Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Doar daca are obscen de mulți bani.

 

 

unde naiba-i toata lumea de ne chinuim singuri ca fraierii p-aici.

 

adunarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aici sunt... sa traiti

 

 

 

 

daca are bani multi... ca de murit moare repede

Share this post


Link to post
Share on other sites

simileo, cel mai bun antrenor pe care il poti gasi, dai cateva ture de garla pe zi si aia e:
Un tip bine intalneste o tipa, la fel de buna, si vrea sa o ia de nevasta pe loc, orbit de frumusetea ei. 
"Dar nu stim nimic unul despre celalalt", spune ea. 
"Dar nu-i nimic, aflam pe parcurs, ne descoperim incetul cu incetul", o linisteste el. 
Asa ca ea a acceptat, s-au casatorit, si au plecat in luna de miere la mare. 
Intr-o dimineata, pe cand erau la plaja pe marginea piscinei, el se ridica de pe sezlong, se catara la trambulina de 10 metri si executa o saritura surub cu 2 intoarceri la 90 de grade si o rotatie completa, apoi o intrare perfecta in apa la aterizare. 
Dupa inca vreo cateva demonstratii, se intoarce inapoi pe sezlong ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. 
"Ai fost incredibil, iubitule", il intampina ea, inca surprinsa de reperezentatie. 
"Am fost campion olimpic la sarituri. Vezi, ti-am spus ca ne vom cunoaste incetul cu incetul." 
Ea se ridica de pe sezlong, intra in piscina si incepe sa inoate. Dupa 50 de lungimi de bazin, fara pauza, se intoarce inapoi pe sezlong, nearatand niciun fel de oboseala. 
"Ooo, incredibil, te pomenesti ca si tu ai fost campioana la vreo proba de rezistenta la inot". 
"Nu", spune ea, "am fost curva in Braila dar lucram pe ambele maluri ale Dunarii". 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Brăila pe partea ailaltă e stufăriș :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se prinde bine pestele cu mana la stufaris, 2in1 FTW!

Share this post


Link to post
Share on other sites

rain, tu faci pentru spate, ramat cu bara T ? am introdus si asta recent in antrenament si mi se pare foarte eficient, insa ma enerveaza gripul, ca practic tin mana peste mana, nu stiu cum sa zic si e incomod, iar cureaua aia ma taie la maini in plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se prinde bine pestele cu mana la stufaris, 2in1 FTW!

Vrei sa zici ca prinde o laba la pescuit? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tu vrei s-o zici asa pe fata jeezy ... :D

Pole, nu fac exercitiul ala, la spate fac ramat cu gantera, helcometru pe fata si pe spate priza lata, tractiuni la liber pe fata si pe spate cu priza cat se poate de lata, uneori fac si unul/doua aparate ce imita oarecum exercitiul de care spui tu, insa fara sa puna niciun fel de presiune pe coloana.

Mie mi se par exercitiile calistenice "da shit" pentru orice grupa musculara, iar cele mai smechere sunt flotarile si tractiunile. Nu am obtinut pompare mai grava la piept la niciun aparat asa cum am de la flotari, singura chestie e ca sunt multe, vreo 600 pe antrenament.

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru dezvoltarea spatelui cei mai multi recomanda ramatul cu haltera sau bara t

 

Sunt si cele mai grele.pentru latire tractiunile cu priza larga la helcometru

 

Exercitiile care folosesc doar greutatea corpului,cum sunt flotarile si tractiunile la bara pompeaza pe moment mult sange in muschi,ajuta la definire dar nu nu vor conta prea mult in dezvoltarea masei musculare,iar plafonarea va fi destul de rapida

 

Pe langa asta e plictisitor sa faci nu stiu cate sute de flotari

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa asta e plictisitor sa faci nu stiu cate sute de flotari

Exact.

Ăsta e singurul motiv de simi nu face mai mult de 5 flotări.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se par exercitiile calistenice "da shit" pentru orice grupa musculara, iar cele mai smechere sunt flotarile si tractiunile. 

