Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Acelasi motor, aceeasi culoare,acelasi numar. Nop, nu cred ca e fosta masina a mikkenului

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer as face sesizare la RAR si la Politie, este capcana fatala pentru cine o cumpara, mor aia cu zile si n-au nici o vina.

 

iar boschetaru ala de roscatu m3, o infectie nespalata, ar trebui vazut in gura capului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

l-am intrebat pe PM ce s-a intamplat cu masina, sa vedem ce zice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe cine, pe roscatu? Sper ca i te-ai adresat cuviincios nababului, cum tre' sa vorbesti cu toti oamenii cu tinuta morala la cele mai inalte standarde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si io l-am luat la ... pe asta de vinde masina pe olx.

 

dobitocul ala de roscatu e cea mai penala saracie daca a vandut masina data de tine la dezmembra

 

 

deci e de facut topic pe bmwclub cu treaba asta.

 

fac eu si intreb ce stie lumea de masina, ma dau cumparator sa vedem daca se sparge ? sau fa tu mikken, si mai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roscatu e un suflet de vioara, o finete de baiat.

 

Ofera si garantie d-aia 10 - 10. 10 pasi sau 10 minute.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost si eu o data la el pe camp, nu mai stiu ce cacat de macara cautam

 

imi dadea una legata cu sarma

 

i-am zis: prietene mi-ai zis ca e buna nu legata cu sarma

 

nu mai tin minte ce am facut

Share this post


Link to post
Share on other sites

numai carditori, pana la ora actuala singurul cu recomandari bune si fara probleme, ramane MSasha, ma rog, din cate stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca imi imaginez.

 

am dato bossan. Ce sa fac cu ea in curte. Intelege si tu situatia. Traitiar famelia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm. 

 

Poze cu ea dauna totala? 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si pe bmwclub un topic "BMW-uri de evitat" si am postat acolo...mai sunt si altele "jmecherite" si demascate. Macar de-ar vedea vreun potential cumparator topicul si ar folosi la ceva.

 

Ideea e ca nu eu am dat-o la dezmembrat, ca n-am avut eu accidentul cu ea. Eu am vandut-o in stare buna, imediat dupa ce am bagat o galagie de bani in ea :)

 

A luat-o unul care din momentul in care l-am vazut la volan am zis ca n-are viata lunga saraca masina. Cica mergea cu gume de vara mega slick-uri, iarna, pe lapovita / ninsoare dubioasa, abia se pusese un pic pe jos...a depasit cu viteza pe linia de tramvai pe Stefan cel Mare, a derapat si s-a impachetat cu un tramvai.

 

edit: am niste poze cu ea pe platforma facuta pachet, daca nu ma insel chiar roscatu mi-a trimis atunci, dar tre sa le caut...postez daca le gasesc...ca naiba stie pe ce hdd mai sunt arhivate.

Edited by mikken

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am lamurit misterul, nu este masina mea...fizic.

 

Roscatu a cumparat-o fara acte accidentata, a dezmembrat-o complet si caroseria la fier vechi...mai putin oala cu seria, care supriza...cine credeti ca a cumparat-o? Fostul proprietar, care avea si actele.

Deci masina aia din anunt are seria si actele fostei mele masini...naiba stie ce s-o fi intamplat cu ea, insa suspectez ca a fost adusa accidentata de afara si s-a facut manevra cu seriile, ca sa evite in acest fel si taxa de inmatriculare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-a dezarmat total ÅŸarada asta.

 

deci astia lipesc serii pe unde doresc, ce naiba se intampla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate asa se pare :( Daca eram in tara, il reclamam...

 

Iti dai seama ca treburile astea se intampla si la masini mai noi, cu valoare mult mai mare. Cam ce profituri au baietasii astia si cate vieti pun in pericol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai zi-mi mie, ca intocmesc eu dosarul. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E fosta ta masina Mikken, eu asa zic. Prea complicat sa faca asa cum au zis ei. In fond oricat de praf ar fi fost, tot se repara. Si e mai ieftin decat sa aduca alta, sa schimbe serii etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu 1500 de euro iei englezoaica si cu alta mie faci transplant. Zic si eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

verssatu are dreptate,costurile sunt chiar mai mici

 

stiu pe cineva care face conversie de volan de pe dreapta pe stanga cu 500.

 

e 100% cu seriile schimbate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie reclamat ala dpmdv, la politie si la rar, macar o sesizare sa faci si tot poate verifica cineva, cine stie, poate salvezi de la moarte sigura oe cineva. Masina aia cred ca are rezistenta unei conserve de cola acum.


cel putin topic pe forumuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca a luat o englezoaica in stare buna si doar i a schimbat oala cu seriile,nu vad ce pericol ar putea fi,daca au sudat cum trebuie acolo

 

ca e ilegal,asta i alta problema

 

era mult mai nasol dpdv al sigurantei viitorului cumparator daca o reparau pe aia facuta dauna totala

Share this post


Link to post
Share on other sites

in pisatu asta de tara se repara orice, si daca era strivita la presa din aia care face masina cub, gaseau tiganii astia o solutie sa o repare.

 

la noi se repara orice gunoi, fara pic de responsabilitate.

 

luam toate gunoaiele din afara, daune totale si le vindem de bune aici, reparate la gigei.

 

aiai dau dauna totata pt un aparent rahat de lovitura dar care afecteaza structura doar si putin, la noi merge orice catastrofa

 

mi-e scarba coaie

 

au ajuns masini, nu la mana a doua la dauna a doua, dauna a treia, nici nu mai stii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu mi-am dat seama ca eu nici n-am cum sa fac reclamatie, ca masina n-a fost pe numele meu...a ramas pe numele lui Barbie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.