Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Am fost aproape de combinatia ta, acum cativa ani. 1.85 si 96kg. 10 kg mai tarziu (in jos) eram ok.

 

23kg mai in jos, unii zic ca e prea mult, eu ma simt perfect.

 

Fructe consumi?

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea nu se pun :lol: .

 

Stiu ca jumarile sunt fructele preferate ale lui verssatu, insa eu intrebam de alea verzi.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu m am ingrasat desi am mancat si multe chestii dupa care de obicei nu ma omor

 

friptura de miel,sarmale cu afumatura si smantana,ciorba de burta,tort etc

 

daca ai putina grija cum le combini n ai nici o treaba,spre ex  carnea am mancat o fara garnitura de cartofi,orez,paste si fara paine,doar cu salata

 

si o ora aprox de miscare lejera aproape in fiecare zi

 

secretu i sa nu combini proteine,grasimi si carbo la aceeasi masa si sa mananci de multe ori pe zi cate putin,fara sa simti senzatia aia de saturatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

si o ora aprox de miscare lejera aproape in fiecare zi

 

secretu i sa nu combini proteine,grasimi si carbo la aceeasi masa si sa mananci de multe ori pe zi cate putin,fara sa simti senzatia aia de saturatie

 

 

Fix invers am facut :lol: . Insa in 2 zile imi revin, nu e panica man :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, deci am cazut de pe banda de alergat azi, de am crezut ca imi rup gatul si e a doua oara, am mai avut un eveniment asemanator acum vreo 2 ani.

 

practic s-a blocat, s-a oprit brusc banda si eu din inertie alergam in continuare... rezultatul vi-l puteti imagina. sunt din alea electrice, am inteles ca s-a oprit curentul si implicit si aparatele.

 

deci am luat o ... in ecranul ala, m-am dat cu cracii in sus la mare arta, sper sa n-apar pe youtube

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.70 - 100 kg de muschi file.

Urmeaza sa mai dau jos, incepand de saptamana viitoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, deci am cazut de pe banda de alergat azi, de am crezut ca imi rup gatul si e a doua oara, am mai avut un eveniment asemanator acum vreo 2 ani.

 

practic s-a blocat, s-a oprit brusc banda si eu din inertie alergam in continuare... rezultatul vi-l puteti imagina. sunt din alea electrice, am inteles ca s-a oprit curentul si implicit si aparatele.

 

deci am luat o ... in ecranul ala, m-am dat cu cracii in sus la mare arta, sper sa n-apar pe youtube

 

Un selfie nu ti-ai facut?

1.70 - 100 kg de muschi file.

Urmeaza sa mai dau jos, incepand de saptamana viitoare.

 

Spor si rabdare. Vei avea nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 daca dau jos, e bine.

Insa trebuie sa las bautura mai moale, ceea ce nu este ok deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moale spre deloc, macar cat slabesti. Afecteaza in mod direct digestia si evident, foamea. Mancare fara bautura se poate. Invers, depinde doar de cantitatea de bautura.

 

Eu nu prea consum alcool de fel. Insa cat am slabit, nici nu m-am atins de ea. Nici de ciocolata, chipsuri si altele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Băuturile mă scot si pe mine din schema slabitului, nu mă pot abtine. Beau bere la foc automat, de fapt cam tot ce prind...cu accent pe rom si uischi.

 

@Jeezy: fructe pwla, doar lămâie în rom sau suc de mere în votcă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu daca nu beau ceva, o bere sau doua, la max 2 zile distanta, incep sa ma deprim.

Bine, inainte eram campion, insa conducand zilnic, nu imi ramane decat putin timp seara.

Si nu poti sa te faci muci de fiecare data cand bei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jeezy: fructe pwla, doar lămâie în rom sau suc de mere în votcă.

 

 

Pai la micul dejun lasa si tu slanina si jumarile :) , baga niste banane/mere/fructe de sezon.

 

Dupa cafea, bineinteles. Ajuta digestia, dau energie, se digera repede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pff...de catre ori nu am zis ca ma apuc de sala. Mergeam o data, apoi pwla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu, been there, done that.

 

Si inca ma tin de treaba cu fructele. Poate trece cate un wekeend fara fructe, dar cat sunt la servici, e lege sa le mananc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dat iama-n dulciuri 2 zile precum MAS intr-o toaleta de barbati. Sambata pwla sala, am bagat flotari acasa, duminica sala inchisa, de ieri am revenit, sper sa reusesc sa mai scad din procentul ala de cacat de bodyfat  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.73, 82 kg , la sala am dat burta jos si ceva sunculite dar kg-mele au ramas aceleasi

 

Am bagat juma' de miel in mine si niste tort, in rest n-am sarit calul

 

 

Cum adevar graieste verssatu si la mine e la fel, alcoolul ma scoate din schema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am bagat juma' de miel in mine si niste tort

După meniurile din Africa, gen salate de furnici, frunze fierte și lapte de cămilă, e de înțeles...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da shefff, acum am 29 de minute am terminat un metru de nenea iancu. Si apoi acasă am mâncat juma de franzelă cu 200g zmântână, 2 cârnați reci, o lingură de salată boeuf şi 5 roşii d-alea mici. Si acum somn. O fi bine? Slăbesc rapid? Sarmalele nu le am găsit, că-s prea beat. dar as fi băgat fo 2 in voleu. Fructe n-am, doar niste conopidă sau brocoli, ... mea că seamănă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu te culci fără o vadra plina cu apa lângă pat..

Edited by RareÈ™

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., mă trezesc noaptea să beau apă, am limba sudată de cerul gurii, mai şi sforăi ca chewbacca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.