Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

cu bataie la cur sau pe frunte. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce topic ampulea.

Mancati, beti, d-ati la buci pana va ies ochii ca la melc. Ce plm ca o viata aveti, si in fond care-i avantajul? ca muriti ceva mai bolnav ca unul care nu a gustat toate astea.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum vad ca am si eu un toiag din ala de kendo.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe vremea aia nu era kendo la noi, insa era un fel de razboi intre astia care faceam sabie vs aia care faceau spada sau floreta (ca scrima e formata din astea 3), aia erau fraieri ziceam noi si ii tratam ca atare, pt ca la sabie poti lovi atat prin impungere cat si prin lovire cu taisul, este mai aproape de kendo daca vrei, e mai liber si mai agresiv, la floreta si spada, doar impungi.

Misto.

Nu stiu nimic despre scrima, dar e clar ca e mai misto sa poti lovi si cu taisul.

Kendo mi se pare senzational. E un sport foarte misto. Insa la noi e inca prea exclusivist. Nu o sa dau atat de multi bani pe echipamentul ala. Am alte tampenii pe care sa dau bani.

 

@Sly: Fii fericit ca n-ai facut totusi sport de performanta pe perioade indelungate. In sporturile alea, mai ales kick box, te alegi cu fizicul facut praf.

Dureri peste tot, genunchi distrusi, articulatii varza. De la un nivel incolo, e inevitabil.

 

Eu am scapat relativ ieftin, adica am uneori dureri de genunchi si la cotul drept, dar nu ceva de speriat.

Am nasul un pic cam spart de la box, dar nu e foarte sesizabil. Daca as fi facut mai mult, probabil acum era pe toata fata.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

indiferent daca am făcut sau nu sport de performanta,peste câteva zile fac 37 de ani si arat mai bine ca majoritatea puștanilor de 25 de ani care vin la sala

 

ca sa nu mai zic ca ma mențin la 85 de kile,cu abdomenul puțin acoperit ce i drept.

 

tu cu ce te lauzi la cei 30 de ani ai tai?sau n ai 30 ca mi scăpa.ca ai făcut sport de performanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, n-am 30 de ani inca.

 

Nu ma laud cu nimic. Nu am nevoie sa ma compar cu nimeni.

 

Si n-ai inteles ideea cu sportul pe care am zis-o eu. Eu nu ma laud ca am facut sport de performanta. Pentru mine a fost o greseala. As fi fost mult mai fericit daca as fi facut mai putin sport.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

de mâine mă apuc să joc sport.

Pronosport,halbere si sticlism?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 
 

Nu cred ca vorbim aceeasi limba sau undeva e o problema de intelegere.

 

Evident ca si obezii au o anumita masa musculara. Adica, normal in plm. Dar nu e relevanta. Cand ai un procent de grasime de 40-50%, ce relevanta mai are masa musculara? Acolo ai atat de multa grasime pe care trebuie s-o dai jos incat regimul e cel mai important.

 

Sa mananci corect n-are legatura cu regimul medical. 

 

Iar procentul ala de 5% despre care vorbesti e pentru sportivi. E nivel de competitie.

Slabitul in mod corect e in mare parte in bucatarie. Culmea, culturismul la fel.

 

Pai mancatul corect presupune a face un stil de viata din asta, ori regimul/dieta se raporteaa la o perioada determinata de timp. (eu prin regim inteleg restrictii alimentare impuse de o conditie medicala, iar prin dieta restrictii alimentare impuse de un anume proces - slabire sa zicem)

Ce nU intelegi tu este ca masa aia de grasime se da jos cu ajutorul metabolismului, care trebuie accelerat, iar asa se face prin SPORT, nu alimentatie (desigur exista si alimente care accelereaza metabolismul, dar sportul e miezu').

Share this post


Link to post
Share on other sites

Între o masă cu produse tradiționale si o sală transpirată, la mine niciodată n-o să castige a doua. Poate niste bicicleta sau un baschet. Restul e grele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce nU intelegi tu este ca masa aia de grasime se da jos cu ajutorul metabolismului, care trebuie accelerat, iar asa se face prin SPORT, nu alimentatie (desigur exista si alimente care accelereaza metabolismul, dar sportul e miezu').

Am inteles, e o chestie mistica. Nu e vorba de cate calorii arzi vs. cate consumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miorita de la Vincon de 12 sau 18 ani sa incerci.

Verssatu, cum răspunzi la aluziile lui adi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce nU intelegi tu este ca masa aia de grasime se da jos cu ajutorul metabolismului, care trebuie accelerat, iar asa se face prin SPORT, nu alimentatie (desigur exista si alimente care accelereaza metabolismul, dar sportul e miezu').

Depinde. Eu am reusit fara sport pentru ca aveam rezistenta mica la efort si mai tare ma frustram/enervam cand observam ca nu merge treaba.

 

Si m-am orientat strict spre mancare. Rezultatul? Miraculos si ma mentin.

 

Metabolismul se accelereaza si cu alimente potrivite si la indemana oricui.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

cora, kaufland?

Auchan sau Carrefour.La alea mentionate de tine nu stiu.

Edited by adi v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se poate asa ceva. E iluzie optica.

Nu e nici o iluzie optica. Cantarul nu minte :) .

 

Si nici eu nu am nici un motiv sa mint. Sportul(mai degraba sala) m-a ajutat dupa sa scap de grasimea ramasa in anumite parti ale corpului si sa imi definesc putin muschii.

 

Daca vrei, iti trimit regimul pe care l-am tinut, insa trebuie sa renunti la Cola si altele :).

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

lui mas ii place dieta cu visine

 

E chiar bun ceaiul verde si asa mai rece, desi ziceam ca imi sta in gat. Am baut 650ml (o halba). Sir Edward Tea, din Lidl, la plic.

 

Uitat de el vreo jumatate de ora, pana s-a racit si apa. Fara lamaie, fara zahar.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nici o iluzie optica. Cantarul nu minte :) .

 

Si nici eu nu am nici un motiv sa mint. Sportul(mai degraba sala) m-a ajutat dupa sa scap de grasimea ramasa in anumite parti ale corpului si sa imi definesc putin muschii.

 

Daca vrei, iti trimit regimul pe care l-am tinut, insa trebuie sa renunti la Cola si altele :).

Eram ironic. E clar ca poti slabi si fara sport. Era o ironie la adresa lui rain, stapanul metabolismului accelerat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram ironic. E clar ca poti slabi si fara sport. Era o ironie la adresa lui rain, stapanul metabolismului accelerat.

:lol:  Era cam ciudat sa te sucesti atat de repede. N-am prins ironia, cafeaua inca nu-si facuse efectul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.