Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

codurile voastre sunt perfecte si rezonez. @umbrella & sly

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-ar merge acum un cod pane cu niste legume garnitura.

 

pff

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tuna steak, for the win!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-ar merge acum un cod pane cu niste legume garnitura.

 

pff

 

Un somon cu broccoli la cuptor  B) . Incearca-l, nu o sa regreti.

 

Somon cumpar din Lidl cand au direct file si portionat. Broccoli e ok si cel inghetat. Dat la vas de sticla la cuptor si cu 2 felii de lamaie, iese delicios.

 

@pole - ton(din Auchan, ala la "halca", in suc propriu) cu porumb si humus. Consumat azi, cazut bine, fara gretica ;) .

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am băgat azi un kfc, deja îmi lăcrimează curul. O să elimin niste calorii pe sistem fukushima, cu broboane reci de transpiraţie.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-mi place tonul deloc. 


Un somon cu broccoli la cuptor  B) . Incearca-l, nu o sa regreti.

 

Somon cumpar din Lidl cand au direct file si portionat. Broccoli e ok si cel inghetat. Dat la vas de sticla la cuptor si cu 2 felii de lamaie, iese delicios.

nici somon nu-mi place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie cel mai gustos peste mi se pare carasul. Sa fie peste 1kg si mai mic de 3.

 

Cat despre brocoli, pot sa spun ca sunt innebunit dupa tocanite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-mi place tonul deloc. 

nici somon nu-mi place.

 

Nu iti place la modul iti e greata dupa el sau doar ai o reticenta in a il consuma?

 

Tonul din Auchan e mai deosebit la gust fata de restul conservelor cu ton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brocoli mananc doar crud. dar apar niste gaze dubioase dupa. 


Nu iti place la modul iti e greata dupa el sau doar ai o reticenta in a il consuma?

 

Tonul din Auchan e mai deosebit la gust fata de restul conservelor cu ton.

 

nu-mi place tonul de fel. si somonul

 

de la forma la culoare. 

 

io-s cu macrou, pastrav etc. 

 

eventual pane de salau, plm. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa razi dar am avut o colega slaba de o batea vantul, manca execrabil, o putoare, i-au gasit colesterolul 300

mai conteaza si sanatatea nu musai sa fii slab

 

 

pai de aia am zis ma sursa acestor calorii

 

normal ca poti manca doar parizer si cola 0,calorii putine deci esti in grafic

 

pe de alta parte ficatul o sa zica altceva

Am băgat azi un kfc, deja îmi lăcrimează curul. O să elimin niste calorii pe sistem fukushima, cu broboane reci de transpiraţie.

 

 

haha.chicken hot wings extra spicy

 

nerecomandat celor cu hemoroizi :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tonul facut la grill cum trebuie, crud la mijloc, este o nebunie, eu il rad mereu cu rucolla salata lamaie si atat.

 

 

astia care il gatesc complet ar trebui asasinati, la fel si aia care gatesc vita altfel decat blue sau cel putin rare.

 

tuna-steak.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar daca e vita super sanatoasa, altfel risti sa te trezesti cu ditamai tenia in tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am băgat azi un kfc, deja îmi lăcrimează curul. O să elimin niste calorii pe sistem fukushima, cu broboane reci de transpiraţie.

Am bagat 2 zile la rand, undeva in jurul orei 12, dupa ce in prealabil, pe la ora 9 am bagat o cafea dubla + 2 mere.

 

In dimineata urmatoare, am explodat pe buda, odata acasa, odata la lucru. Sleit de puteri de la atata impins  :lol: .

 

@ifx - de tenie imi e cel mai frica, in legatura cu consumul de vita. Bine, am muscat-o odata acum 4 ani, o ceafa de porc din real, semi facuta => afte bucale, nu am putut manca 3 zile, am luat numai antibiotice. Noroc ca n-am dat in gastrita. De atunci, ori ii facuta carnea, ori nu o consum. Culmea, atunci nu am slabit  :lol: .

 

@scufi - pentru mine pestele e de 2 feluri - are multe oase si ma manjesc tot cand il mananc sau nu are oase (nu dati cu bata in mine, am crescut in varful blocului si nu am mers la pescuit). Ton am mancat numai din conserva, somon doar afumat si dinasta file de la Lidl. Ah, si nevasta se stramba cand vede peste intreg (cum as manca eu unul cat o tava de pizza) deci doar file cand e si ea prezenta   :lol:  .