La puscarie sunt varianta corecta.  ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde si ce vrei, un estetic ok sau parizer umflat. Sunt multi in sala care fac exercitii cu n greutati dar arata ca un parizer umflat. NICIODATA n-o sa poata unul de genul sa faca exercitii calistenice, sau un antrenament de tip circuit. Degeaba impingi 200 kg pe banca la piept daca nu poti faci mai mult de 30 de flotari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca exagerezi.fiecare are principiile lui de antrenament si e indicat sa faca ceea ce functioneaza mai bine pentru corpul lui

 

Dar principiile la care m am referit au fost stabilite de a lungul anilor de marii campioni, si nicidecum de carnati umflati care nu pot face 30 de flotari

 

Acum depinde ce urmaresti, cum spuneam.un fizic armonios poti capata si prin exercitii specifice de gimnastica,parkour sau alte discipline

 

Pentru mine un etalon al dezvoltarii armonioase ramane frank zane,campion al anilor 70-80 cand nu se punea atata accent pe masivitate si uzul de substante dopante

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde si ce vrei, un estetic ok sau parizer umflat. Sunt multi in sala care fac exercitii cu n greutati dar arata ca un parizer umflat. NICIODATA n-o sa poata unul de genul sa faca exercitii calistenice, sau un antrenament de tip circuit. Degeaba impingi 200 kg pe banca la piept daca nu poti faci mai mult de 30 de flotari. 

Eu cred ca exagerezi foarte mult. N-are nici o legatura una cu alta.

Cu alte cuvinte, in sali sunt multi idioti, la fel ca peste tot. Dar n-are legatura treaba cu flotarile si fizicul armonios.

Aia arata nasol pentru ca n-au o idee de ansamblu despre ceea ce fac. Baga steroizi, insa nici nu stiu ce sa ia si cum, iar programul lor e dupa ureche.

 

Poti face exercitiile pe care le lauzi tu si sa nu arati in nici un caz foarte bine.

30 de flotari chiar nu sunt mare lucru. Si le pot face corect. 

Iar aia cu 600 de flotari mi se pare o chestie inutila.

Aveam un coleg de antrenament care la pregatirea fizica facea 500-600 de abdomene. Ghici ce? Nu avea abdomen ca lumea.

 

Nu cred ca ai cum sa izolezi niste grupe musculare mai bine decat la aparat. In afara de asta, aparatele sunt mult mai sigure. Ai mai mari sanse sa te accidentezi cu bara libera decat la aparat.

 

Muschi mari n-ai cum sa faci cu flotari si tractiuni. Asta e clar.

Pentru mine un etalon al dezvoltarii armonioase ramane frank zane,campion al anilor 70-80 cand nu se punea atata accent pe masivitate si uzul de substante dopante

Si pentru mine la fel. E cel mai frumos corp dpdv estetic al tuturor timpurilor. 

 

Ceea ce vezi in prezent e de prost gust. La fel ca femeile alea care-si pun silicoane enorme si buze groase ca niste capace de WC.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe topicul meu, funie in casa spânzuratului. Gtfo

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca tot vorbim de campioni,dupa 90 pentru mine cel mai impresionant e flex wheeler

 

deja incepuse era abuzului de steroizi si hormoni de crestere,el n a ajuns niciodata mr olympia pentru ca erau preferati monstri gen dorian yates sau mai tarziu ronnie coleman,cu abdomenele lor balonate din cauza hormonului de crestere

 

wheeler poseda o simetrie si o definire extraordinara,dar si el a avut enorm de suferit din cauza administrarii derivatilor de testosteron,corpul lui ajungand sa nu mai fie capabil sa produca natural hormonul.

 

 

imagini interesante cu inceputul,varful si decaderea.

 

oricum un individ exceptional de dotat genetic

 

 

adadc-z.jpg

 

 

Flex-Wheeler-17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai gresit pozele tho`


ultimu nu e niciun flex, nici macar wheeler 

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog, cu surse sau documentari serioase inainte de batalie.

 

Flex wheeler in 2014:

 

http://musclemecca.com/showthread.php/234685-Flex-Wheeler-June-2014-update-photo!


oricum faza cu hormonul de crestere, e asa boring

 

corpul uman pe la 50 de ani abia mai produce hormon de crestere.

 

varful e in adolescenta, apoi scade drastic. 


----------

 

nici macar pe instagram nu ati cautat, dar repede ca gainile

 

https://instagram.com/officialflexwheeler/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ala era el la un moment dat.

 

Astia sunt obisnuiti ca in decurs de 5-6 luni sa-si schimbe complet forma.

 

Si probabil e si o chestie gandita sa-si promoveze linia de produse. Adica, ia uite in ce forma proasta am ajuns, iar dupa cateva luni iar e mare.

 

Eu nu cred ca e trucata poza.

 

Ce e "boring" la HGH? Negi ca s-ar folosi la greu?

 

Iar Sly a zis ca nu mai producea corpul testosteron, nu HGH. Evident ca hormonul de crestere nu prea se mai produce dupa o anumita varsta.

 

Utilizarea HGH-ului e evidenta la multi sportivi. Si nu numai. Si la unele celebritati se vede.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea seamana 


nici cu pozele din 2005, cand era retras nu prea seamana 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.