Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

slabire rapida

Recommended Posts

Singura chestie care a reusit sa ma-ngrase a fost saorma. In rest pot sa bag in mine cat doresc. Chiar nu am probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E de 10 zile, apoi repeti, daca vrei. CIne dânsa mea traieste cu grau? Asta-i stil de viata:lol:

In afara de idioatele alea de au lasat comentarii

Eheee...ce ziceti (astia mai "durdulii asa...mai "dudumani") nu era bun un ceasca pe vremurile astea??? pai numa' pe timpul lui toata lumea era "trasa prin inel", acum nu stim cum sa facem sa dam jos slana. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am citit topicul, dar, draga Similea, iti recomand SQUASH. Vei slabi foarte repede si te si distrezi!

Edited by mihaiMAN63

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe vreme lu ceasca aveai bani si n-aveai ce cumpara. Acum n-ai bani da ai tot felul de mizerii drept alimente la dispozitie.

 

l.e. Mihai: Similea a spus deja ca va merge  la Zumba si la dansuri de societate.

Si kangoo jumps, de asta uitasem

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Ca de obicei, tre sa existe un echilibru mister B

Sa se intalneasca la jumatate si sa se ajute una pe alta cele doua, alimentatia si efortul fizic

 
 

Exclusiv din alimentatie slabesti. Stii la ce cred ca ajuta sala mai mult? Iti da incredere. Ii vezi pe unii care arata bine si vrei sa fii ca ei. Te face sa "walk the extra mile".

 

Eu am slabit de la 120 kg (greutatea maxima in viu pe care am avut-o) la 90 kg mergand intr-adevar la sala. Insa rezultatele s-au vazut doar dupa ce am ajustat alimentatia.

Mancam orez cu muschi de vita aproape zilnic. Cam 2 litri de cola pe zi in loc de 5. Nu mai mancam seara deloc, dar mancam foarte des si doar lucruri sanatoase. O chestie importanta e sa nu te infometezi. Mai bine mananci putin si des decat sa te infometezi. Pentru ca nu poti rezista si pana la urma tot bagi la greu.

 

Din pacate, cand am inceput sa renovez garajul am pus 10 kg peste si mi s-a dus si forma pe care o obtinusem. Am fix 100 kg.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba si e greu al dracu' cu aplecatul asta ma....'tu-i sireturile masii de la tenisi si-adidasi, ca greu mai sunt de legat... :blush:


 

 
 
 

Exclusiv din alimentatie slabesti. Stii la ce cred ca ajuta sala mai mult? Iti da incredere. Ii vezi pe unii care arata bine si vrei sa fii ca ei. Te face sa "walk the extra mile".

 

Eu am slabit de la 120 kg (greutatea maxima in viu pe care am avut-o) la 90 kg mergand intr-adevar la sala. Insa rezultatele s-au vazut doar dupa ce am ajustat alimentatia.

Mancam orez cu muschi de vita aproape zilnic. Cam 2 litri de cola pe zi in loc de 5. Nu mai mancam seara deloc, dar mancam foarte des si doar lucruri sanatoase. O chestie importanta e sa nu te infometezi. Mai bine mananci putin si des decat sa te infometezi. Pentru ca nu poti rezista si pana la urma tot bagi la greu.

 

Din pacate, cand am inceput sa renovez garajul am pus 10 kg peste si mi s-a dus si forma pe care o obtinusem. Am fix 100 kg.

 

Ciupa, da' orezul nu ingrasa bre? io asa stiam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan, regimul asta e ca un pumn in burta, cand nu esti atent :)

 

Functioneaza. Iti spun ca l-am tinut pe la 20 de ani, desi eram slabanog :)

 

Dupa sarbatori toti care-au sa haleasca sunci si carnati au sa care in burta kile de carne in putrefactie. Nu-mi spuneti ca nu e asa, un simplu gugal cu care sa cautati despre durata de digestie a carnii ca va lamuri

 

Il poti incerca, alaturi de inca o chestie si mai vorbim dupa aia

 

Pe mine ma opreste lipsa cafelei, futu-i. Dar o sa trisez

 

 

 

Mihai: ce n-as da, dar aici nu-i asa ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Similea, în lipsa squash-ului, poți încerca table sau integrame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un regim care te energizeaza si-ti da un bust teribil de vitalitate, desi in aparenta nu pare asa :)

 

Simi diăr, r u ok?  :unsure:

Edited by monique

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu de pe tableta.

