cand i-a pus poza cu 535-ul si i-a dedicat un articol pe mizeria aia de blog gen emisiunea lui cacatos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu numai că i-a pus poza ci, mai mult, că i-a modificat numărul de înmatriculare încât să pară că e neînmatriculată în ro.

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cum zice Rares. Ro. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciupa inca are un dinte impotriva aluia de cand i-a pus poza cu 535-ul si i-a dedicat un articol pe mizeria aia de blog gen emisiunea lui cacatos.

Aveam boala pe el de dinainte. Am facut misto de el pe bmwclub si jegul s-a ofticat.

Ma cac pe ei de bloggeri autohtoni. Niste cersetori online, in frunte cu Zoso si cacatul ala sinistru de Buhnici.

Sunt si cateva exceptii, dar foarte rare. De obicei, blog-urile astea care trateaza orice subiect sunt de fapt niste reclame platite, unele mascate, altele nu.

Faza enervanta e ca imbecilii astia au impresia ca daca ii citesc zilnic alti imbecili, chestia asta ii face cumva importanti.

Isi aleg subiecte cat mai de cacat si care starnesc polemica mare astfel incat sa aiba trafic. Macar tarfele o sug pe fata. Astia o sug in batista sau dupa prosop.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

buhnici are ceva problema de comportament, era sigur prosul clasei, inchis in el, mormaind tot timpul cand ceilalti faceau misto in cursul orelor - nu prost, dimpotriva. Genul care juca "avioane" cu el insusi si zambea ca retardul cand castiga unul din el...

I se aude frustrarea in tonul vocii de acum, grandomanie de doi bani si par ca tine cu dintii de postul de la protv pentru ca ce face el, poa' sa faca si o surdo-muta-review-uri la pacanele...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

buhnici are ceva problema de comportament, era sigur prosul clasei, inchis in el, mormaind tot timpul cand ceilalti faceau misto in cursul orelor - nu prost, dimpotriva. Genul care juca "avioane" cu el insusi si zambea ca retardul cand castiga unul din el...

I se aude frustrarea in tonul vocii de acum, grandomanie de doi bani si par ca tine cu dintii de postul de la protv pentru ca ce face el, poa' sa faca si o surdo-muta-review-uri la pacanele...

E sigur bolnav. A inceput sa scrie articole despre cum sa aduci masini din Germania dupa ce si-a adus o masina. Zicea ca stie toate secretele samsarilor, aberatii d-astea.

Dupa i-a tepuit pe aia de la Vodafone cu un abonament pe care n-a mai vrut sa-l plateasca pentru ca de fapt il folosea un cunoscut de-al lui, asa ca s-a gandit sa-i invete pe micuti ca de fapt facturile nu trebuie platite pentru ca oricum fraierii n-au ce sa-ti faca.

Dupa a devenit mare reviewer de masini si telefoane, practic un smecher natural si cosmopolit. Pe astia ii uneste in principal foamea. Ambitia aia tipica fomistului. Cred ca si acum isi ia cel mai ieftin pateu de ficat doar ca sa mai bage niste europeni pe dreapta. Ala sigur ar suge pla pe pretul corect. Doar sa nu spui la nimeni.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invata l pe novice cu batista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bou. Vad ca l-a bagat si pe frate-su. Ce echipa frumoasa de picoli.

 

Invata l pe novice cu batista.

E din Galatz, n-are cum sa fie novice. Fifti seidz of Galatz. Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au schimbat si scaunele. Nu imi dau seama cum reusesc sa iasa ban pe ban cu atatea reparatii facute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai dar cum plm fac astia profit bai nene, folosesc piese fake la reparatii ? ce plm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca iesi pe profit bine de tot. Gandeste-te ca in caz de dauna totala poti ramane si cu epava plus bani. Un tinichigiu bun, niste piese sh si o dai de buna.

 

Totul se bazeaza pe pretul foarte mic al epavei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt deloc ieftine, pai ce naiba ca eu numai din astea am luat, si oricat de ieftin o luai, daca adaugai cheltuielile, nici o sansa sa faci profit.


Eu zic ca iesi pe profit bine de tot. Gandeste-te ca in caz de dauna totala poti ramane si cu epava plus bani. Un tinichigiu bun, niste piese sh si o dai de buna.

Totul se bazeaza pe pretul foarte mic al epavei.

 

Nu e ca la noi, masinile sunt vandute de firmele de asigurari prin casa de licitatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io vreau sa vad cum ma combin cu din asta, ca sa-mi aduca lucruri mai voluminoase de prin america sa nu mai astept cateva saptamani dupa ele.

 

Desi nu prea am incredere 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparate industriale deobicei, iar unele sunt mai mari decat imi aduc pocaitii, depasesc 50Kg sau sunt cat un sifonier. 

 

Un container intreg e cal 800-1000 euro la Rotterdam, dar n-am cum sa-l umplu pe tot si nici rabdare sa organizez transport, grupaje si alte vrajeli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Observa o chestie interesanta. A avut accident in Texas si i s-a dat certificat de salvage, dar acuma are numere de Arkansas. Deobicei asa fac astia cu masinile accidentate nasol, le scot out of state ca altfel nu le-ar mai putea inmatricula din nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.