Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

urasc ciorba aia de pui a la grec sau nu am educatia culinara necesara... salata aia cu ou si peste, las-o sa mai matureze putin, cica e ca vinul, cu cat mai veche, cu atat mai buna.

 

 

 

 

Similea m-a pus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pumn de nuci/migdale/alune Rares. E tarziu, asta nu e ora de mancat :) .

 

Cu cat e mai maturata, cu atat elimini mancarea mai bine. Detoxifiere gen.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum arata mancarea de ou cu peste? si cartofi?

 

am mancat ciorba a la grec, dar ma enerveaza puiul. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce fac, mănânc sau beau un pahar cu apă?

 

 

mananca si dupa aia bea un pahar cu apa

 

zi si doamne multam

Share this post


Link to post
Share on other sites

am mancat ciorba a la grec, dar ma enerveaza puiul.

Daca o faci (tu sau altcineva, ma refer sa controlezi gatitul) acasa, inlocuieste puiul cu ciuperci. Iese destul de buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciupercile plutitoare cred ca-s mai rau decat ciuperca piciorului.

 

am mancat la tailandezi odata, era o apa cu aroma si ciupercile ce pluteau ca nuferii. si iute de mureai. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iute zici - face bine la arderile interne. Problema e ca doare la intrare, doare la iesire.

 

Off : Cu tastatura iluminata la Asus-ul lui Pole cum ramane?

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

am renuntat. am stins-o si pe aia de la Macbook ca sa nu ma invat cu binele. Problem solved

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iute zici - face bine la arderile interne. Problema e ca doare la intrare, doare la iesire.

 

 

 

Daca tot e topicul pe baza de confidente d-astea, eu niciodata n-am avut probleme d-astea.

Pot sa mananc picant orice, n-am nici o treaba. Pot sa bag KFC super picant si apoi totul e bine.

Am un stomac trecut prin multe. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu bei macar Cola Zero, nu e rea la gust, din aia mai beau si eu 2 pe an sau cand ma ia pofta de cola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delirezi. Cola Zero e un gunoi nenorocit. Nu ca aia normala ar fi sanatate curata, dar Cola Zero are gust de medicament. Ma rog, inteleg de ce spui asta pentru ca nu esti bautor de cola si nu poti face diferenta. In plus, are aspartam care e cancerigen. 

Gust oribil, serios. Nu pot sa beau asa ceva.

 

Am baut cateva camioane de cola, deci e un subiect sensibil. :lol:

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cola 0 contine indulcitori potential mai periculosi decat zaharul din cola

 

Ca vorbeam de chestii cancerigene.oricum zilele trecute nu puteam scoate o roata blocata pe butuc din cauza oxidarii sau plm,nu iesea nici lovita cu ranga

 

Am dat cu cola,am lasat o vreo 5 minute si s a desfacut lejer.pare la fel de buna ca sprayul ala de rugina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm eu beau 2 sticle pe an cum ziceam, din alea mici, la cantitatea aia pot sa beau si otrava ca nu conteaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are un gust foarte dubios.

 

Tot asa imi zicea Claudiu ca as putea baga o chiulasa d-asta plina de spuma de ulei cu antigel in cola si ar iesi perfect. Ii tot ziceam ca nu ma lasa inima. lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pizza sau saorma nu pot sa mananc fara sa dau pe gat o cola.

 

mama naibii, yolo. eu oricum fumez, cola aia e ultima mea grija.


a, si limonada. torn si in aia zahar fara retineri. zici ca-mi da energie instantaneu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io am aruncat zahărul din casă de 1 an. Îmi place fanta in loc de cola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io am aruncat zahărul din casă de 1 an.

Foarte bine ai facut. Un gunoi nenorocit e zaharul ala, de multe ori folosit fara rost. Si eu am renuntat in mare parte la el ca strica mai repede dantura + greata serioasa daca te scapi in prajituri/ torturi.

 

Ah...si nu realizezi cat zahar consumi si pricepi de ce nu slabesti pana nu renunti la el. Daca bagi 3 cafele/ceaiuri pe zi, fiecare cu 2 lingurite de zahar, doza zilnica ai luat-o fara sa vrei.

 

Insa Cola fara zahar, mie imi sta in gat. Se simte gustul de indulcitor foarte tare.

 

Ca vorbeam de prajituri mai sus, ati incercat cateva torturi row(negatite)? Sunt foarte bune, nu poti manca prea mult ca sunt satioase si se digera repede.

 

LE: Cum e asta https://deliciisanatoase.ro/retete/tort-raw-vegan-de-ciocolata-cu-fructe-de-padure/ .

E doar un exemplu. Se pot face diferite combinatii.

 

Daca tot e topicul pe baza de confidente d-astea, eu niciodata n-am avut probleme d-astea.

Pot sa mananc picant orice, n-am nici o treaba. Pot sa bag KFC super picant si apoi totul e bine.

Am un stomac trecut prin multe. :lol:

Fiecare cu digestia/stomacul/iesirea. Esti printre cei antrenati ce reusesc sa nu transpire cand dau drumul kraken-ului. Ultimate self control :) . Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu beau nici cafeaua si nici ceaiul îndulcite. La prăjituri nu mă pot abține, pur și simplu nu am voință, îmi plac prea mult. Am încercat si raw, sunt foarte bune dar și scumpe. Vara mai beau ceai rece; fac o oala de 5 litri pe zi si o dozez in sticle de 0.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar sunt mai scumpe. Daca te stii de necontrolat in preajma lor, iesi pe minus.

 

Eu am incarcat sa conving vreo 2 colegi de servici sa elimine zaharul din ceai si cafea, fara succes bineinteles.

 

La vreo 30sec dupa, i-am zis fatucii sa nu se mai planga ca s-a ingrasat si nu poate slabi. Si de atunci rad regulat de cum se streseaza sa slabeasca, baga cafele si tigari non stop, scoate retete de mancare la imprimanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dieta fără mișcare e ca berea fără alcool: inutilă. Invers e perfect. Dacă aș face mișcare zilnic, cred că aș putea dormi în cofetărie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.