Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Are km 100% reali si istoric la Bavaria. Am luat-o azi, omul a fost maniac cu masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.500 euro un e90 nfl pe 2.0d fara navi etc ? Vai de plm, o sa ti multumeasca ala si peste 50 de ani.

 

Sa o conduci cu placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat-o pentru cum a fost intretinuta si cum arata, plus istoric si revizii numai la Bavaria si cu piese OEM. Pentru mine astea conteaza cel mai mult. Sincer am vazut o gramada de FL-uri care aveau mai multe optiuni dar erau in stare jalnica si am zis pas.

 

Merci.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

si din partea mea sa te  poarte sanatos.

 

daca-ti place tie, nu ma intereseaza pretul.

 

ceva mai spatios pe viitor, te rog, sa-si intinda alea cracii in voie.

 

nu sex ma (stiu c-o ziceati), actul in sine de a intinde cracii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti bani ma!

 

Nici de n-ar fi banii mei n-as da atat pe masina aia, fara suparare. E trecuta de 7 ani.

Da` oricum Laure, ce lucri? Vreau si eu 10000 euro, ca Similea nu-mi da.

Da` pana una-alta, sa ai parte de ea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa stii ca-i cam doare-n pix.

 

Hai ca n-a ales rau. Parca e motorul ala vechi, la care nu se rupe distributia. O sa mearga mult si bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are km 100% reali si istoric la Bavaria. Am luat-o azi, omul a fost maniac cu masina.

S-o stapanesti sanatos!

Hai ca n-a ales rau. Parca e motorul ala vechi, la care nu se rupe distributia. O sa mearga mult si bine.

Nici la N47 nu cedeaza distributia asa cum scrie pe net. E cel mai produs motor din prezent de la BMW si cazurile sunt izolate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumneavoastra stiti mai bine, va ocupati de ele.

 

E destul de haotica treaba, asta ma mira pe mine. Unele zornaie de la pubertate, altele merg mult si bine.

 

Probabil ca daca m-as fi obosit sa ma uit pe niste cifre si sa-mi dau seama cat de multe masini au vandut astia cu motorizarea respectiva nici nu mai aduceam in discutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu zic ca stiu eu mai bine, e doar o parere la fel ca a ta.

 

Eu consider ca e o chestie de noroc cand iei o masina sh cu N47. Depinde cati km are, la ce interval s-au facut reviziile, ce ulei s-a folosit, in ce mod a fost condusa. Chestii d-astea. Dar cu siguranta pare la prima vedere un motor un pic mai sensibil decat M47N2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti bani ma!

 

Nici de n-ar fi banii mei n-as da atat pe masina aia, fara suparare. E trecuta de 7 ani.

Da` oricum Laure, ce lucri? Vreau si eu 10000 euro, ca Similea nu-mi da.

Da` pana una-alta, sa ai parte de ea!

 

Multumesc tuturor.

 

Nu m-am exprimat cum trebuie, masina o sa fie in familie. Eu conduc e36-le ca masina personala cand am timp de ea, in rest masina de serviciu isi face datoria cu brio. 

 

Am avut ambitia sa imi cumpar singur masinile chiar daca ai mei aveau sa imi dea mai multi bani. La 15 ani imi luasem primul scuter iar la 17 primul Opel. Pisica e tot din fonduri proprii, dar nu a costat mult.

 

Mi-a placut domeniul IT de mic si am avut si putin noroc sa pot sa imi vad de scoala/liceu/facultate iar dupa ore sa pot lucra intr-un mediu placut. Nu e tocmai usor dar satisfactiile sunt pe masura. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In loc sa-i cheltuie pe sex, droguri si femei

 

Da Rareshe, da

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol

 

ati fi uimiti ce cara oamenii prin masini

 

cei mai multi au bate din alea in miniatura de baseball.dar am vazut si cutite,tevi de fier sau securi din alea mici

 

de obicei astia care au arme albe in masina sunt niste chicken shit,cum plastic se exprima americanii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culmea e ca am vazut asa prin masina la un tip foarte ok ca om. Nu pot sa-i zic nici macar amic, nu ne-am mai vazut de vreo 8 ani, cred.

 

Bata d-aia mica de basseball.

 

Nu stiu, eu nu le vad rostul. Imi viata mea nu m-am certat macar cu cineva pe probleme de circulatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred asa:

 

cand cari astfel de arme in masina sigur te-ai gandit pentru ce le cari

 

sunt sigur ca atrag nenorociri

 

daca am o arma in masina si ma cert cu unu' , sigur apelez la ea, mai bine nu

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am un box din ala metalic, nimic mai perfect. spargi ficatul, mandibula cu ala. sa-l feresca sfantu pe ala care o sa ma aduca in starea in care sa-i vad una in mecla cu box-ul, mai are si tepi.

 

Il am de la tata, a fost al lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea sunt foarte periculoase. Ii faci nasul pe toata fata.

 

Eu am vazut acum cativa ani o faza foarte tare. Au iesit doi sa se bata si unul l-a pocnit pe celalalt in cap cu extinctorul. :lol:

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.