In 5 minute de pe tubul de pasta de dinti

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Bogdan. Alimentatia este secretul.

Eu ma mentin constant la fix 98 kile.

De curand, doctorul mi-a zis ca trebuie sa slabesc. Eu am zis...after holidays.

Poti sa bagi alergari ca nebunul, abdomene si fortza ca la Star Wars, insa trebuie sa modifici alimentatia ca sa "bring balance to the force..of slabit"

Eu sunt hotarat, in 2014, cum am fost hotarat si in 2010, 2011, 2012 si 2013, sa slabesc. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sex fratilor, sex, si mancare buna, consumata moderat :)

 

te ingrasi atunci cand consumi mult

 

se mareste dimensiunea stomacului care tot o sa ceara de mancare si esti predispus la ingrasare

 

eu cand m-am lasat de fumat aveam 90 kg, am avut ambitie, am mancat sanatos si fara sport am ajuns la 73 kg

 

prima luna a fost groaznica, mancam mai nimic(ca si volum) si greutatea era aceiasi, dupa, ziua si kg

 

acum m-am nesimtit :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

L.E: Mare tampenie regimul asta al lui MAS. Sansele sa rupi gardul si sa dai iama in mancare nesanatoasa sunt enorme. Prea fad si prea drastic regimul asta.

 

Cam asta e defectul regimurilor. Important nu e sa tii un regim o perioada. Important e sa mananci sanatos si sa faci excese alimentare extrem de rar. Cefi are dreptate.

 

@MAS: GTFO ca nu cred ca ai fost tu vreodata gras.

De fapt am cam fost - in clasa a 8-a aveam cam 80kg la 1,6m inaltime...

 

Oshawa l-am tinut si anul asta pentru problemele mele digestive. Si nu, nu am avut pofte de pizza shawerme si alte cele...au contraire - am dat iama in legume si branze, ca asta cerea organismul

Share this post


Link to post
Share on other sites

sala bai putorilor si pastilele XS de la Pronutrition + Aminoacizi, va zice Sly reteta, eu acum sunt div fireste.

 

Bine, s-a mai inventat si o dieta minune: "dieta numaimancacaporcu". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan,  si cartoful este un carbohidrat bun, dar conteaza cum il prepari!

Pai da, dar cat ia sa faci cartofi la cuptor? Orezul se face mult mai rapid si mult mai simplu. Plus ca are calitatea de a prelua alt gust foarte usor.

Bogdan, regimul asta e ca un pumn in burta, cand nu esti atent :)

 

Functioneaza. Iti spun ca l-am tinut pe la 20 de ani, desi eram slabanog :)

 

Dupa sarbatori toti care-au sa haleasca sunci si carnati au sa care in burta kile de carne in putrefactie. Nu-mi spuneti ca nu e asa, un simplu gugal cu care sa cautati despre durata de digestie a carnii ca va lamuri

 

Il poti incerca, alaturi de inca o chestie si mai vorbim dupa aia

 

Pe mine ma opreste lipsa cafelei, futu-i. Dar o sa trisez

 

Similea, eu te inteleg perfect. Insa asta cu putrefactia nu are nici o valoare, alta decat stilistica. Adica da, m-as putea scarbi de carne daca n-as fi gurmand. Intr-adevar legumele se digera mult mai rapid, insa eu am o digestie destul de rapida si n-am probleme cu stomacul.

 

Cat despre sarbatori, eu nu sunt genul care mananca niste cantitati foarte mari de sarbatori. Cand vad la stiri ca in fiecare an ajung aia la urgenta pentru ca au mancat si au baut ca niste nehaliti, ma gandesc ca sunt niste oligofreni.

Eu mananc ceea ce-mi place tot timpul anului, nu e nevoie sa vina sarbatorile.

 

Si, asa ca idee, mi se cam rupe de sarbatori. Cea mai cretina perioada a anului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.