Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Măi, dar parca era o prevedere în regulament cum că, dacă inițiatorul unui topic nu mai intră mai mult de 7 zile consecutive, topicul se închide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum sa-l inchidem, Rares. le asteptam p-alea de pe cudica punct ro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai şi sforăi ca chewbacca

Lol, chewbacca-i pui de privighetoare pe langa tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neata, MAAAAAAAAAS  :flowers:

 

Edit : Am dat jos 1kg, mai am unul si sunt pe traiectorie. Azi e tot zi de fructe.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, deci am cazut de pe banda de alergat azi, de am crezut ca imi rup gatul si e a doua oara, am mai avut un eveniment asemanator acum vreo 2 ani.

 

practic s-a blocat, s-a oprit brusc banda si eu din inertie alergam in continuare... rezultatul vi-l puteti imagina. sunt din alea electrice, am inteles ca s-a oprit curentul si implicit si aparatele.

 

deci am luat o ... in ecranul ala, m-am dat cu cracii in sus la mare arta, sper sa n-apar pe youtube

 

https://www.facebook.com/video.php?v=818169158220891

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A reusit? daca are 40 kg, poate are sanse, altfel nu vad cum, arde pieptul ca dracu` la cateva sute, ce sa mai spun de mii ... intr-un timp limitat, desigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No sa inviem si topicul asta.

 

De-o vreme, 2-3 saptamani, am mancat ca un porc, nitel stres in jurul casei si m-am scapat in mancare. Toate bune si frumoase, a fost cu control, am pus 3kg.

Saptamana asta, luni, am comis-o cu pizza, cred ca am mancat aproape 2 -> 75.7kg dimineata, seara 78kg si un burtoi, zici ca urma peste cateva luni sa nasc.

 

 

Zis si facut, am zis sa repet reteta succesului la mine cu scapatul de kg si am inceput asa:

 

  1. Dimineata - 3 cafele in total, 1 dupa ce m-am trezit si inca 2 la servici (astea 2 sunt cam slabe).
  2. La amiaza (11:30-12)- shake din lapte migdale, 1 banana si niste zmeura (luni)/ nectarina (marti)/ ananas (azi).
  3. Pe la 3-4pm - gratar de manzat (1buc medie) cu 2 rosii (luni)/ gratar de manzat(1 buc medie) + gratar de curcan (1 buc medie) + 2 rosii(marti) / omleta cu spanac si branza + 2 rosii (azi).

 

Ieri am pedalat si vreo 14km, aseara am bagat niste lubenita rece.

 

Buuuun...azi dimineata, 72.9kg, miracol, nu am mai vazut numarul asa pe cantar de vreo luna buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine ma apuca paranoia cand vad 78kg pe cantar la sfarsitul zilei. 

 

Daca am ajuns in punctul ala, deja iau masuri, cateva kg e ok sa variezi (conform medicilor).

 

Sistemul meu e destul de greu de tinut ca sa slabesti, insa rezultatele se vad, la mine cel mai mult, lipsa balonului numit burta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

să va dau o explicație extrem de simplă,dacă vreți credeți dacă nu treabă voastră

 

corpul folosește o mare parte din calorii pentru încălzire și menținerea temperaturii constante a organismului la 36.5 grade

 

dacă vei folosi aceeași alimentație vară când e foarte cald,cantitativ și calitativ mă refer,ca în sezoanele mai reci,te vei îngrășa automat pentru ca respectivele calorii destinate încălzirii nu se mai folosesc în același procent și vor fi depuse sub formă de țesut adipos

 

de fapt majoritatea vara cand e foarte cald nu simt nevoia de a mânca,e un mecanism automat al organismului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai vreme sa devii scrofita, e in regula :) . Reteta mea o ai, tine-te de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am slabit 8kg de cand sunt aici, fara efort prea mare. Adica mancat chiar normal si sala de 2-3 ori pe saptamana.

 

Mancarea japonezilor este fenomenala, mi se pare cea mai sanatoasa din ce am mancat pana acum.

 

Ah si bag orez zilnic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

să va dau o explicație extrem de simplă,dacă vreți credeți dacă nu treabă voastră

 

corpul folosește o mare parte din calorii pentru încălzire și menținerea temperaturii constante a organismului la 36.5 grade

 

dacă vei folosi aceeași alimentație vară când e foarte cald,cantitativ și calitativ mă refer,ca în sezoanele mai reci,te vei îngrășa automat pentru ca respectivele calorii destinate încălzirii nu se mai folosesc în același procent și vor fi depuse sub formă de țesut adipos

 

de fapt majoritatea vara cand e foarte cald nu simt nevoia de a mânca,e un mecanism automat al organismului

 

E plauzibila explicatia.

 

Iarna sunt si alte activitati, sezoniere ma refer, pe cand vara bagi bere si mancare si activitate zero. Putrezire pe plaja cu alcool si mancare, cum se zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

crezi ca nu stiu ce sa fac?

 

sunt si nesimtit pe deasupra, imi bat joc de corpul meu... loool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am slabit 8kg de cand sunt aici, fara efort prea mare. Adica mancat chiar normal si sala de 2-3 ori pe saptamana.

 

Mancarea japonezilor este fenomenala, mi se pare cea mai sanatoasa din ce am mancat pana acum.

 

Ah si bag orez zilnic :D

 

Orezul e sanatos si are putine calorii. Romanii il cam evita ca "e naspa", n-are gust, dar nu se uita la "orezari" si problemele lor de sanatate cauzate de alimentatie.

 

"Shaorma boss, cu de toate".

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orezul n-are gust cand il gateste vreun idiot sau idioata. Tocmai asta e calitatea lui principala - absoarbe gusturi si arome foarte usor.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orezul n-are gust cand il gateste vreun idiot sau idioata. Tocmai asta e calitatea lui principala - absoarbe gusturi si arome foarte usor.

 

Exact !

 

E si ieftin orezul, daca il introduci in alimentatie iesi mai bine si poti varia mancarea foarte mult, desi se bazeaza pe orez. Insa trebuie sa nu fii afon intr-ale gatitului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea groasa. Trebuie mai subtire si sa fie un strat de slanina si unul de carne.

 

Asta e buna de gratar, insa cat dracu' de slanina la gratar poti baga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multă. Ma cac pe ele de diete, am renunțat.

 

Pai dieta nu doar "se tine", schimbi stilul de mancare si din cand in cand mai bagi vechile porceli :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, e mai ieftin un tricou nou cu burta față de grija pentru ce bag in gură. Am început să fac mișcare, cred ca rezolv mai simplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un inceput, insa trebuie sa fii atent la CAT mananci, s-ar putea in prima faza sa mai pui niste kg .

 

Vezi ca dusul sticlei la gura nu se pune drept miscare si nici drumul pe care il faci pentru aprovizionarea cu alcool  :lol: .

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.