Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Sau pot sa-i trimit parola mea lui Mas.

 

nu mai mișcă unul p-aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ma gandeam sa scriu ceva p-aci...nubde alta, dar pe topicul de slabit se vorbeste,printre altele, si de my fuckstick. Ciupa parca zicea...apoi jizzy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu doar din alimentatie faci asta, cei ce slabesc doar din regim slabesc urat, cu piele atarnata si alte cele. E nevoie de sport pentru ca pielea sa isi recapete tonusul si elasticitatea, iar astea se fac in timp si anumite limite, desigur. Ala de ajunge de la 150 kg la 70 kg n-o sa scape de excesul de piele indiferent de cata miscare face. Insa, spre exemplu, eu am coborat de la 97 kg la 73 kg asta vara si nu am niciun fel de vergeturi sau crapaturi pe puiele, dar totul im timp.

 

E relativ cu slabitul urat, eu am slabit fara sala si da, am ceva vergeturi insa mici. Si sunt la un nivel mult mai mic decat imediat dupa slabit. Probabil o sa dispara cu timpul, daca ma tin de "sala de acasa".

 

Depinde foarte mult si cat slabesti, daca ai de dat peste 20kg jos, pai sala te ajuta, insa trebuie introdusa treptat in program pentru ca din start, conditia fizica e muci, altfel nu ajungeai in situatia de a slabi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''MAS nu iartă niciodata''

 

cuvintele unui blogger consacrat, nu ale mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

La ce crezi ca te ajuta? Accesoriu fancy pentru aratat pizdulicilor?

 

Ritmul cardiac in timpul sexului? Daca vrei sa arunci banii, fa-o, insa nu vad cum te ajuta in procesul tau de slabire.

 

Mai bine folosesti banii aia pentru o alimentatie mai variata, mai sanatoasa, mai altfel.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeezy

Ma gandeam ca iti faci singur un cadou. Mai ales ca vrei sa slabesti si ziceai ceva de BPM mai de vreo cateva zile.

 

Greseala mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca am baschetii curati mie mi-e suficient. is de moda veche

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si nu poti transforma acest ca-cadou in alt ca-cadou? rahatul ala e inutilitatea in cea mai pura forma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O aplicatie de pe google play/ app store, gratis daca se poate.

 

Cred ca rain zicea de sculele astea ca si concept ca-s inutile si-s de acord cu el. Dar fiecare cu pasiunile.

Un smart-watch cred ca e mai ok, cred ca reuseste sa indeplineasca functiile bratarii asteia si inca ceva pe langa.

 

Mai bine imi iau un defibrilator, la fel de mult l-as folosi. I-as resuscita LG-ul lui MAS. Mi-ar fi dator. MAS dator? Zici ca esti Pablo Escobar.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu, asta face  ce face un smart uaci si ceva pe langa

 

aplicatia se instaleaza pe telefon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu stii bre, pentru mine sunt inutile ambele, dar repet, eu nu-s prea gadget guy. Cel mai bun gadget pe care il am e cantarul din baie, alb-negru.

 

Si ma doare-n cwur de tensiune/ BPM/ ca suna telefonul/ sau mai stiu eu ce, cand mi se taie filmul, ma duc la medic, pentru aia exista asigurare medicala :lol: . Repet, asta-s eu.

 

Mai da-ne detalii despre cui il cumperi, pasiuni, etc, poate gasim o alternativa.

 

Edit: Nu stiu cat de bun e, insa asta http://www.gadgetway.ro/smartwatch/246-smartwatch-cu-sim-pgd-digital-cu-camera-foto-si-radio.htmlmi se pare mai ok. Lasi telefonul la mos craciun, ai si muzica pe el, cu niste casti bluetooth poti sa te tii de activitate fizica fara sa ti se zbata telefonul in buzunar.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca muierea vrea, atunci muierea primeste.

 

http://www.gadgetway.ro/smartwatch/218-smartwatch-withings-activite-pop.htmlasta mi se pare mai usor de asortat la haine, si crede-ma, femeile au o mare problema cu asta.

 

Nici nu trebuie incarcat, schimbi bateria odata la 8 luni, cel mai probabil la 6. 

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea, in plm de treaba, de banii aia mai bine iti faci analizele alea pe care nu le-ai mai facut de cand eram eu in clasele primare.

 

Scuze de limbaj, da' cam e nevoie.

Decat sa arunci saizeci si sapte de sute pe pisatul ala, te duci frumos si-ti faci niste analize ca lumea. Macar stii unde esti si ce vei avea de facut.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e topicul cu slăbitul?

 

ciudat,mi s a părut ca văd cuvinte gen Burger king,kfc și aripi prăjite

 

referitor la problema ridicată de similea,văzusem în treacăt o fază la tv

 

pe intestine se dezvoltă un țesut format dintr un soi de grăsime,asemănător cu burtă aia de vita pe care o vedem în ciorbă

 

foarte scârbos,deci asta vine cumva sub mușchii abdominali

 

scapi de țesutul asta destul de greu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ala scapi doar daca ajungi sa ai un procent de grasime destul de mic. Nu cred ca ai cum altfel.

 

Sunt destui care au un fizic destul de ok, dar burta tot au. Aia se face din regim.

La fel si venele. N-au cum sa ti se vada venele misto pe maini daca ai totusi grasime in corp. Alea se vad cand grasimea de sub piele e ca foaia de ceapa.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

venele nu depind doar de stratul de grăsime

 

având pereții elastici,venele se umfla în cazul celor care fac efort susținut și îndelungat

 

sângele e pompat în mușchi iar venele se dilata.după o vreme rămân mult mai evidente ca în cazul ălora care nu fac efort fizic

 

evident ca se văd mult mai bine în cazul celor cu grăsime puțină

 

da sunt destui slăbănogi carora nu li se văd venele pentru ca nu fac efort

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu venele e partial adevarat. Cand lucrez am galerie de vene pe maini, dar la procentul de grasime inca mai am de lucrat. Marea majoritate o grasimii o am in zona lombarilor acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar colacel, e mult mai consistent in zona lombara decat in cea abdominala inferioara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea, in plm de treaba, de banii aia mai bine iti faci analizele alea pe care nu le-ai mai facut de cand eram eu in clasele primare.

 

 

Ciupa a fost coleg de bancă cu andrei92.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.