Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Ala i gunoiul ala dodge nu stiu cum?

 

Are vecinul meu chinez,tomberon mai mare n am vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meh coișor, dar un A4 allroad de ce nu? Se invarte pe la 10K si e ok si de strada si de drumuri de tara...

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

outlander FTW,  te doare-n basca. am studiat problema si o sa iau asa ceva pentru tavalit.

 

din germania vreau, insa nu ma pricep cum se procedeaza, numere, asigurari, taxe, chestii, habar nu am, va trebui sa apelez la cineva sa il aduca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, inginerii aia de la F1 au uitat sa-i puna comenzi pe volan.

 

Oricum, fac pariu ca masina aia n-a mai vazut un plin de minim 2 ani, arata si troșcăit asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se pot raporta astfel de cazuri către autovit? Măcar sa ii oblige pe vânzători sa bifeze rubrica "cu accident".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A disparut anuntul intre timp...n-am apucat sa ii fac nici print screen.

 

"Va scriu in legatura cu masina Citroen C4 din anul 2011 pe care am pus o la pretul 2800 euro. Masina este in stare perfecta de functionare si nu are absolut nici o problema tehnica sau estetica. Nu a fost niciodata implicata in accidente si interiorul este ingrijit si nu prezinta urme de uzura, dealtfel am si carte service cu toate reviziile trecute. Din partea mea nu este problema sa mergem la service pentru verificare, ideea este sa fiti hotarati pe marca si modelul meu. Masina am cumparat o personal in anul 2015 din Germania, este inmatriculata pe numele meu in Munchen si are TUV (itp) valabil pana in primavara anului viitor. Am lasat o intr un garaj inchiriat aproape de spitalul Grosshadern la care am lucrat in Munchen. Am lucrat 2 ani in Munchen dar din luna septembrie am prins un contract mult mai bun aici in Dublin unde lucrez ca asistent medical. Doresc sa ma stabilesc aici deoarece profesia mea este bine remunerata si respectata. Mi ar fi greu sa folosesc masina aici deoarece se circula invers si din dorinta de a vinde cat mai repede am pus deja un pret mic si nu doresc sa ma discutam legat de acest aspect. Nu vreau sa par nepoliticos, dar momentan nu mai vreau sa vorbesc la telefon pana nu sunt convins ca doriti intradevar sa cumparati masina. Inteleg ca este normal sa ceri detalii, dar sunt multi care propun variante sau pun 10 intrebari din care 5 nu isi au rostul, foarte multi propun sume derizorii si vor negocieri duse pana la nesimtire. Cand m am hotarat sa vand masina am luat in calcul ca trebuie sa fac un drum de aici din Dublin pana in Germania, deci nu ar fi asta o problema, as putea sa vin in 2 sau 3 zile acolo dar as vrea sa fiu sigur ca si dvs aveti posibilitatea sa ne vedem acolo. Eu nu am timp si nici disponibilitate sa o aduc in Romania. Va multumesc"

Share this post


Link to post
Share on other sites


* pt cei carora li se par multi 260000 km pt o masina de 6 ani - sper ca nu credeti ca o masina de 6 ani poate sa aiba 100000 km decat daca e dat kilometrajul inapoi. Eu de ex fac pe an 20.000 km in Romania - un neamt face mult mai mult pe an deci e logic ca in 6 ani o masina de gen sa depaseasca 200.000 km .

 

 

lol, ce explicatii penale are.   asta cu km dati inapoi a mers deja atat de departe, incat mai putin si o sa fie mai cool sa ai multi km decat putini, poate chiar si mai bine pt masina.   asta cu nu exista masina de 6 ani cu 100.000 de km, doar pt ca tu ai cun cotet cu 300.000, mi se pare...   :wacko:


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii prostan, i-a trebuit M Pack si motor mare, insa buget restrans. Plus ca ala care i-a adus-o, a omis fail-ul de la cuzineti, desi e mecanic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si mai citisem tampenia aia ca un bmw la 250.000 de km, abia si-a terminat rodajul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca si-a terminat motorul, mai ales la astea mai noi. Astept uleiul lifetime la motor :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

as vrea sa spun ca Gizi seamana cu prietenul unei prietene...

 

 

 

 

 

dar nu pot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar tu cum ai mai intrat acolo?  :D  :D  :D

 

 

 

 

 


Cati dintre noi vor zice acum "mue xxl"?

 

:D  :D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

XXL zice ca are unghiera

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

as vrea sa spun ca Gizi seamana cu prietenul unui prieten...cuplu LGBT

Fixed

Cu multa placere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.