Jump to content
Sign in to follow this  
Pitbul

BMW Navigatie Premium CCC Europa 2014

Recommended Posts

Au aparut si DVD-urile pentru navigatie CCC - Europe PROFESSIONAL 2014

Linkul pe PM - gratis :D

Edited by Pitbul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si ma trebuie ceva cod de activare and shit ? La CCC ma refer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu la CCC nu ai nevoie de cod.

Se face un restart la navi, se asteapta 5 min si gata.

Edited by Pitbul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Than hit me pe pm. Multam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau dai reset la navi: 

 

eject + eject + mute (daca nu ai rabdare sa astepti restartul)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau dai reset la navi: 

 

eject + eject + mute (daca nu ai rabdare sa astepti restartul)

 

Singura treaba la chestia asta e ca o sa-ti apara eroare la diagnoza(eroare ca si-a luat restart :P)

 

LE: ca sa nu se inteaga gresit, este ok puteti sa folositi metoda dar in cazul in care faceti o diagnoza sa stiti de unde aveti eroarea. Eroarea nu apare pe bord deci e ok.

Edited by siulian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

 

Cine are hartile cu EU+RO pt navigatia momocrom  ? An fabricatie masina 2003.12 E46.

PM please.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au aparut si DVD-urile pentru navigatie CCC - Europe PROFESSIONAL 2014

Linkul pe PM - gratis :D

 

 

Le-am descarcat, mersi.

 

Dar nu e si Romania, Bulgaria, Serbia etc. Pe mine astea ma interesau in principal Alt link exista ? Cu varianta 2013 macar dar sa contina si tarile astea,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista varianta pentru CCC fara Romania. Probabil ai luat altceva sau nu stii tu sa le folosesti. Europa de est e pe DVD 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca stii tu varianta 2014 completa de ce nu dai link ? In loc sa faci supozitii aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitbul are linkurile de la mine. I le-am dat cand am deschis topic pe bmwclub. D-aia zic ca sunt bune. Le-ai downloadat sub forma de torrent, nu?  Dupa dezarhivare ai 3 DVD-uri. Pe tine te intereseaza DVD 3. 

 

Varianta pt CCC are Romania indiferent de an.. 2008-2014.. si cel mai probabil si cele mai vechi.. pe care eu nu le-am testat.

 

Daca nu reusesti, zi-mi ce anume ai downloadat si iti explic ce si cum.

 

 

DVD1 - Western Europe: 
Andorra, Belgium, France, Gibraltar, UK, Ireland, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Portugal, Spain 
DVD2 - Central Europe:
Austria, Belgium, Germany, Croatia, Denmark, Italy, Liechtenstein, Luxemburg, Netherlands, San Marino, Switzerland, Slovenia, Czech Republic, Vatican City
DVD3 - Eastern Europe:
Bulgaria, Belarus, Croatia, Estonia, Latvia, Lithuania, Finland, Greece, Hungary, Norway, Poland, Romania, Russia, Sweden, Slovakia
Edited by rashpy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce s a intamplat dar nu apare Romania pe dvd 3. Le mai dau jos inca o data,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am descarcat din nou. Arhivate am 6 fisiere de la part 1 la part 6. Pe oricare as incerca sa o dezarhivez imi zice ca, contine acelasi lucru si anume 2014 professional DVD 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope. Dar esti pe drumul cel bun. Folosesti winrar? Da click dreapta pe oricare din arhive si alege "extract here" (o singura data, doar pe una din parti.. Alege part 1 de ex). Iti vor aparea 3 dvd-uri. Nu poti sa le extragi separat. Sunt "legate" arhivele alea 6. Zi-mi daca merge. Daca vrei te pot ajuta prin team viewer.

Edited by rashpy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ma ce naiba ca stiu cum sa dezarhivez un fisier. Doar ca nu l am lasat pe niciunul sa se dezarhiveze fiindca am vazut ca toate au dvd 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu am apucat dar am incercat cu varianta 2013. Am scris imaginea pe DVD verbatim la viteza 1, l-am verificat dupa scriere, totul ok, dar unitatea dvd a masinii nu-l vede. Unitatea de CD a masinii si magazia din torpedou vad imediat CD-urile trase pe calculator. Am la X5 tot ccc si vede DVD-ul. Deci, ce plm are ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. nu e vroba de update de soft.. e posibil sa aiba ceva unitatea DVD.. Ai facut o alegere foarte buna cu Verbatim. CD-uri cu muzica citeste din unitatea DVD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fac un dvd si cu muzica sa vad daca merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O intrebare tampa: eu cum pot updata NAVI la mine, deoarece vad ca este din 2012 si deja multe din sesurile giratorii din Brasov nu le stie / cunoaste?

Prin aceasi procedura? Dat torent jos...etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. O sa ma documentez sa vaz ce si cum.

O sa intreb si reprezentanta cam cat ar costa...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

la 7-er am avut sistemul navigatie 2009 ...ca sa-l updateze la 2011 ma costa undeva la 900ron si trebuia lasata masina vreo 3-4 ore la ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O intrebare tampa: eu cum pot updata NAVI la mine, deoarece vad ca este din 2012 si deja multe din sesurile giratorii din Brasov nu le stie / cunoaste?

Prin aceasi procedura? Dat torent jos...etc...

Eu am luat DVD-urile de pe torrent si apoi am cumparat un cod FSC pentru activare de la un lituanian...50 de euro parca m-a costat codul. Am instalat singur, e banal. Cel mai important lucru este codul FSC care se da pe baza VIN-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.