Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Jeezy pare mult mai batran din postari. Cel putin 35 de ani. 

 

Simi are sufletul tanar pe de alta parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ban jeezy. Pana pe la 35 asa...

Sauna este deshidratare sau slăbire?

Deshidratare :lol: .

Jeezy pare mult mai batran din postari. Cel putin 35 de ani. 

 

 

 

Si la mecla imi iau mai multi ani intotdeauna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sauna este deshidratare sau slăbire?

 

 

deshidratare si foarte buna pentru detoxifiere daca ti e lene sa transpiri altfel

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, eu mereu in ziua de piept, fac la final si flotari, asa m-am obisnuit, dar avem la sala veste din aia cu greutati pe care o pun pe mine, ca doar asa simple am impresia ca-s degeaba.

cel mai greu mi-a fost sa imi definesc abdomenul in plm, si tot nu-s multumit, acum am 80 de kile in cap. Nush cum dreq de e rain asa de fibrat, oricum il urasc, asta e clar.

 

tre sa imi fac si io niste poze incordat ashea cum are el

De la flotari pole :))))

Cate flotari faci pe serie de spui ca nu le simti? Ia incearca de la 50 in sus, sa vezi pomparea dracului :))

Ia de aici, sa te motivez, singura mea poza in sala ever :))

Uite si o poza de unde am plecat, inainte sa ma apuc de sala/miscare, la 27 de ani aratam ca o scroafa esuata.

post-534-0-24675200-1441097044_thumb.jpg

post-534-0-88316600-1441097962_thumb.jpg

Edited by rain
  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce ma oftici :P

 

 

 

 

 

 

 

sa imi bag plua... gata nu mai mananc... jur ca ma reapuc de sala

 

 

 

 

 

 

rain nu mai pune poze d-astea ca imi vine sa plang

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

la 27 de ani aratam ca o scroafa esuata.

 

Departe de a fi o scroafa esuata, dar niste kg pe minus, nu stricau.

 

Care e diferenta in kg? Ca vizibil, e de la cel la pamant in privinta muschilor. Si de cati ani bagi constant sala? 

ai aici indiciile

 

vezi ca lucreaza cu dreapta

 

 Dreapta si centru, pe centru macar la dublu daca nu la triplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i dati ban lui Rain, va rog

 

 

si acuma, bai.

 

miea cine-mi face un program, cat de cat? :D

 

in alta ordine de idei, vaz ca s-a pus sala cu gura pe mine si acuma ma cheama zilnic la spiningu' ala nesuferit

 

gen

 

 

PS - incap si in costumul motivational, acela cu "de-aici incepe". bun. dar, pe cantar, kilogramele sunt tot aceleasi. orice as face, greutatea ramane constanta. o sa pierd banii, ma :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS - incap si in costumul motivational, acela cu "de-aici incepe". bun. dar, pe cantar, kilogramele sunt tot aceleasi. orice as face, greutatea ramane constanta. o sa pierd banii, ma :(

 

Nu cu sala slabesti, te ajuta dar cauzeaza si foame. Si daca te scapi in mancare, ai mers degeaba la sala.

 

Zi mersi ca nu ai pus 2-3kg cu sala. Intai cresc muschii si abia apoi scapi de grasime. Asta e sistemul salii.

 

Care e cea mai tarzie ora la care mananci?

 

Si de ce nu mergi dimineata la sala?

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca faci si antrenamente cu greutati, se vor inversa procentele de masa musculara si grasime corporala, iar asta e un lucru excelent, o masa musculara mai mare te va ajuta sa arzi mai multe grasimi, trebuie sa ai rabdare si sa muncesti mult, rezultatele vor aparea si vei fi multumit.

 

Sly: am 176 cm si 77 kg acum.

 

Jeezy: ani de sala am vreo 2 adunati: 1 an si 2 luni prima oara cand am intrat intr'o sala, la scurt timp dupa poza cu militarul, unde aveam 97 kg, apoi pauza totala 6 luni, cu toate noptile pierdute si alimentatie de rahat - semipreparate si dulciuri nemtesti ftw! Apoi iar 4 luni de sala, iar pauza 6 luni, apoi 1 an jumate de home training, apoi din martie anul asta pana ieri inca 6 luni de sala, iar de azi back to basics - home training.

Cand m'am apucat aveam 176 cm, 97 kg si vreo 25% bf cred, acum am 176 cm, 77 kg si undeva la 9% bf cred. Suplimente nu am luat niciodata, doar home food si antrenament bun.

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand m'am apucat aveam 176 cm, 97 kg si vreo 25% bf cred, acum am 176 cm, 77 kg si undeva la 9% bf cred. Suplimente nu am luat niciodata, doar home food si antrenament bun.

 

Bravo! Eu sunt anti-suplimente, nu am luat niciodata si nu as lua. Stiu ca ajuta, dar intrebarea e ce se intampla cand le lasi.

 

Deci in total cam 3 ani si 6 luni de sala ai, aproximativ. Fain ai reusit.

 

Ma gandesc sa ma reapuc si eu de home training, n-am cu cine merge la sala, de unul singur nu merg ca-s putoare si e mai comod acasa. Plus ca dureaza mai putin, elimin drumul si altele. Si nu stau dupa nimeni sa mi se elibereze greutatile.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar puteti face antrenamente acasa? oau

 

mersi de raspunsuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

E clar. Simi vrea sa treaca la aparat pe canapea. O gantera in mana dreapta si telecomanda in stanga. 


Antrenament acasa e fix P U LA LA LA LA LA LA LA.

 

La sala ai cu totul alta motivatie pentru ca ii vezi in jur si pe unii care nu sunt paraleli cu sportul si poti trage de tine mai tare.

 

Acasa e frigiderul aproape, te uiti in oglinda si zici ca nu esti chiar asa de gras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io n am depasit niciodata 88-90 de kile si asta in perioada cand faceam sala serios, la o inaltime de 1,82

 

Ma mentin la 83-84 fara nici un efort,vara asta am slabit mult din cauza caldurilor si a faptului ca n am mai facut sala regulat cred ca de doi ani

 

La sfarsitul lui septembrie vreau sa ma apuc sistematic de sala si alergare

Share this post


Link to post
Share on other sites

E clar. Simi vrea sa treaca la aparat pe canapea. O gantera in mana dreapta si telecomanda in stanga. 

Antrenament acasa e fix P U LA LA LA LA LA LA LA.

 

La sala ai cu totul alta motivatie pentru ca ii vezi in jur si pe unii care nu sunt paraleli cu sportul si poti trage de tine mai tare.

 

Acasa e frigiderul aproape, te uiti in oglinda si zici ca nu esti chiar asa de gras.

 

Depinde cat de usor fugi spre frigider.

 

In perioada in care am slabit, ieseam cine stie pe unde si se manca langa maine, baleam pe interior, dar plm, bagam apa si a 2-a zi era fericit de ce scrie pe cantar :D .

 

Acasa poti avea un ritm mai alert al exercitiilor, in sensul ca nu mai stai dupa cate un besinos care trage lejer, sa elibereze chestiile de care ai nevoie. Eu la gantere aveam problema asta, tot timpul mai era careva care folosea aceleasi greutati ca si mine.

 

Si pauzele prea lungi la sala, pe motiv ca-s ocupate diverse, mi se par foarte demotivatoare. Acasa esti mai limitat, dar esti in elementul tau.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.