Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

daca gusti nu-ti mai revii, iti zic sigur, e din aia mov asa, cu crusta de piper, putin dulceaga, incredibil de buna, probabil nu se vindea bine sau nu stiu de ce nu se mai gaseste.

 

as putea sa il intreb pe gheorge ala, ichim rezidens, cu sacoul de la mini blue. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pole lucreaza la lidl :lol:

te-a prins mai "nou" pe aici si te-a si pacalit :lol:  :lol:  :lol:

aleaq nu se prea vand, loool

 

Lasa lasa ca dupa ce savurez pastrama, iti trimit un poza cu un om satisfacut. Na, sa iti fac in ciuda ca tu nu stii cum e pastrama :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca gusti nu-ti mai revii, iti zic sigur, e din aia mov asa, cu crusta de piper, putin dulceaga, incredibil de buna, probabil nu se vindea bine sau nu stiu de ce nu se mai gaseste.

 

as putea sa il intreb pe gheorge ala, ichim rezidens, cu sacoul de la mini blue. 

 

Cu sacoul lui MJ :lol: .

 

Bogdane - cum s-au digerat legumele si puiul la steamer?

Edited by jeezy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact asa arata taiata, doar ca mai patratoasa.

 

muschi+filet.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

exact asa arata taiata, doar ca mai patratoasa.

 

 

 

2006-05_drool.jpg

Ca vorbeam de pastrama, au la Billa, pastrama de vita, foarte buna (cel putin mie imi place). Gata feliata, ambalaj complet transparent.

 

Am mancat de vreo 2 ori. Pana am uitat de existenta ei :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol.

 

astia vorbesc de pastrame, slanuri si altele si-l intreaba pe ciupa de legume la aburitor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane - cum s-au digerat legumele si puiul la steamer?

Eu n-am probleme d-astea. Diger orice. Mi-am obisnuit stomacul cu toate nenorocirile. Fast food in toate variantele posibile. Diseara o sa-mi fac un orez cu sos de soia si niste ardei iute si o sa bag iar niste pui, de data asta la grill.

Ieri am luat un sos de soia Kikkoman. E destul de bun.

Edited by Bogdan
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan e cel mai castigat, ca a mancat, noi doar visam.

 

N-auzi ca e precum giuvaerul Nilului pastrama aia de la Lidl? :lol:


orez cu sos de soia si niste ardei iute si o sa bag iar niste pui, de data asta la grill.

 

Nu se vede, dar salivez. Suna bine :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai nasol e ca am in frigider si niste cefe si niste pastrama de oaie de la gratarul de duminica. E foarte greu sa ma abtin.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai nasol e ca am in frigider si niste cefe si niste pastrama de oaie de la gratarul de duminica. E foarte greu sa ma abtin.

 

Poleeeeeeeee  - auzi ca are niste pastrama care ii face cu ochiul si o lasa la invechit :lol: .

 

Stiu cum e cand tentatia iti face cu ochiul. Cel mai nasol e daca te pui pe la 1-2am la masa si mananci pana te saturi :) .

Daca nu e carne cu multa grasime, poti manca linistit in timpul zilei. E carne mai grea, si cea de porc si cea de oaie, dureaza mai mult pana se digera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum sunt la Lidl. Au ceva muschi crud uscat insa e doar condimentat, nici vorba de crusta. Si nu imi pare destul de uscat.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

scrie pastrama de porc pe ambalaj ? nu cred ca e ala, asta e inchisa la culoare tare, spre mov ca in poza aia... sa vezi ca nu mai aduc deloc.


fa o poza ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu scrie pastrama, muschi de porc crud uscat scrie. Daca vrei ii fac o poza dar e si deschisa la culoare :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, nu e, cacat ala, stiu de care zici :(

 

 

mersi bro' oricum, apreciez ca n-ai uitat :)


inseamna ca nu se mai aduce deloc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, nu e, domn ala, stiu de care zici :(

 

 

mersi bro' oricum, apreciez ca n-ai uitat :)

inseamna ca nu se mai aduce deloc...

 

 

vrei sa scrie emilian un text de jale?

 

eventual mutati-l in tailanda

 

http://www.msn.com/en-us/news/world/thai-man-jailed-for-25-years-over-royal-insult-posts-on-facebook/ar-AAafDjm

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, tot ce imi place, la um mom dat dispare de pe piata.. cand eram mai mic, era un suc de la dorna, de mere, acidulat, la sticla de plastic, bai imi placea la nebunie, l-au scos de pe piata repede, am descoperit un babic super bun undeva, s-a inchis magazinul dupa cateva luni si mi-a luat un an sa gasesc distribuitorul din buzau si acum imi livreaza acasa (ma rog, aici sa zicem ca m-am scos), era pastrama asta buna la lidl, nu mai aduc si mai am exemple.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, tot ce imi place, la um mom dat dispare

 

nu-ti fie teama.

 

mas e inca pe aici. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta pentru ca sunt un zeu generos.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nu la fel de bună ca o pastramă de porc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, tot ce imi place, la um mom dat dispare de pe piata.. cand eram mai mic, era un suc de la dorna, de mere, acidulat, la sticla de plastic, bai imi placea la nebunie, l-au scos de pe piata repede, am descoperit un babic super bun undeva, s-a inchis magazinul dupa cateva luni si mi-a luat un an sa gasesc distribuitorul din buzau si acum imi livreaza acasa (ma rog, aici sa zicem ca m-am scos), era pastrama asta buna la lidl, nu mai aduc si mai am exemple.

Pai multe chestii misto dispar asa.

 

Mie imi placea iaurtul ala la sticla, cel comunist. Evident ca nu mai gasesti asa ceva.

 

Mai e Brifcor care acum e facut de Giusto. Evident ca nu-l gasesti peste tot.

 

Imi mai place o pasta de ardei iute numita Eros Pista.

Normal ca se gaseste doar in cateva locuri, de exemplu Billa. Iar eu n-am Billa in zona.

 

eros_pista_200g.jpg

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-ar durea pe mine undeva de lidl, avand curte.

 

imediat as proiecta afumatoarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-ar durea pe mine undeva de lidl, avand curte.

 

imediat as proiecta afumatoarea.

Si ce astepti? Pole se aboneaza ca deja a gustat din fructul interzis, iti face reclama buna, iau si altii, vine ANAF-ul peste tine ca nu dai bon la pastrama.

 

Apoi faci ca americanii cu moonshine-ul. Nu suna bine?

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.