Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Nu au investit suficient in publicitate, nu au avut suficiente restaurante.

 

Eu il stiam doar pe cel de la romana si cel din mall-ul din Baneasa.

 

Cred ca si Subway vor avea aceeasi soarta in Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sper sa nu, poate totusi face lumea diferenta intre mac si subway...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Crangasi au un restaurant si e cam gol intotdeauna. E si foarte aproape de KFC si Tip Top.

La Victoriei au Spring Time la cateva magazine distanta.

 

Practic soarta le este pecetluita.  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

SPRING TIME.. Pfff, alta ghena mizerabila si aia.

 

ma rog, din cauza saraciei merg foarte bine cacaturile astea fast food, ieftin si sintetic, plm, obezitate la chifla, cancer asigurat. asta e valabil in toata lumea de altfel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subway e foarte misto, n-am fost in Romania sa vad cum sta treaba, dar imi placea foarte mult in USA. E o idee mai sanatos ca si fast-food-ul normal. Desi de fiecare data imi comandam cam ce era mai nesanatos, adica cel mai lung sub, cred ca 1 foot long,  cu pastrama. Seamana foarte mult cu Quiznos, tot acelasi tip de franciza este dar n-a aparut pe la noi inca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si pastrama de la subway, e la fel cachifteaua de la mac, tot din plastic.

 

 

eu cred ca shaorma e cel mai sanatos produs de tip ff.  bine, nu aia penala cu pui, cartofi prajiti si maioneza.  avem aici in 2 locuri o super shaorma, cu multe verdeturi, carne de vita, no fries si no mayo, doar un sos de iaurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SPRING TIME.. Pfff, alta ghena mizerabila si aia.

 

ma rog, din cauza saraciei merg foarte bine cacaturile astea fast food, ieftin si sintetic, plm, obezitate la chifla, cancer asigurat. asta e valabil in toata lumea de altfel.

Spring Time e super aglomerat la Victoriei. Cand e pauza de masa pe la cladirile de birouri din jur e o coada imensa in restaurant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e. Se mai duc si imbecili de la mine in conditiile in care avem restaurant propriu cu mancare gatita foarte buna, la pretul de 10, maxim 12 lei meniul cu felul 1 si 2. Si ei se duc sa dea 20-25 lei pe un rahat cancerigen. Plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si pastrama de la subway, e la fel cachifteaua de la mac, tot din plastic.

 

 

eu cred ca shaorma e cel mai sanatos produs de tip ff.  bine, nu aia penala cu pui, cartofi prajiti si maioneza.  avem aici in 2 locuri o super shaorma, cu multe verdeturi, carne de vita, no fries si no mayo, doar un sos de iaurt.

Pare un pic mai sanatoasa. Poate nu este, dar carnea de la Mc e foarte greu de identificat ca provenienta.

 

Nu sosurile in sine sunt problema ci modul in care sunt facute. 

Si in Bucuresti au aparut mai multe shaormarii unde poti alege sosuri care par mai sanatoase.

Eu cand vad ca-ti baga ketchup Tomi si maioneza Tomi ma ia capul. Alea sunt niste infectii.

 

Si pana la urma, nici cartofii prajiti nu sunt un capat de tara, problema e de cantitatea.

Una e sa mananci o shaorma mica care are maxim 350 gr. si alta este sa bagi o shaorma d-aia imensa cum am vazut ca mananca unii.

Exista unele shaorma care cred ca au aproape 1 kg sau pe acolo. Cum naiba pot aia sa manance asa nu stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va sparg ma. e topicul meu, gtfo. cu mancare plecati pe-al lui dydyu

 

uo

Share this post


Link to post
Share on other sites

verssatu este un guru al shaormelor, se stie asta. pansamnet dupa betie, cand se caca asta apoi, s-a terminat smecheria, zici ca s-a lansat la apa ceva submarin nuclear rusesc. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

va sparg ma. e topicul meu, gtfo. cu mancare plecati pe-al lui dydyu

 

uo

 

Gtfo, tine-i aici pana vin de la piata...

 

1380339_567556826630863_1571275320_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG, pe alea tre' sa le tavalesti prin faina ca sa vezi unde e umed si sa stii unde sa le vezi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, eu sunt milos dar si rational

 

trebuie sa fiu foarte beat, dar cand sunt beat nu sunt milos

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

et gan puoint poate lol

 

on: nu stiu ce haliti voi dar eu halesc orice, la orice ora si sa mi bag .... daca ma ingras vreun pic. poate mai tarziu voi vedea urmarile, desi in familie sunt numai bete toti.

Edited by Max

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa eram si eu, pana acum 7 ani, cand m-am lasat brusc de tigari.

De la 54 kg, acum oscilez intre 78-76 kg, probabil si faptul ca halesc la ore fize zilnic, sa conteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

et gan puoint poate lol

 

on: nu stiu ce haliti voi dar eu halesc orice, la orice ora si sa mi bag .... daca ma ingras vreun pic. poate mai tarziu voi vedea urmarile, desi in familie sunt numai bete toti.

 

la fel si eu, toti se uita urat si imi spun ca o sa vad eu dupa 30

Share this post


Link to post
Share on other sites

ete fas

 

nu se va intampla nimic dupa 30.poate ti va scadea putin apetitul

 

din cate inteleg esti tipul ectomorf,adica hardgainer

 

arderi intense,metabolism rapid.asa sunt si eu,in tinerete ma trezeam in fiecare dimineata cu durere de stomac de foame.curios,daca mancam mult seara,cu atat era mai acuta senzatia dimineata.

 

daca vrei sa castigi in greutate da un pm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.