Jump to content
Paul

Guvernarea USL - minune sau dezastru?

Guvernarea USL - minune sau dezastru?  

22 members have voted

  1. 1. Guvernarea USL - minune sau dezastru?

    • Minune
      1
    • Dezastru
      21


Recommended Posts

Sly nu are conditie fizica, oboseste dupa 3 fraze citite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e ma nici o cenzura.

 

da nici sa bata unii si altii campii fara sens ,doar pentru ca n au activitate probabil

 

evident,unii care pe deasupra mai au si impresia ca exceleaza prin inteligenta si intelepciune

 

lol

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niciodata. ru citesc cu atentie tot si pe toti, insa deja ma tem ca nu se va mai schimba nimic.in bine pe scena politica romaneasca si in romania, parca toata masinaria politica/mafiota nu mai are delic o contrapondere, institutiile de.forta sunt acaparate, populatia se descurca cum poate, fiecare ptr el. vorba aia, resitance is futile....parca asa era. daca nu e ceva la.unison si grav grav, degeaba. cateva mii colo si colo nu vor schimba nimic....

 

 

astia ca sa faca si ceva bun ptr cei multi tre sa ii stie de frica pe cei multi. de.frica....cand le va mai debita mintea vreo ineptie de taxa sau taiere ca sa isi acopere gaurile din buget se vor gandi: ba in plm iar ies nebunii aia si ne dau foc la cocioaba de paralizeaza romania ci zilele....

 

da stiu, usor usor devin un mic "extremist". dar noi deja nu ii avem doar pe ai nostri pe cap, cu foamea in glanda, sunt si aia pe la ue, aia pe la fmi, aia pe.la corporatii, aia pe la america....toti vor cate o bucata din placinta cu mere

Edited by Max

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mă cac în plăcinta lor.mama lor de hoți. Deja e sfidător. Mai ales faptul ca suntem luați de fraieri.

năvălit peste jigodii și băgată furca n ei.aia de fier cu coada lunga, cu care scoți gunoiul din grajd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vad cum fac, ca sa platesc mai mult impozit, deoarece au nevoie de bani pentru astia la CFR Marfa.

O sa discut in acest sens cu serviciul contabilitate, poate reusesc sa fac niste plati in avans la Bugetul de Stat... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.zf.ro/finante-personale/fiscul-incepe-sa-bata-la-usile-contribuabililor-iar-acestia-sunt-obligati-sa-i-permita-accesul-in-locuinte-vedeti-aici-proiectul-ministerului-de-finante-11705960

 

"Indiferent de locul unde se desfăşoară verificarea fiscală, aveţi obligaţia de a permite funcţionarilor împuterniciţi de organul fiscal să efectueze o cercetare la faţa locului, precum şi experţilor folosiţi pentru această acţiune, intrarea acestora pe terenuri, în încăperi şi în orice alte incinte, în măsura în care acest lucru este necesar pentru a face constatări în interes fiscal."

 

astia chiar sunt cu mooia. auzi..."esti obligat". cum mortii vostri sa fiu obligat ma??? dar cine te obliga ba tu va n gura, in afara unui mandat judecatoresc? si ala parca se emite doar in anumite cazuri...mortii vostri de jegosi. tu ti fiscu ma tii n gat. muriti in chinuri

 

http://legeaz.net/constitutia-romaniei/articolul-27-constitutie

 

http://legeaz.net/cpp-cod-procedura-penala/art-100

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU are ce sa caute fiscul in casa. CE sa caute "in interes fiscal"? banii de la saltea? poate dupa inceperea UP si mandat ptr motive intemeiate. Asa aiurea n tramvai : ala are 3 plasme, 1 jacuzzi, tablouri, etc...mars maaaa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai Max, sa iti mai zic o chestie, inainte pentru datoriile la fisc, iti venea scrisoare la posta, care o ridicai cu stampila si semnatura pentru luare la cunostinta. Practic dupa ce luai la cunostinta ca ai de dat X bani, in 15 zile urma executare silita si asa mai departe. Eu evitam sa le ridic de la posta, ca stiam ca daca am semnat de primire, tre sa si platesc. Le plateam cand aveam bani, nu cand vruiau ei, le dadeam penalizari dar macar nu ma dadeau peste cap cu banii.

