Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

nu nu nu

 

am avut eu e60 520i si e o putoare care consuma cat un 3000xi, dar trage ca un Sandero pe gpl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul ala pe e60 e o eroare genetica.de fapt pe orice seria 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

wtf asta din poza parca nu se aliniaza bine deloc, portbagaj, bari, nimic

 

uite aici un 5 misto sedan https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-523i-aut-potsdam/256850951.html

Vreau break. Și nu neagra.

Motorul ala pe e60 e o eroare genetica.de fapt pe orice seria 5

Nu înțeleg de ce. Are 170 de cai. Și seria 5 are vreo 200 de kg in plus fata de seria 3.

Am condus seria 3 cu motorul asta și m-a mulțumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Cauta ceva la care sa gasesti piese usor, pe 320i (320si mai exact era motorul asta) avea ceva probleme si la motor si la cutia de viteze manuala. Cutia era ceva montat specific pe 320si nu si pe 320i si la motor ceva pe la chiulasa, poate ma insel.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

320si a fost doar 320si, adica un n45 de 2.0l, pentru omologare wtcc sau etcc mai nou

 

si doar pe sasiu de seria 3 

 

10plm 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Scufala, e tot motor 2.0i de 170CP, deasta i-am zis sa aiba grija. Din ce retin, a mai fost 2.0i de 150CP pe E60.

 

Ma cac pe 320si, wtcc si etcc :)

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numa' daca nu o fi vreo versiune detuned, ca la Efficient Dynamics/ Fleet Edition. In fine...

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

si de ce 170 n-ar fi suficienti? 

 

daca era 3 litri si 170 era OK? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, incalci normele tehnico estetice. Te amendeaza politia bunului gust. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai pui si gpl pe lesinatura aia,poate ramai cu 150cp reali,asta cu slujbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

As baga si ulei de la cartofi prajiti daca merge mai ieftin. S asa la stilul meu batranesc de condus folosesc 40% din cei 116 cp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect.atunci te axezi spre o skoda fabia pe benzina si i pui gpl,o sa mergi aproape pe gratis

Share this post


Link to post
Share on other sites

are un amic un logan din asta nou, cu gpl pus din fabrica, gen a comandat-o direct cu GPL, il costa 60 de lei drumul pana la mare si inapoi.

 

mai zi ceva.

 

pe mine ma costa ceva de genul 400 de lei. pai cine-i prostul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai, tu ce medie ai la km/h pana la mare? :D

Ca cel cu Loganul sigur are mult sub tine. Si are cutie manuala.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

so what, daca plecam amandoi cu 500 de lei sa zicem pt un w/e in vama, mie imi raman de cheltuiala 100 de lei, el are de cheltuiala 440, pai n-am facut nicio smecherie, am pene pe spate, sunt papagal. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Confortul si viteza costa, stii mai bine decat mine. Pe langa ca ai cam sta morcovit in Logan pe autostrada, corect?

 

Dar astept ziua in care sa ne zici ca ai drept daily un Logan, chiar si numai pentru Bucuresti :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

N ai cum sa fii cu toate.

 

Vrei siguranta si confort,sa nu mai zic de power,platesti pretul

 

Vrei ieftineala,iti iei logan.iti raman si bani de bere la mare,da atunci nu te plangi ca la 140 te rogi de ea in depasire sau traiesti cu speranta ca n o sa intre unul in tine ca n o sa ramana nici cacat de analize.

 

Una peste alta personal as uita de berea aia pe plus la mare.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut gpl pe toate mașinile. Am făcut 250k de km pe gaz.

Doua dintre mașini au fost e46, iar cel mai mulțumit am fost de n42-ul de 143 cp.

Bineînțeles că pun gaz și pe e61, dacă mă hotărăsc la ceva și nevasta-mea va fi de acord...să aleagă culoarea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum plm sa stai morcovit in Logan la viteza de croaziera ? merge ok masina, n-are nici pe dracu. am vazut o tona pe la nemti pe bahn

Pe autostrada mai si depasesti, nu mergi doar constant :)

Era sa o patesc pe Zalau - Cluj cu un logan de 1.4, depasire intr-un sat, efectiv nu tragea masina si eram trecut de 4000 rpm. De atunci daca ajunge pe mana mea vreunul benzinar, conduc fix ca tata, mult sub regulamentar.

 

Alea diesel sunt ok, surprinzator de bine se misca dar cand trece un camion pe langa tine strangi din fese.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

extraordinari suntem bai nene si saraci si cu figuri, adica loganul e bun pentru neamtul care castiga 5000 de euro pe luna, dar e sub nivelul unui roman care castiga 2500 de lei pe luna. asta e gandirea, mai bine pui 50 de lei in bemveu sa faci o zona sa moare vecinii, decat sa pui 50 de lei sa faci un drum dus-intors la mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loganul e bun unde ai infrastructura si civilizatie in trafic, sper ca nu ai uitat de Huidu si alte cazuri in care au decedat oameni din cauza altora insa si din cauza drumurilor (o banda pe sens, rateaza unul o depasire si clanta, vin baietii cu dricul).

 

Parca ziceai ca vrei X5, renunti la el pentru Logan? Nu cred :)

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.