Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

au si una mai mare, pentru cine considera ca magaoaia aia nu-i de ajuns

 

 

arctic-trucks-hilux-6x6-01.jpg

 

 

lol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta-ti una normala, 4ori4 ala n-o sa-ti schimbe cu nimic viața.

E jmecherie 4x4 inclusiv pe uscat, a mea e 525d xdrive, pentru nimic in lume nu as renunta in favoarea tractiunii spate.

 

Masina e parcata acolo langa vulcanizare tot timpul, o vedeam de fiecare data cand treceam prin Ludus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta-ti una normala, 4ori4 ala n-o sa-ti schimbe cu nimic viața.

Ei nu. Pipi/caca cu jet pe fwd si rwd la pachet! Awd rulz! Cu awd pleci fara greturi cam pe orice. Cu alelalte, la prima ploaie pleci in scart-uri de zici ca esti șumahăr. Nu mai zic de cum stai pe drum cu awd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma, cu tractiunea spate nu poti depasi 50 ca te rastorni. Iar curbele le iei cu maxim 20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma, cu tractiunea spate nu poti depasi 50 ca te rastorni. Iar curbele le iei cu maxim 20.

Am avut 2 cu spate, asta cu xdrive e de vis. Nu iei curbele asa tare cu una cu tractiune spate, asa ca n-o mai drege.

 

Mai ales daca o bruschezi, e foarte stabila.

 

M-a scos din cacat in padurea Bogatii, aproape sa ratez o curba ca era noapte, eram obosit si aveam 110km/h, nu o redresam asa usor daca nu era xdrive.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti amator de d-astea?

 

ia-ti tati un hilux si mai raman si bani de dirt bike.

 

pe care o urci tot in hilux.

 

si pe urma o speli si te duci cu ea si la teatru.

 

job done.

 

E misto, dar ce naiba fac cu dihania aia prin oras ?:)

 

 

Masina e parcata acolo langa vulcanizare tot timpul, o vedeam de fiecare data cand treceam prin Ludus.

 

Am vorbit cu cineva din Ludus, cica e a lui ala ce are vulcanizarea si mai are ceva firma de transport, se pare ca are masina de mult, 4-5 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu 4x4 jip pe drumuri înzăpezite de munte, bo$$ de bo$$ esti, restul cazanelor ți se vor părea de jucărie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare pilot mai esti ma jiz.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shit happens, am apreciat gresit, lumina insuficienta. Important e ca am ramas pe sensul meu de mers, chiar daca am ajuns pe banda 1.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

E60 cu Xdrive e o masina tare plictisitoare.

4x4 pe sedan-uri reprezinta moartea pasiunii.

 

Hilux e cool. Jeep nu. Ca asa a hotarat Ombladon. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei nu. Pipi/caca cu jet pe fwd si rwd la pachet! Awd rulz! Cu awd pleci fara greturi cam pe orice. Cu alelalte, la prima ploaie pleci in scart-uri de zici ca esti șumahăr. Nu mai zic de cum stai pe drum cu awd

 

du-te bai in treaba ta

 

pot eu fara asa ceva in varful muntilor si ai tu nevoie pe splaiul unirii, cu plugurile in fata din ora in ora

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa transez bătaea dintre hilux si jipu meu, va spun ca comandăru si pișî pi el la ceea ce tine de tinuta de drum, manevrabilitate si confort. Asta a admis-o un amic, fan de hilux, care ARE. hilux e o droaga, jipu asta de-l am e asa, mai...şaretă. pifanilor

Share this post


Link to post
Share on other sites

du-te bai in treaba ta

 

pot eu fara asa ceva in varful muntilor si ai tu nevoie pe splaiul unirii, cu plugurile in fata din ora in ora

Bine mah. Tu ala de leaga toba cu sarma. Si cand se rupe sarma nu schimba suportul, ci ia sarma noua :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai aberezi in plm. Si te duci in p.la, ca daca raman aia din fata ta blocati poti sa aștepți tu linistit sa treci.

 

in bagi un deget in cur si-ti spui ca totul e bine. Ai 4 ori 4.

 

Imi leg toba cu vreau gtfo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine si ia hilux pentru manevrabilitate si confort a cam greșit segmentul

 

Masina aia a fost conceputa in alte scopuri

 

Personal îmi plac mașinile care merg pe o nișă precisă,nu puțin din fiecare si de fapt iese un rahat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai aberezi in plm. Si te duci in p.la, ca daca raman aia din fata ta blocati poti sa aștepți tu linistit sa treci.

 

imi bagi un deget in cur si-ti spui ca totul e bine. Ai 4 ori 4.

 

Imi leg toba cu vreau gtfo

Vai Ifics! :o nu credeam asa ceva despre tine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hilux e tanc. Arata urat, e rudimentar, insa pe offroad e cam smecherie.
Realitatea e ca nu poti face masini d-astea gen briceag elvetian, bune la toate. La ceva tot vor fi de cacat.

 

Iar masinile sedan cu tractiune integrala sunt ceva destul de lame. Cu Bucurestiul iarna te poti lua la tranta cu orice masina daca are pneuri bune de iarna.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu pt alea a luat-o, mister S. Dar de ce sa nu admitem ca-n majoritatea timpului masina aia se plimba pe asfalt. Ca toate masinile, de altfel. Macar jipul are suspensie independenta pe spate si nu lame de-ale ca la tren. Cu toate astea, mi-a placut masina, am mers si eu destul cu ala. Zici ca e angajat la renel si tre sa repare stalpii, pe coclauri :D

 

 

Ca io inca n-am vazut mistretul ala pe care sa-l care in bena inchisa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai are foi de arc tocmai pentru ca astfel poate sa suporte un abuz mult mai mare decat o masina normala.

Adica acolo unde masina ta se alege cu amortizoare rupte, Hilux-ul continua sa mearga.

Apreciez mult chestiile de genul asta. In ziua de azi, aproape nimic nu mai este specializat - totul este bun la toate, dar de fapt la nimic. Ca smartphone-urile. Ai in ele toate functiile posibile, dar autonomie de cacat, semnal de cacat, calitatea convorbirii de cacat. Si se sparg cand le scapi de la juma de metru.

 

Iar masina ta e mai apropiata de Q7 decat de Jeep Wrangler.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe de alta parte, x5 gţ iasi si retur, blana, 2 mils motorina. Io fac otopeniu cu 3 jumate

Se strica si hilux, mister C. E o masina. Deci se strica. Si, daca vrei catarari, exista atv, totusi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi umbla cu racketzii. Normal ca umbla, cum sa nu umble?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma sa-si ia fiecare ce naiba-l coafează.

 

Eu greseala cu bmw ul n-o mai repet.

 

L-am luat ca sa merg la pescuit cu cielo si ca sa car un rucsac in spate 3km, ca acolo nu ajunge cielo.

 

am fost si tânăr si visator pe vremuri, era ceva sa ai bmw.

 

a fost ceva pana n-a mai fost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.