Jump to content
Sign in to follow this  
Simi ON

CLS de la Mercedes

Recommended Posts

shooting brake-ul ala e chiar superb.

 

2013_mercedes-benz_cls_shooting_brake_in

Share this post


Link to post
Share on other sites

Butoanele-s aceleasi de la e klasse. Daca pica la asta, pica si la e.

Ma rog, unchiu-miu a avut unul vreo 2 ani, si nu i s-a stricat nimic. E frumoasa masina, mie-mi place.

Eu am avut E Klasse W211 cumparat de nou,aproape 6 ani,pana la 115.000 km nu mi s-a stricat,cojit,exfoliat nimic la interior insa nu as da niciodata banii pe un CLS,care de fapt este un E cu †alta haina â€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si x6 e un x5 cu alta haina, si tot asa. :) si bentley continental e un vw phaeton cu alti chiloti. Asa e in ziua de azi, putine platforme, mult mai multe modele. Cheltuieli minime de proiectare, profit maxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut E Klasse W211 cumparat de nou,aproape 6 ani,pana la 115.000 km nu mi s-a stricat,cojit,exfoliat nimic la interior insa nu as da niciodata banii pe un CLS,care de fapt este un E cu †alta haina â€.

 

pai FRE, asa si F30 este pe platforma de Seria 1...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii bine, Pole. Antijel e necunoscator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai FRE, asa si F30 este pe platforma de Seria 1...

Pole,stii tu ceva,insa nu stii tot : la generatiile noi de masini sunt platforme modulare,deci se adapteaza aceeasi platforma si la 1 si la 3 si la 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5-ul nu-i pe platforma de 7?

 

Cum ati dat-o cum n-ati dat-o, tot la bmw ati ajuns, pe topicul meu dusmanos

Share this post


Link to post
Share on other sites

5-ul nu-i pe platforma de 7?

Cum ati dat-o cum n-ati dat-o, tot la bmw ati ajuns, pe topicul meu dusmanos

Inclusiv 7-le.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place foarte mult noua linie de la mercedes, ce sa ma kc pe mine, is foarte frumoase incepand de la noul CLA, CLS, A-CLASSE, chiar si B-CLASSE e frumos in comparatie cu generatia veche, nu mai vorbesc de noul CL sau "nava amiral" S-CLASSE care dupa parerea mea, va fi mult peste noul 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intotdeauna Mercedes a avut modele mult mai frumoase fata de BMW. La toate seriile. Asta-i adevarul.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intotdeauna Mercedes a avut modele mult mai frumoase fata de BMW. La toate seriile. Asta-i adevarul.

A avut si cateva modele urate, de ex D-urile alea nu mi-au placut de nicio culoare, la fel si S-ul ala cu fata de chinezarie cam din perioada e65-ului, un fel de seria 7 e65 din primele modele....mai frumos a fost S-ul ala vechi denumit si "balena". Un alt model care nu mi-a placut a fost vechiul C-CLASSE coupe ala care avea spatele ala ciudat, ziceai ca-i frantuzeasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum S ul ala a fost muuult mai frumos ca e65

Defapt toate esurile au fost peste septare

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie nu imi plac noul ml si noul gl de la merc, parca si-au mai pierdut din personalitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sa fiu impotriva curentului si o sa va zic ca seria noua de la BMW (F01, F10, F30, F32) sunt mult mai frumoase decat rivalii de la Mercedes. De fapt, cred ca din punctul asta de vedere singurii rivali sunt Audi. In plus, oricat de anost ar fi interiorul de E90, l-ati vazut pe cel din C Klasse ? E-ul W211 e o masina frumoasa, peste E60, intr-adevar, la fel si S-urile peste 7. Dar in afara de CL, nu e nimic in gama recenta de la Mercedes care sa tina pasul cu E92/E93 sau F32.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes autentic, din pacate,

Azi inseamna doar cl, s, sl. De neegalat.

 

 

Restul e cah, pe bune. Lasati aspectul exterior, intrati, conduceti, bajbaiti masina. Multe amanunte dezamagitoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sa fiu impotriva curentului si o sa va zic ca seria noua de la BMW (F01, F10, F30, F32) sunt mult mai frumoase decat rivalii de la Mercedes. De fapt, cred ca din punctul asta de vedere singurii rivali sunt Audi. In plus, oricat de anost ar fi interiorul de E90, l-ati vazut pe cel din C Klasse ? E-ul W211 e o masina frumoasa, peste E60, intr-adevar, la fel si S-urile peste 7. Dar in afara de CL, nu e nimic in gama recenta de la Mercedes care sa tina pasul cu E92/E93 sau F32.

Zyzule, ce-ti place frate la audi, ca de vreo 6-7 ani incoace le tot confund. Uite, fa o comparatie...

post-76-0-15490400-1384463152_thumb.jpg

post-76-0-79014000-1384463167_thumb.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai retin unde am auzit ca CL-ul e pe duca. Si-mi pare rau. E cam singurul mercedes care-mi place cu adevarat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am testat de la MB, C-ul, E-ul, CLS-ul. 

CLS era misto, parca avea motorul ala V6 diesel.

Sper sa nu ma insel, nu sunt up to date cu astfel de info.

 

Nu mi-au placut C si E insa CLS parca era ceva diferit.

L-am avut o zi sa ma joc cu el...

S-ul este din alta liga.

 

@Catalin BMW

Cat priveste Audi, vin de pe un forum VW, stiu cam ce este VAG, insa nu mi-am luat Audi deoarece...nu mai inteleg frate nimic din ce deseneaza aia.

Si exact aia este poza care ma ameteste rau...

Edited by claudiusnc
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am testat de la MB, C-ul, E-ul, CLS-ul. 

CLS era misto, parca avea motorul ala V6 diesel.

Sper sa nu ma insel, nu sunt up to date cu astfel de info.

 

Nu mi-au placut C si E insa CLS parca era ceva diferit.

L-am avut o zi sa ma joc cu el...

S-ul este din alta liga.

 

@Catalin BMW

Cat priveste Audi, vin de pe un forum VW, stiu cam ce este VAG, insa nu mi-am luat Audi deoarece...nu mai inteleg frate nimic din ce deseneaza aia.

Si exact aia este poza care ma ameteste rau...

Exact, si ledurile alea care sunt desenate in fel de fel de pozitii in functie de model, plm a inceput lumea sa faca misto de ele, deja au aparut si bancuri pe tema ledurilor de la audi. Interioarele nimic de zis, frumoase (tipic audi), dar si aici sunt un fel de copy/paste de la un model la altul. Mai rau, am vazut ca au inceput cu linia asta de design si la alte marci din grup, ex noul passat, seat exeo, etc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cataline, mie A7-ele (say RS7 cum ai postat tu) mi se pare peste orice GT de la BMW, fara sa intram la interior. Si ce imi place la Audi in ultima vreme imi place pentru ca ei nu au avut o era Bangle in primul rand. Discutam doar de design. Sasiurile, motoarele, alea sunt altceva. Mercedes de exemplu mi se pare exagerat cu liniile taiate, ca o japoneza care incearca cu tot dinadinsul sa iasa in evidenta. Tipator. +1 pentru SL, care-a cam fost in toate editiile o bijuterie.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, nici nu exista grad de comparatie intre CLS si A7, cu atat mai putin la exterior. Am mers de multe ori in spatele unui A7. Arata hidos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.