Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Na, tocmai am vazut un Bentley bentayga in parcare la piata salaj in Ferentari din care au coborat 2 puleti de maxim 25 de ani îmbrăcați la trening si pufoiace cu blana la guler. Me dont compute.

Me neither. Daca se dadeau jos dintr-un F10 tiganit sau dintr-un Cayenne tunarit mai intelegeam. Dar dintr-un Bentayga de 250.000 euro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cea mai nasoala masina ever, ma rog, nu chiar ever, dar close enough. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am acel motor si am trecut de juma de milion fara interventii in motor, doar o turbina imbacsita.

Nu o recomand pt traficul din b, consumul va fi un 12-14 lejer. E destul de gurmand mai ales pe cutia in 6 trepte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-a interesat personal si am dat de forum si de site-ul de licitatii de unde a fost cumparata busita.

 

Povestea spune ca este de la un var si ca a fost doar zgariata putin, are o poza recenta cu o dauna mai light. A ajuns cu ea la 15 700Euro.

 

Dupa VIN, e intrata in Romania in Iulie 2017, dar ultima intrare in service autorizat o are in 2015.

 

app: mergea pana la capat, sa o verificam in service autorizat.

Edited by Rodebrecht

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si nu i-ai aratat si pozele astea de aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin-ul pus de Dan și cele 2 poze au mai salvat pe cineva în a-și lua o teapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi ca a fost socat?

 

pai plm, ma gandesc ca o minima reactie de jena sau de frica ca s-ar putea urmatoarea mea miscare sa fie un pumn in mecla, ar fi fost oarecum normala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost reactia ceva de genul. "Vai nici eu nu stiam, mi-a trimis-o varul meu, dar totusi cat dai pe ea?" Ca el nu se ocupa cu masini. Pur si simplu. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

la aia cu "cat oferi pe ea", ii ziceam ca-i dau un Galaxy S7 la schimb, baga-mi-as ... in fata lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primary Damage: ROLLOVER

 

Nu intelegeam de ce sunt atat de multe pe Autovit aduse din USA. Pe site-ul ala gasesti la 1 000 de dolari, toate avariate prin accident sau inundatii.


Dar cred ca a fost reparata in USA. Este si pe un site prin care poti sa verifici VIN-ul. 

 

https://clevervin.com/decoding-and-images-WBA3C3C50EF984930

Edited by Rodebrecht

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bucuram ca te-a ajutat forumul sa nu iei o mega teapa. De ar fi mai multi ca tine sa caute bine toate informatiile inainte sa sara cu banii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deloc mirare. Cu siguranta si asta e dauna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu neaparat. Ceva second bun si atent inspectat dar luat din Germania direct. Te pot ajuta daca vrei cu tot ce tine de asta pana ai masina in curte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe site-urile de licitatie din Germania, dar nu am vazut niciodata niste preturi ca sa imi fac o idee. Pe mobile si autoscout par destul de scumpe. Plus ca mai trebuie sa reusesc sa imi vand masina proprie.

Edited by Rodebrecht

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.