 

Bai da cretinul asta de Laslau e "documentat bine". Citez din nou <<de la mamaliguta !! de la porumb !! de la floricele la microunde !!>> Popcornul e undeva la limita, gen 50 Shades of Grey, unii sunt pro, altii contra ca strica sau nu ceva. Insa mamaliga e printre cele mai neprocesate garnituri (daca nu cumva e porumb modificat genetic si pamantul dat cu cine stie ce cacaturi). Am un coleg de servici ce a dat jos 10kg mancand mamaliga cu lapte dimineata la micul dejun.

 

Mie imi place mamaliga cu sprot afumat din conserva :D . Asa mai rar ca sprotul e numai in ulei si se lasa cu gretica.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mămăliga merge doar cu urdă, cârnaţ de la garniţă si un ou de curcă, prăjit bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau cu tocana porcului si varza murata.

 

Sau cu niste afumatura de la borcan cum punea bunica si varza murata (da, ma repet cu varza murata, imi place, mai putin partea in care iti miros degetele si greu scapi de acel miros - cel putin asa mi se spune  :lol:  ).

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca o dam in diverse


si aici nu e brigada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De luat in calcul in structurarea meselor, daca aveti rabdare de citit.

 

https://prosanitas.files.wordpress.com/2011/08/ghid_combinare_alimente.jpg

http://www.healthassist.net/food/calories-chart.shtml

 

De al 2-lea link m-am folosit cand am slabit.

Celalalt e descoperit de nevasta, digestia la femei merge mai altfel, stiti voi, nu se caca asa violent precum barbatii (cacarea buna e rezultatul unei digestii in forma).

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, lasati-le asa, mai pasnice in arta asta.

 

parca-mi si imaginez una scremandu-se pe wc, cred ca nu-mi mai trebuie o luna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vita blue rare mi se pare aiurea, dar e o chestie de gusturi. Friptura imi place medium rare. Mi se pare si periculos sa mananci carne aproape cruda. Temperatura inalta omoara toxinele.

Ma rog, eu sunt si cam din topor. Desi am mancat prin carciumi tot felul de chestii, tot gratarul mi se pare smecheria maxima.

Iar la friptura mai mananc ardei iute, ceapa sau o salata de rosii daca e sezonul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, lasati-le asa, mai pasnice in arta asta.

 

parca-mi si imaginez una scremandu-se pe wc, cred ca nu-mi mai trebuie o luna.

Nu-ti mai trebuie sa vezi? :D . Sa vezi cum e cand intri dupa o femeie la baie si sconcsul lasat in urma e grav de zici ca ai tras pe nas prenandez. Sa mai fie si una dinaia aranjata, sa-ti curga balele dupa ea, decolteu, alea alea, si in urma ei nor de fum ca la diesel-ul chip-uit pe genunchi.

 

@Bogdan - +1 cu gratarul. Desi cercetatorii britanici au constatat cu stupoare ca fumul emanat de carbuni e cancerigen... Mearga naibii, sa manance numai iarba... Je suis barbecue :D ... Unul dinala cu carne slaba, ajuta si la slabit. Doar daca mananci cu masura, ca daca devii lacom...lacomia citeste tot. Na ca l-am citat pe Scufi.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai nou orice e cancerigen

 

si apa de izvor

Share this post


Link to post
Share on other sites

femeile sunt invariabil mai imputite decat barbatii, am intrat de mai multe ori in wc de femei, ca mi-era lene sa merg pana in capatul celalalt la barbati si ce vezi acolo este moartea. Cel mai misto e cum isi lasa tampoanele alea peste tot, labartate, de poti sa le ghicesti si viitoru' in hemoragie, se urca cu picioarele pe veceu, se pise pe langa, se caca ca animalele, nu trag apa, nu se spala pe maini. Pe astea le mai stiu de la prietene demente, care imi mai toarna povesti din cripta de genul asta, una face si poze cu telefonul cand e ceva spectaculos.


mai nou orice e cancerigen

 

si apa de izvor

 

daca izvorasete in Fukushima, probabil chiar e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, eu am în frigider ceva ciorba de pui a la grec și salata de cartofi cu ou și pește.

Ce fac, mănânc sau beau un pahar cu apă?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.