Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Indreptarile reprezinta un exercitiu super destept atata timp cat le executi corect si nu pui greutati mai mari decat duci.

 

MAS si Cheesy ar plati sa-l vada pe Pole facand indreptari.


E mai simplu, merge repejor, rezultate s-au vazut si se vad. Cam atat.

Rezultatele se vad, insa n-ai cum sa dezvolti spatele si picioarele fara exercitii de genul ala.

Indreptari, geno si altele. Altfel arati sus ok, dar picioarele raman de pian / taburet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indreptarile reprezinta un exercitiu super destept atata timp cat le executi corect si nu pui greutati mai mari decat duci.

 

Prea multa lume le face gresit, prefer sa le evit, e mai simplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indreptarile reprezinta un exercitiu super destept atata timp cat le executi corect si nu pui greutati mai mari decat duci.

 

MAS si Cheesy ar plati sa-l vada pe Pole facand indreptari.

 

 

as plati eu, sa nu.

 

da, stiu, tocmai pentru ca am fost un bou, m-am grabit, am executat prost pentru ca nu eram atent la ce faceam ci la cacatul de televizor din sala si hatz, tzac, m-a fulgerat de am zis ca plec pe targa.

 

de atunci doar cu brâu ca am ramas cu o sensibilitate.

 

eu oricum nu lucrez cu greutati mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea multa lume le face gresit, prefer sa le evit, e mai simplu.

E ca si cum ai spune ca multa lume face accident de masina, asa ca preferi sa nu te urci in vreo masina.

 

Realitatea e alta. Exercitiile de genul asta consuma enorm de multa energie. N-ai cum sa duci un antrenament in care sa faci "full body anal" si sa faci si indreptari sau geno.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultatele se vad, insa n-ai cum sa dezvolti spatele si picioarele fara exercitii de genul ala.

Indreptari, geno si altele. Altfel arati sus ok, dar picioarele raman de pian / taburet.

 

Nu raman de nici un pian. Pe cat se pune bicicleta de cardio, lucrezi inevitabil binisor si picioarele.

La picioare fac execitii dedicate, insa nu insist foarte mult.

 si sa faci si indreptari sau geno.

 

Execitiile alea lucreaza anumite grupe de muschi pe care le poti lucra si prin alte exercitii. Cam atat.

In rest, cu consumul de energie, nu te contrazic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea multa lume le face gresit, prefer sa le evit, e mai simplu.

 

ce ... mea o fi asa greu sa inveti sa le faci, indreptarile sunt printre cele mai importante exercitii si de baza. studiaza implicatiile.

 

tre atentie ca la orice alt exercitiu, poti sa iti vezi ceva si facand piept daca esti suficient de retardat.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Plus ca e antrenament recomandat de instructor, are omul o varsta, a fost sportiv de performanta. Nu e dupa ureche facut.

Depinde si ce sport a facut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

indreptarile si genuflexiunile, sunt printre cele mai solicitante. dupa ele simt ca musc din lume 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie-mi pocnesc genunchii ca naiba la genuflexiuni. Fac presa in loc, e mai putin solicitanta pe articulatii.

Si cum indreptarile sunt asemanatoare, le evit si pe alea.

 

Intre dureri de genuchi si presa, presa face treaba buna, dpmdv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu meniul asta n-ai de unde sa gasesti forta pentru a te antrena ca lumea in regimul ala pe care l-ai descris.
 

Mno, ca tot o fo' iarna si am stat constant la 85 de kg, de ieri m-am apucat serios de restructurat meniul (fara paine, junk food, chipsuri, nachos & co. Si gata cu cola).
Fructe dimineata (1-2 banane sau ceva asemanator), carne obligatoriu la amiaza, dupa masa kiwi, mere, etc. Seara nimic, evident. In cel mai rau caz, un pumn de alune/seminte.

E un meniu bun pentru slabit, dar n-ai de unde sa ai forta necesara pentru antrenamente.
E doar pe deficit de calorii, nimic extraordinar.
De exemplu, mie mi se pare deosebit de prost, dar asta e doar parerea mea.
Micul dejun e bine sa fie cat mai proteic. Fructele sunt bune pentru gustari, dar nu 2 banane la o gustare. Una ajunge. Kiwi poti baga mai multe.
Mic dejun din fructe inseamna doar infometare.
N-ai cum sa pui masa musculara prin infometare. Si n-ai cum sa gasesti forta necesara pentru a te antrena ca lumea daca nu bagi proteine.
Ma rog, bagi, dar doar la o singura masa, in rest bagi infometare.
Cel mai prost fel de a te antrena. Asa se ajunge la hernie si tot felul de alte complicatii.
Crezi ca genunchii pocnesc asa intamplator? Tot prin alimentatie si suplimente se poate corecta si asta.
Si asta demonstreaza exact ceea ce am spus - picioare de pian.

Vezi ca WLF nu sta degeaba.  :lol:

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io nu tin sa cresc masa musculara in momentul de fata, ci sa mai scap de grasime/kg si sa revin la conditia fizica de acum de dinainte de luna decembrie (ca de atunci am fost fortat la o pauza).

 

Dimineata cam slabut cu mancatul pentru mine pentru ca de fel, nu mananc dimineata. Ok, uneori mai mananc cereale, dar nu e o regula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte gresit. Micul dejun e cea mai importanta masa. Si eu faceam chestia asta. E o prostie.

Toata smecheria cu slabitul e sa-ti obisnuiesti corpul sa arda, sa-ti accelerezi metabolismul. Asta o poti face prin cat mai multe gustari.

Adica smecheria e sa mananci inteligent, nu sa te infometezi.

Dimineata bag o omleta smechera din 2 oua de tara si 1/3 de sticla de albus de ou. Proteina pura. Imi da super energie pana pe la ora 12:00. 

