Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Mister Manole, a mai scăzut, sta la 120-130. Ajung spre 150 acuma când ajung in punctul ala când simt că-mi dau duhul, pe banda ori biclă.

 

 

Vai de pasca vieții mele. Deci nu mai pot mișca mâinile. Si nici indoi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sly,in uichendul asta închid prima luna. :)

 

 

A,si getefeo lu' șalăul Kip.

 

 

Bai,daca m-ati vedea. Știți ca sunt extrem de inteligent :D si realizez prăpastia in care ma aflu. Si,totuși, nici nu ma...ambiționez si nici nu disper ca Rareș in fata unei femei frumoase înconjurată de bărbați.

 

 

Ci ma rezum la a face ce trebuie, fara sa gândesc la scop ori rezultate. Ca o mâță jigărita, in colțul ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

curios,similea lasa senzația de disciplina

 

sper să nu fie prima și ultima pentru tine.luna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manole, mai știi topicul făcut de pole, cu 100 de lucruri învățate de pe mistrețclub.ro?

Unul dintre alea 100 era să nu-i spui lui Simi să meargă la doctor. Niciodată.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scrie si in Levitic ca daca Similea va slabi:

 

Atunci şi Eu am să Mă port cu voi aşa: Voi trimite asupra voastră groaza, lingoarea şi frigurile, de care vi se vor secătui ochii şi vi se va istovi sufletul; veţi semăna seminţele în zadar şi vrăjmaşii voştri le vor mânca.

17. Îmi voi întoarce faţa împotriva voastră şi veţi cădea înaintea vrăjmaşilor voştri; vor domni peste voi duşmanii voştri şi veţi fugi când nimeni nu vă va alunga.

18. Dacă nici după toate acestea nu Mă veţi asculta, atunci înşeptit voi mări pedeapsa pentru păcatele voastre.

19. Voi frânge îndărătnicia voastră cea mândră şi cerul vostru îl voi face ca fierul, iar pământul vostru ca arama.

20. În zadar vă veţi cheltui puterile voastre, că pământul vostru nu-şi va da roadele sale, nici pomii din ţara voastră nu-şi vor da poamele lor.

21. Dacă şi după acestea veţi umbla împotriva Mea şi nu veţi vrea să Mă ascultaţi, atunci vă voi adăuga lovituri înşeptit pentru păcatele voastre;

22. Voi trimite asupra voastră fiarele câmpului, care vă vor lipsi de copii; vor prăpădi vitele voastre şi pe voi vă voi împuţina aşa, încât se vor pustii drumurile voastre.

 

 

Deci sa-i trimitem niste spam cu cartoafe aburinde, altfel vai si amar de curul nostru. (MAS, cuminte baiatu'!)

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma, si io țiu la voi. Aveți plusuri, mâine concrete, de la calacator. Puteți verifica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea o sa fie in partea a 3a din "300", invidiosilor! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

baga o incalzire, trece febra instant (pe moment, cand te trezesti esti paralizat :))) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai rain, am bagat in antrenament la spate si ramat cu bara T incarcata zdravan.. pfff, deci arde frate, le combin cu ramat din aplecat + helcometru si efectu' e si mai smecher, la final indreptari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

F bine, insa ai grija cu ramatul ca e periculos! La fel si indreptarile, eu nu le fac decat cu gantere moderate pentru femurali, ramat doar cu gantera greutate medie - max 42-44 kg, cunosc persoane care si-au bulit coloana de la ramatul cu bara, nu am facut niciodata exercitiul ala si nici nu il voi face, cel mai smecher pentru spate ramane sfanta tractiune :D

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca le executi corect si cu incalzire, n-ar trebui sa fie probleme. Si sa ai si curea.

Cei care se accidenteaza fac in general cu greutati prea mari fata de ceea ce pot duce si fac diverse greseli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiu un tip care are probleme la 2 vertebre de la ramat cu bara, executa foarte corect exercitiile, cu tot cu centura, insa cand ajungi la greutate mare e si normal sa iti afecteze coloana, iar daca faci cu greutate mica faci degeaba, spatele e muschi mare, puternic, are nevoie de greutate sa fie solicitat suficient pentru a rupe fibrele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conteaza enorm si genetica. Oamenii nu sunt la fel.

Ce perioada de repaos bagi, ce mananci, ce iei, ce greutate folosesti.

Toate chestiile astea conteaza.

 

Oricum eu sunt de parere ca nu merita sa bagi greutati foarte mari. Fizicul intotdeauna va avea de suferit. Mai devreme sau mai tarziu.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total de acord! cel mai mult conteaza antrenamentul, alimentatia si somul, in egala masura, apoi conteaza si geneticul. Greutati mari mu merita sa folosesti daca nu faci asta de performanta, sau sa participi la concursuri frecvent etc. Pentru un fizic decent greutatile medii + antrenament bun + alimentatie ok si odihna e foarte ok. 

Vezi Ronnie Coleman ce probleme are acum din cauza miilor de tone ridicate la viata lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine incalzirea e sfanta oricum, am un umar dislocat si e musai incalzirea absolut inaintea oricarui antrenament. ramatul e exercitiu de baza pt spate, executat corect nu trebuie sa lipseasca, iar indreptarile, au si alte beneficii per total, dar stii si tu asta.

 

nici eu nu fac cu greutati mari, adica sa pot executa undeva la 10 pana la 12 repetari per set si sunt foarte atent sa le execut corect, ca sa evit accidentari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, si eu acord o mare importanta incalzirii, drept urmare in 2 ani de sala si 1 an jumate de home training nu m-am accidentat niciodata. 

Nu spun sa nu faci ramat si indreptari, insa doar sa ai MARE grija, riscul este destul de mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.