Jump to content
Paul

Guvernarea USL - minune sau dezastru?

Guvernarea USL - minune sau dezastru?  

22 members have voted

  1. 1. Guvernarea USL - minune sau dezastru?

    • Minune
      1
    • Dezastru
      21


Recommended Posts

Toti cei care au fost in Romania la conducere: politicieni, ministri, directori in institutiile statului au fost, cu extrem de putine exceptii, prost pregatiti, rau intentionati si puturosi.

 

Insa ce se intampla acum e un cosmar. Nu-mi vine sa cred cat de candid suntem mintiti, cat de candid ni se spune ca nu se mareste/scumpeste nimic pentru ca a doua zi sa apara cu un puhoi de scumpiri si de noi taxe.

La final ni se spune ca e pentru binele nostru, ca ce daca platim 5% in plus la benzina, pensiile se vor majora cu 3.5%.

 

Nicolaescu, monumentul acesta de imbecilitate, ne spuna cu satisfactia ca desi platim catre sanatate lunar 11% din veniturile noastre, nu trebuie sa ne asteptam sa primim vreo asistenta sanitara de banii astia. Astia sunt pentru asistarea celorlati, care nu pot sa plateasca. Noi care putem plati inseamna ca ne putem descurca altcumva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poll ?

 

LE: si da, eu in guvernarea PDL am mai vazut niste chestii iar fluxul de "autostrazi" era pe un fagas foarte bun. Cred ca Anca Boagiu chiar punea biciul pe aia.

Edited by siulian

Share this post


Link to post
Share on other sites

romanii sunt oameni blajini, prosti si uituci, abia cand le ajunge cutitul la os reactioneaza

 

inca mai pot indura

 

nu iesim niciodata din mocirla asta

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui un guy fawkes roman, care să-și ducă planul pana la capăt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

LE: si da, eu in guvernarea PDL am mai vazut niste chestii

 

Nu credeam ca voi fi vreodata de acord c u o asemenea afirmatie. Dar uite ca au tinut mortis sa ma contrazica imbecilii de ponta si antonescu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai mare dezastru.

Nu stiu de ce, dar am impresia ca se poate si mai rau. Adica ce urmeaza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol

 

pai boc cel mic a fost pistol cu apa, comparativ cu ponta micul mitoman si antonescu-chucky

 

din lac in putz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rascoala in pnl, inlaturarea lui ponta si unificarea dreptei prin alianta cu pdl. Asta e scenariul cat de cat salvator pe care-l vad eu ptr moment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa va zic ca v-am zis io, da' v-am zis io. si wlf. si paul. lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boc saracu chiar incerca sa faca ceva bun, asa cum era el, mai naiv, mai prostut, mai cu ce ii sufla Base la ureche, si cu ce material slab a avut de la partid , ca si PDL-ul a avut incompetentii lor. Boc chiar era convins ca face lucruri bune.

 

Dar problema astora de la USL este ca ei se cred pe un val de 70% si fac totul cu un absolut dispret pentru tot ce exista in tara asta. Dar pe fata asa, cand il vad pe Ponta ala cu zambetu cretin pe mecla si cum vorbeste el asa de basisti si de poporu lui de 70% la care le face si le drege, nu imi vine sa cred ca poate exista un om atat de fals si ipocrit. Pentru ca Boc era un naiv convins ca face bine, Ponta e un dobitoc convins ca face rau, dar care ascunde totul sub pres.

 

Basescu e mic copil, ascultati-ma pe mine, deci Basescu care este perversitatea intruchipata si smecheria dusa la cel mai inalt nivel, este mic copil pe langa Ponta, pentru ca dementu asta este un incompetent si un redus mintal pur si simplu, nu este un smecher, nu este nimic, este pur si simplu un om prost ajuns la putere care face si spune exact ce ii pica pe ureche si ne va duce la prapad.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce habar nu au ce ar trebui sa faca si fac greseli peste greseli, sunt aroganti si mitocani cat cuprinde.

Nu-ti vine sa crezi ca un minstru (recte Dragnea) este atat de cocalar incat sa declare asa ceva:

 

Întrebat ce o recomandă pe Ioana Ardelean pentru a ocupa această funcţie în minister, Dragnea a răspuns: "Vocea şi talentul".

http://www.antena3.ro/politica/dragnea-ironic-vocea-si-talentul-o-recomanda-pe-ioana-ardelean-la-dezvoltare-233604.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene,ponta ca ponta da aia de sunt in clica,gen dragnea si compania,aia sunt periculosi

 

jaf national sistematic

 

edit.gand la gand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici cu WLF nu credeam ca o sa fiu vreodata de acord in materie de politica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia cu vocea și talentul e luata din brigada diverse, la munte și la mare... Cred ca s-a vrut a fi o gluma, cu toate ca nu se cădea, în contextul respectiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti care mi se pare un imbecil notoriu, din cauza caruia imi vine sa sparg televizoru cand il vad la emisiuni?

 

Pop ala de a fost ministrul educatiei. Limbricu dracului. Ghise e pistol cu apa pe langa asta.

 

Voi ati vazut ce expresie de scarba infinita are omul ala pe mecla? Bai nene si sa fi fost desteptul desteptilor si sa aiba toata dreptatea din lume, numai cand ii vad fata ma scoate din sarite.

 

 

Liviu-Pop-02.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai va aduceti aminte de la ora de istorie,cu boierii fanarioti corupti?

 

pai ce plm s a schimbat,se pare ca e problema eterna a poporului roman,sa fim condusi de non valori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui sa ne aducem aminte de domnitorul ala care i-a băgat într-o camera pe toți boierii care au complotat împotriva lui și le-a dat foc.

Ala exemplu în viata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consiliul Investitorilor Straini acuza dur guvernul si ameninta cu mutarea investitiilor in alte tari: Noile impozite si taxe vor sufoca firmele.

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante-16001941-consiliul-investitorilor-straini-acuza-dur-guvernul-ameninta-mutarea-investitiilor-alte-tari-noile-impozite-taxe-vor-sufoca-firmele.htm

 

Imbecilul de Ponta o intreba pe o ziarista: Da ce, ai vreun stalp de zici ca o sa te afecteze noile taxe?

 

Astia cat de cretini pot fi? In capatana lor ei se gandesc ca daca ai nevoie de bani nu trebuie decat sa fii inventiv sa pui noi taxe, si banii vor curge garla.

Paca banii vin din neant, cresc in copaci si guvernul nu trebuie dacat sa-i culeaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.