Jump to content
Laur

Sfaturi masini puse la vanzare in tara si nu numai

Recommended Posts

Da.

Aia avea scaunele fata de CSL si el a pus usile Lambo.Au trecut multi ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa arata bine masina, poate chiar e ok si tehnic. de ce nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lambo doors?

 

chestiile astea se omologheaza? adica plm, totusi usa te mai scapa din accidentele laterale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si ce are? Cu ce afecteaza ca tot in balamale e prinsa si in mod normal, in 2 puncte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa o luam asa.

 

Cine a testat balamalele, au certificat de conformitate si respecta standardele de la vremea respectiva sau cele actuale. Sudura cine a facut-o si ce autorizatie are el.

 

A fost testata masina in caz de accident? Se mai deschid usile sau raman blocate definitiv si iremediabil. Care e comportarea lor in momentul impactului? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge bossultane, tot in lambo style se deschide și port-vizitul la rar. Plus scuza pentru arr: "Așa am luat-o chief, de unde să stie io că nu ie voie?"

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi place ca e simpla si ca nu atrage cu nimic. 

 

oricum nu o sa dau banii pe asa ceva acum. 

 

in schimb daca as avea, as da banii instant pe un ford mondeo nou. 

arata frumos, dar nu mi-a placut cum se conduce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la drive test si nu mi-a placut cutia in primul rand si nici tinuta de drum nu e extraodinara.

 

La mine dilema  finala a fost noul ford mondeo sau mazda 6, la bani erau cam la fel.

 

Mazda 6 e mult peste la tinuta  de drum, si pentru mine asta a contat mai mult.

 

e greu sa iti explic, suspensia e confortabila, fara ca masina sa fie barca, au niste inovatii ei, au pus amortizoarele in nu stiu ce unghi, si e si setata cum trebuie.

 

Sincer la clasa ei, adica passat, modeo,  e cea mai buna la  treaba asta. e aproape la fel de placuta la condus ca un seria 3  nou , bine cu rezervele de rigoare ( adica motor slab cum am eu de 150 de cai si fara RWD)

 

Bine ce sa ma cac pe mine, ca totusi in passat nu m-am urcat, nici m-am uitat la el, mi se pare un espero cu niste leduri tuflite pe el.. dar totusi  si altii zic treaba asta.

 

In modeo in schimb  m-am urcat..

Daca ar fi pus cutie automata normala nu powershift, cum spuneau ca o sa faca chiar speram ca noul mondeo sa fie lansat direct cu cutie automata clasica. (ford zicea acu vreo 2 ani ca vrea sa se intoarca la automate clasice)  cred ca as fi cumparat un   ford, ca la ala puteam pune si trapa.. 

Pentru mine era importanta cutia asta, ca eu merg stop&go la greu  in fiecare zi.. si nici dieselul ala de 150 de cai nu e biturbo, ca la restul.. adica mazda, passat si altii care au trecut la diesel biturbo de ceva vreme, dar ma rog nu a fost foarte important pentru mine asta totusi. Dar conteaza si ala.  un diesel birtubo trage constant, il duci pana in 5k ture fara probleme, nu lesina dupa 3k. 

una peste alta la mine a fost asa..  la mondeo un mare plus  ca se configura cum vroiai tu (la mazda ai 3 pachete si atat), nu poti adauga, scadea nimic..

 

la aspect, si una si alta arata foarte bine.

 

la mazda era + motorul , cel putin dieseluri in jurul a 150 de cai daca le compari mazda castiga, e biturbo, extrem de silentois etc.. , alt plus la  mazda e tinuta de drum  peste ford, cutia mi-a placut mai mult .. si am ales mazda..

nu ma intelege gresit, nu zic ca powershift de la ford e proasta, pur si simplu urban nu imi place mie cum face, altii poate se impaca cu ea.

Altfel foarte misto masina. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

misto, desi nu o sa-mi iau prea curand asa ceva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt cam zgarcit, simt ca peste 5 ani, daca ma hotarasc sa iau alta si sa o vand pe asta, cand o sa trag o line la pretul ei + casco pe 5 ani si cu cat o sa o dau, cred ca o sa plang cu vorbe.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ma... am una


la banii aia o vand si eu pe a mea


cam scumpe masinile pe la ifix

Share this post


Link to post
Share on other sites
cam scumpe masinile pe la ifix

 

 

il stiu pe tipul ala.

 

e tare hotarat cand vine vorba de bani.

 

ma rog, la buzau inca mai merge cu d-astea.

 

cat o mai merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar trebui să ni se acorde guinness world record pe națiune ,pentru cele mai multe mașini vechi sub 200k km la bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar insemna sa ne zica pe fata ca suntem hoti si marlani :lol: .

Oricum se stie, se cunoaste.

 

Strainii care nu sunt naivi si care au avut de-a face cu romani n-au cum sa nu ramana marcati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, insa cand esti in UE, joci dupa cum ti se canta. Orice parere personala e luata drept discriminare desi nu ai dat in cap nimanui. Deci e cam pwla dreptul la opinie personala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.