Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Pai o vinde de buna, conserva sau nu, stie numai el si noi. Ala e ca un card de membru, fara nici o valoare la noi, probabil daca te-ai duce cu el in USA si ti l-ar citi la reprezentanta ar incepe sa sune sirenele, lemon alert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, io iar' o sa l enervez pe dan, da' masina aia, in afara de aripa de spate care e mai urata, n-are nimic, usi, aripi, bari, portbagaj/capota, totul se poate schimba si e ca noua. premium selection. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imagineaza ti ca-i dai asteia toate usile, aripile, capota si portbagajul jos.   si apoi la una noua. n-o sa vezi absolut nicio diferenta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da le in ... calului de conserve

 

Pana la urma e un fier,indoit sau drept.vopsit de fabrica sau revopsit

 

N o fi avand ceva suflet de vioara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate vorbi de teapa cand ai de a face cu daune totale,masini inundate sau cu reparatii facute prost,care pana la urma iti pot pune viata in pericol.si pe a celorlalti

 

Daca ai de a face cu daune minore in schimb, o usa,vreun segment sau alte tamponari usoare nu vad unde e problema.

 

Adica da o in sange,orice fier se indreapta sau se schimba.totul consta in cat de bine e facuta reparatia respectiva

 

Restul cred ca tine de snobism.pana la urma sa nu uitam ca masinile construite manual au un pret exorbitant fata de cele produse in linie,tocmai pentru ca sunt manufacturate

 

Un meserias bun,ca e sudor,tinichigiu sau vopsitor va realiza o lucrare mai buna ca orice robot de linie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca o cumperi si afli ca a fost bushita tot ti se pune gheata la inima :)))

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca v am povestit de amicul care si a cumparat un motorhome de la reprezentanta ford. Cateva zeci de mii de km si cateva zeci de mii euro. Beton masina, garantie etc impecabila. Pana cand i am demonstrat amicului ca a fost modificata de pe dreapta pe stanga. Am crezut ca si moare saracul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine drac mai verifica serii cand o iei direct din reprezentanta, cui i ar trece prin cap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar asa.

Crezi ca aia sunt fraieri? Angajatii accepta asa ceva la buy back dintr-o greseala voita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nu stiu. Eu am descopedit din greseala, asta urma sa plece prin tara si nu mai mergea stopul la frana. Stiind exact unde e tabloul de sigurante, cand l am cautat, pauza. Loc gol. L am gasit fix pe partea cealalalta prins parca cu sarma. Imediat am ginit care e treaba. I am aratat si astuia care e treaba. La Ford l au ametit ca modificarea a fost facuta in uk la dealer si bla bla. Plm..

Bine, masina e ok din toate pct de vedere dar na..atata banet pt o lucrare facuta pe genunchi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuia sa i spui omului ca e editie limitata,facuta pt export in australia si s ar fi dus linistit acasa.cum faceau astia daciile pt export canada,cu rezervor dupa bancheta din spate

 

Oricum nu l ajuta cu nimic informatia,probabil va incerca sa scape de ea si va pierde o caruta de bani sau va conduce murat la cur ca in orice moment masina o sa se dezintegreze sub el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt imbecili peste tot, insa pe la dealeri sunt si oameni care se pricep.

 

Sunt mari sanse ca, pentru un comision prietenos, un angajat sa inlesneasca achizitia unei masini cu probleme.

Astia se acopera unii pe altii si fug de asumarea oricarei raspunderi.

Plus ca sigur ii vor pacali pe unii mai fraieri pentru ca sunt multi prosti care cumpara masini fara sa-i duca vreun pic capul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sly, asta a fost acum vreo 3 ani in urma cred. De atunci omul a batut continentul in lung si lat cu caravanul. Fara nici o problema, masina merge, vireaza, franeaza, clima plm. Are si ceva card la ford ca daca se strica pe ceva coclau ii duc alta masina in schimb.

Nu are nimic daca modificarea e facuta bine, am modificat un passat creca de vreo 7-8 ani, a schimbat vreo 3 propritari si masina merge bine mersi si acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

al dreq ce gazon perfect are. Huo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai sa il vezi pe al meu, ii da cu virgula baiatului cu mertzanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Up. L-as putea baga pe al meu, plantat de mine.

 

 

Ca sa radeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

e gazon cu alopecia aerata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu gazonul nu pui poze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-i drept, am reusit sa fac ceva namol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.