Nu e foarte gustoasa, insa cu piper mozaic si niste Eros Pista devine mai mult decat comestibila.


Io nu tin sa cresc masa musculara in momentul de fata, 

 

Nici nu ai avea cum.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

1/3 de sticla de albus de ou?!

 

 

ha?

 

 

 

in rest, mare dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.albus.ro/

Eu il cumpar de la Auchan. Il gasesti la raionul de produse congelate.

Albusul de ou e proteina pura. Asta e pasteurizat, deci nu mai pierzi timp sa separi albusul de galbenus si nici nu faci risipa aiurea. Cumpar 10 sticle si le bag la congelator. 3 omlete cu o sticla. 

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ca poti, mie mi-a fost imposibil sa inghit asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine de stiut de treaba cu albusul, ca galbenusul ala da cu gretica.

 

Mancam intr-o vreme si eu omleta doar din albus, insa in ultima vreme sunt o putoare, gatesc deloc :D

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ca poti, mie mi-a fost imposibil sa inghit asa ceva.

Pai nu-l inghiti raw. Faci o omleta cu el. Adaugand 2 oua cu tot cu galbenus, iese ceva decent ca gust.

Raw e prea hardcore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine e nasol pentru ca nu stiu aparatele, nu ma pricep la programe, exercitii si, colac peste pupaza, m-am dus si la o sala nou nouta, care are numai chestii de-alea de ma uit la ele ca Mas la femei.

 

uite, de ex acuma o sa plec acasa si las geanta cu treningu la birou, ca azi nu ma mai duc, pentru ca n-am cu cine. aiurea, mor de ciuda, mai ales ca de-abia-mi simt picioarele, de ieri.

 

 

cand am slabit anul tyrecut pe vremea asta, trebuia sa mananc de 5 ori pe zi si faceam exercitii cu instructor langa mine, care mi-a scos din cap mai tot ce bazaiam eu ca Jeezy, lucruri care numai bine nu mi-au facut. o gramada de asa nu, la care mi-a fost greu sa cred, in primul rand, ca deh, eu is destept. sa va mai spun ca trisam ca un porc ce sunt si haleam prajituri duminica, iar exercitiile, de la mers agale pe banda cu aia pusa sa urce, pana la gantere si geno/u/?!flexiuni si alte chestii pe care le poti face si acasa, asa de simple erau si totusi am slabit peste 10 kile, usor si curat?

 

 

meh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, simi a avut ieri Leg Day, a urcat pana la etaj, de 2 ori, in acceasi zi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabitul ca slabitul, insa mentinerea e importanta. Io mi-am bagat piciorele urat de tot in ultimul an si jumatate, deasta am pus atatea kg.

71->85, dar o sa ajung inapoi la 80 si la mancat normal.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo.

 

zici ca am arcuri, bai, in loc de picioare.

 

is cuminte si serios la sala.


si, cu privire la slabit - am inteles ca NU kilogramele is unitatea de masura, gtfo. poti cantari cat mine si sa fii tras prin inel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine e nasol pentru ca nu stiu aparatele, nu ma pricep la programe, exercitii si, colac peste pupaza, m-am dus si la o sala nou nouta, care are numai chestii de-alea de ma uit la ele ca Mas la femei.

 

uite, de ex acuma o sa plec acasa si las geanta cu treningu la birou, ca azi nu ma mai duc, pentru ca n-am cu cine. aiurea, mor de ciuda, mai ales ca de-abia-mi simt picioarele, de ieri.

 

 

cand am slabit anul tyrecut pe vremea asta, trebuia sa mananc de 5 ori pe zi si faceam exercitii cu instructor langa mine, care mi-a scos din cap mai tot ce bazaiam eu ca Jeezy, lucruri care numai bine nu mi-au facut. o gramada de asa nu, la care mi-a fost greu sa cred, in primul rand, ca deh, eu is destept. sa va mai spun ca trisam ca un porc ce sunt si haleam prajituri duminica, iar exercitiile, de la mers agale pe banda cu aia pusa sa urce, pana la gantere si geno/u/?!flexiuni si alte chestii pe care le poti face si acasa, asa de simple erau si totusi am slabit peste 10 kile, usor si curat?

 

 

meh.

 

Sire, astea sunt niste scuze jenante, nu te supara. Sau scuza-ma pe mine, vorba unui tovaras.

Nu ai nevoie de antrenor, nu ai nevoie de partener de antrenament. Cel mai bine te antrenezi singur. Fara vorbaraie inutila, fara tampenii.

N-ai program de antrenament? Iti pot trimite eu unul facut pentru mine de un amic care face culturism de prin anii '90.

Ce cacat de exercitii nu cunosti? Te uiti in program ce exercitii sunt si dupa le cauti pe google. Le gasesti descrise cu poze, cu tot. Numar de repetari, cum se executa, absolut tot este scris in program.

Lasa scuzele.

 

Ca sa ajungi in forma trebuie de fapt sa-ti schimbi definitiv stilul de viata. Nu merge chestia cu regimul si cu tentativele de slabit.

Sau iti asumi ca vei ramane o basina grasa (vorbesc din punctul meu de vedere) si continui sa bagi mancare buna si gustoasa si cam ceea ce-ti doreste inimioara.

Mancarea e o mare placere pentru mine, insa, in prezent, am o singura zi de porcism, adica un cheat day, in week-end. In rest, mananc doar sanatos chiar daca gustul lipseste. Macar asa o sa ajung intr-o forma de om.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

depresie post divortz 

Nici macar, ca doar m-am oprit din mancat la un moment dat. Cand am vazut 88 pe cantar :lol:

 

Problema e obisnuitul cu mancatul la ore tarzii, rozele ramane in topuri, etc.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.