 

Acuma au sarit peste chestia asta si pur si simplu vin si ti le lipesc pe usa, cu 15 zile la dispozitie de la data cand ti-a pus instiintarea pe usa.
 

Si mai ziceau astia povesti cu esalonarea datoriilor si nu stiu ce. Pai daca iti vine somatie de plata si titlu executoriu, ce dracu sa mai esalonezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, daca iti afiseaza la adresa de domiciliu, fie ca locuiesti acolo sau nu sau esti plecat cateva luni de acasa, dupa 15 zile de la afisare esti pa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foame mare de bani. Nu mai stau astia la discutii, te vaneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar CE sa caute in casa?!

 

sa caute probe de evaziune? bunuri executabile? poate nu esti proprietarul imobilului. ce plm sa caute IN casa? ai :venituri, bunuri mobile, imobile, terenuri etc....cam asta cred ca e ordinea. pune frate 30 % poprire pe salariu si lasa ma.

 

cum sa faca fiscul perchezitie domiciliara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu am inmatriculat masina in seotembrie si trebuia sa platesc impozitul aferent pana la sfarsitul lunii. Dupa nici o luna mi-a si venit instiintare de neplata cu tot cu titlu executoriu daca nu platesc in 15 zile. Pai la alta masina nu platisem de 3 ani si mi-a venit instiintarea dupa 3 ani si ceva de abia. Mare foame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

referitor la astia care te executa

 

un exemplu: (nu are legatura dar gandirea e tot pe acolo)

 

 

ai parcat prost si ai o dacia 1310, tot prost a parcat si unu' cu un golf din 2007

aia care ridica masini iau golful si dacia nu, fiindca stiu ca pretul de recuperare a daciei este chiar pretul ei

 

la fel si astia de la fisc ,daca n-au ce-ti lua, nu se complica


Pai eu am inmatriculat masina in seotembrie si trebuia sa platesc impozitul aferent pana la sfarsitul lunii. Dupa nici o luna mi-a si venit instiintare de neplata cu tot cu titlu executoriu daca nu platesc in 15 zile. Pai la alta masina nu platisem de 3 ani si mi-a venit instiintarea dupa 3 ani si ceva de abia. Mare foame.

te vad cu bani in cont

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o mizerie oricum. Nu se leaga nimeni de marii evazionisti, cum e BOR. Sau cum sunt tiganii  ;) Cine poate plati, poate plati si impozite majorate, si e si vanat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o mizerie oricum. Nu se leaga nimeni de marii evazionisti, cum e BOR. Sau cum sunt tiganii  ;) Cine poate plati, poate plati si impozite majorate, si e si vanat.

 

Cica pe tiganii din Timsioara i-a somat sa plateasca vreo 80k euro impozite acumulate de nu stiu cati ani. 

 

BIne, ca impozitul e pe o cladire dobandita prin santaj si/sau diverse chestii ilegale/ cum ar fi falsul in acte, e alta poveste  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am idee. Ultima data se faultau intre ei minunatii din primarie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragutul de Nicolaescu. Groparul de la Sanatate. Simpaticul acela plin de bun simt.

Dupa ce a incercat sa-i abureasca in stilul USL pe medici si nu i-a reusit, a decretat doct ca greva anuntata de ei este ilegala.

Ce scursura de om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un bun economist

 

 

Ce atata-n sus si-n jos. S-or pricepe la jocuri politice, in rest nici sa cordeasca adunatura de secretare cu carnet de centurista, pe care-au adunat-o in jur, nu-s in stare.

 

Si noi asteptam sa aiba viziune si sa depuna efort :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.