Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

homo eroticus, tu ai inceput-o aiurea.

 

mi-e lene sa scriu, dar asta cu masina x se strica mai repede decat masina y e o imbecilitate. este acelasi lucru cu masina mea consuma 3 litri in oras, nu stiu a ta de ce consuma 12. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

118i SE din 2010, 45k mile, carte service bmw.

Scaunele is nașpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ruseste cel mai probabil

Pun pariu ca rusa lui Simi e mai tare decat engleza lui.

Se uita la Ostrov fara subtitrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am încă de vazut.

M sport 3 uși, 47k mile.

Fabricație 2008, înmatriculata în martie 208, 47k mile.

A avut 3 ip-uri ratate.

1. Presiune scăzută lichid spălat parbriz. S-a înlocuit pompa.

2. Cauciucuri uzate și diferență prea mare între roti la testarea frânei de mână.

3. Nu a trecut emisiile de noxe. Exista factura de la dealer, înlocuit ceva ax cu came, senzor ax cu came și senzor oxigen.

Masina arata SUPER bine, exterior și interior.

Am verificat atent istoricul itp și da, mașina asta are perioade când într-un an a făcut 3k mile.

Cartea service e completata la zi.

Firma la care am fost i-a făcut azi revizie gen ulei motor, filtru ulei și filtru aer.

Reviziile precedente sunt la dealer bmw.

Parca prima revizie la 14k mile, a doua la 26k și a 3a la 37k, dacă bine țin minte.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, mai mult de atat ce vrei, bre? Mi-ar placea si mie una

 

 

Sau sa te fi mutat intr-o tara cu volan pe stanga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

grija la geamuri la astea cu doo usi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, blue, zici de faza cu modulul ăla care le coboară și ridica automat?

Plm, mai mult de atat ce vrei, bre? Mi-ar placea si mie una

 

 

Sau sa te fi mutat intr-o tara cu volan pe stanga :D

Din păcate nu prea am avut ce să îi găsesc în afara de faptul că are doar 1 cheie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mah, nu cred ca de ala.  da' are prietena unui prieten una d-asta, si asta se tot plange ca tre' sa i-o repare in fiecare iarna. ori macaralele, ori la chedere sus.  cre' ca are legatura cu faptu' ca iarna se lipeste geamu' de cheder, si nu mai urca/coboara atunci cand inchizi usa.  sorry da' nu mai retin exact care era problema. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS.

Scaunul de la pasager îi ud. Au curățat interiorul înainte să ajung.

mah, nu cred ca de ala. da' are prietena unui prieten una d-asta, si asta se tot plange ca tre' sa i-o repare in fiecare iarna. ori macaralele, ori la chedere sus. cre' ca are legatura cu faptu' ca iarna se lipeste geamu' de cheder, si nu mai urca/coboara atunci cand inchizi usa. sorry da' nu mai retin exact care era problema. :)

M-am scos. În 4 ani am folosit jumate de flacon de ăla cu pulverizator pt dezghețat geamuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trimurile interioare la prima pareau mai faine.  da' asta arata super la exterior, imi place combinatia 2 usi/pachet M/jante 

Share this post


Link to post
Share on other sites

trimurile interioare la prima pareau mai faine. da' asta arata super la exterior, imi place combinatia 2 usi/pachet M/jante

Trimurile la prima erau simple, doar ceva aluminiu sau imitație.

La asta de mai sus au o forma de aia de tabla de podea de troleu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trimurile la prima erau simple, doar ceva aluminiu sau imitație.

La asta de mai sus au o forma de aia de tabla de podea de troleu.

 

pai nu sunt simple la prima, sunt din aluminiu.  io am simple, de plastic, argintii.  mie personal imi plac mai mult alea simple de alu decat alea cu model, cum is la asta cu 2 usi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mah, nu cred ca de ala.  da' are prietena unui prieten una d-asta, si asta se tot plange ca tre' sa i-o repare in fiecare iarna. ori macaralele, ori la chedere sus.  cre' ca are legatura cu faptu' ca iarna se lipeste geamu' de cheder, si nu mai urca/coboara atunci cand inchizi usa.  sorry da' nu mai retin exact care era problema. :)

 

 

exact. nu are rama geamul, coupe-urile au aceeasi prb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, știam ca ar putea fi probleme cu geamurile. Dar recunosc că îmi place mult mai mult hatchback cu 2 uși decât cu 4.

Alea cu 4 uși au ramă normală la geamuri la toate ușile. Doar astea în 2 uși vin cu geamuri ca la coupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si prb vine din cauza ca, atunci cand deschizi portiera, geamul se lasa automat jos cam un cm, ca sa permita deschiderea portierei si cand o inchizi, se ridica la loc singur, ori iarna, cand e inghetat, chestia asta afecteaza cheder-ul si forteaza si motorasul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istoric kilometraj (în mile lol)

Noiembrie 2010 - 19.500

Septembrie 2011 - 28.000

Septembrie 2012 - 31.500

August 2013 - 35.770

Aprilie 2014 - 37.700

Aprilie 2015 - 40.600

Septembrie 2016 - 43.300

Octombrie 2017 - 47.320

De pe site-ul oficial unde se înregistreze toate reviziile tehnice și numărul de mile parcurse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime e nascut in febroarie .. hai sus hai sus hai sus ... a bem paharu pana la funnd... hai dus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

io deaj avea banii pe nelimitat, direct escalade esv platinium plus 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ești pe iPhone?

A lemon law buyback is a term used to describe a vehicle which has been reacquired by the automaker due to specified warranty defect that essentially impairs its use, safety and value. If a vehicle is branded with lemon law buyback title it means that the car in question was/ or still is a lemon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.