Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

A fost una in partea ailalta la 13800,s a vandut ca focu

Si dupa ii apuca plansul.

Nimic nu e intamplator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la 13800 sigur era buna buna.  jeezy, e plin de din astea cu km dati inapoi sau foste lovite, ca de aia-s la banii aia.     

 

 

plm, io nu-nteleg cum dracu' nu va uitati pe mobile sa vedeti preturile reale de acolo, io nici nu ma uit pe autovit.  astea de aici tot de acolo-s luate. 

 

 

cre' ca mai tre' sa treaca 20 de ani minim ca sa nu se mai raporteze romanu' la prima masina de pe net, cea mai ieftina. 

 

 

da' na, pe undeva e normal la o adica, ca astea de la noi, aduse de afara, majoritatea-s cumparate primele de pe pagina cu preturile afisate crescator. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 jeezy, e plin de din astea cu km dati inapoi sau foste lovite, ca de aia-s la banii aia.     

 

 

 

Sunt convins ca are ceva masina din link insa lumea la masini de genul se raporteaza.

 

E90-ul daca are km aia si avand in vedere ca e si xdrive si cutie automata, merita banii. Si la km dublu sau tripu fata de anunt (15k) ar merita. Dar nu e ultima fita, ci doar o masina foarte buna.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai d aia zic,un e90 il gasesti si la 4000,daca i o arati p aia la 15 mii,intra in delir

Share this post


Link to post
Share on other sites

sibcris, e90 la 4000 de obicei nu e o masina.  poate daca vrei sa-l aduci pe slep in fata blocului, si sa-l lasi acolo sa vada lumea ca ai bmw. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti compara xdrive si cutie automata cu manuala si tractiune doar spate. Ambele fac banii.

 

Daca ai gasi un E90 fara ambele, probabil ca ar fi muuuuult mai ieftin.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi nu se cauta km,ca oricum o tine 6 luni ca n are bani de cauciucuri,se cauta bombe d astea fatuite,optiuni de 80k eur noua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o iei sa o tii 6 luni fara sa ii schimbi nici macar uleiul in motor e ok. Daca vrei sa o tii 2-3 ani, evident ca nu e ce trebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sibcris, e90 la 4000 de obicei nu e o masina.  poate daca vrei sa-l aduci pe slep in fata blocului, si sa-l lasi acolo sa vada lumea ca ai bmw.

 

Asta o zici tu,ca stii despre ce e vorba

 

majoritatea habar n au sa cumpere o masina

Uita te pe club si te lamuresti

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi nu se cauta km,ca oricum o tine 6 luni ca n are bani de cauciucuri,se cauta bombe d astea fatuite,optiuni de 80k eur noua

 

se cauta si km. se cauta si masini bune.  modele mai vechiute, da' din ultimii ani de fabr si cu km putini.  cu preturi peste medie.  da' ciudat, pamenii aia nu stau pe forumuri, nu-s pasionati. :)

 

pasionatii-s astia cu cauciucuri sh si km nelimitati. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanu ar da maxim 7k de euro pe ea :LMAO: "Ii veche"

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

265k km ba :lol:

 

50km, 2012, inca are foliile de protectie pe ea aici

 

Pfuuuu, criminal GTS-ul

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanii sunt super inapoiati ca mentalitate, asta e adevarul.

Ai 20 000 euro stransi cu greu, sau nici macar 20 000 euro, asa ca te imprumuti si iei o masina de 20 000 euro ca sa moara dusmanii, sa vada lumea ca te descurci.

Suma aia de 20 000 euro poate fi inlocuita si cu 5000 euro.

Totul e sa-ti permiti masina. Cele mai multe masini de la noi depasesc cu mult nivelul de trai al posesorilor. Foarte putini oameni realizeaza la ce se baga atunci cand isi iau o masina.

Daca ai 20 000 euro cash, mai bine ii investesti in ceva. Sau mai strangi niste bani tot pentru o investitie ulterioara. 

Oameni inapoiati exact cum am zis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand mi-aduc aminte cum am.luat rabla, vineri mi s-a pus pata si, peste o saptamana, luasem creditul si facusem comanda...

 

Pe principiul lui imi doresc si eu ceva cu adevarat, ce plm

 

 

De banii aia dati la banca pe rabla, in aceeasi perioada, un amic si-a luat 3 camere in zona tare buna

 

 

Ciupa m-a facut inapoiat, eh, asta e

 

Idiot, as mai adauga eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand trebe sa te arati la muieri, iei bani si de la parinti ca sa iti iei ceva M pack.

Vorba aia, numa' o viata ai.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa l uit p ala din Constanta,a gasit un x3 la Cluj cu 23k eur,200tkm

 

Cand a ajuns acasa,a vazut ca masina avea de fapt 280tkm,si tot ce a avut de spus a fost ca pielea arata ca noua si culoarea e rara si el e multumit de masina.

 

Cred ca o luna a facut matanii ala din Cluj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand mi-aduc aminte cum am.luat rabla, vineri mi s-a pus pata si, peste o saptamana, luasem creditul si facusem comanda...

 

Pe principiul lui imi doresc si eu ceva cu adevarat, ce plm

 

 

De banii aia dati la banca pe rabla, in aceeasi perioada, un amic si-a luat 3 camere in zona tare buna

 

 

Ciupa m-a facut inapoiat, eh, asta e

 

Idiot, as mai adauga eu

 Bre, tu macar invarti niste bani, nu esti o saracie.

Dar un om care lucreaza pe un salariu fix, luna de luna, si care a strans in ani de zile o suma de genul asta, cum poate sa cheltuie atat de multi bani pentru aparente?

Cu mintea de acum, ca sa-mi iau o masina de 20 000 euro, ar trebui sa am inca 80 000.

Pur si simplu nu ma lasa inima sa cheltui bani aiurea. Ma rog, eu sunt si sarac, deci vorbesc fix aiurea in tramvai.

Plus ca daca faci un calcul simplu si rece, pierzi oricum mii de euro anual si daca masina sta.

Azi dai 20 000 euro, peste un an poate iti mai iei 13-14 000 euro. Cati bani trebuie sa produci ca sa merite?

Mai ales ca pe langa pierderea aia de 6-7000 euro din deprecierea masinii, oricum mai bagi in revizii, taxe si combustibil. Chiar asa mult sa dai pentru transport?

Bag pla, merg cu metroul si ma costa aproape nimic.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca la mine e o stare de spirit, daca nu-i masina e altceva, gasesc eu o gaura neagra sa ma falimenteze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunteți niciunu mai sarac k mine

 

gata, m-am curățat de tot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-as putea minti cand as vinde o masina, neam. De fapt n-as minti, punct. A venit cineva sa vada jeep si i-am spus tot ce nu-mi place la el, i-am bagat motorina si i-am dat-o o zi.

 

Normal ca n-a luat-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.