Jump to content
Paul

Guvernarea USL - minune sau dezastru?

Guvernarea USL - minune sau dezastru?  

22 members have voted

  1. 1. Guvernarea USL - minune sau dezastru?

    • Minune
      1
    • Dezastru
      21


Recommended Posts

norocul nostru ca inca exista Internet

fixed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antonescu nu va ajunge presedinte :)

In stilul in care merge guvernarea, sansele lui Antonescu cresc pe zi ce trece.

Cel mai avantajos pentru PNL ar fi sa se rupa USL. Ar ramane cu toate beneficiile, in timp ce PSD ar deconta toate imbecilitatile guvernarii actuale.

Cred insa ca in acest moment PSD tine cu dintii de USL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate

 

Eu ju am sa-l mai votez niciodata. Perioada interimatului m-a convins

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau de ce si cum se intampla in tara asta. Dreptate avea bunicami-o. Tara asta a dus-o cel mai bine cand ne-au condus strainii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guvernarea USL? Este guvernarea hotilor.

Anul 2013, a fost anul prin care ei au incercat sa recupereze 6 ani si ceva de "foame" de bani publici.

Si asta ma refer la PSD. Ca pe astia ii stiu majoritari prin Olt.

 

Din pacate nu au putut mai mult deoarece au fost de dat ceva bani pe la FMI, insa vine 2014. (europarlamentare si prezindentiale)

Sunt sute de miliare de ROL care se duc la echipe de fotbal de care nu au auzit nimeni, drumuri judetene care la primvara sunt praf....si lista ar putea continua.

Dreapta este prea divizata si numai o minune o mai uneste, iar exponentii ei lasa total de dorit.

BTW, pana si cei de la PNL nu prea mai cred in Antonescu Presedinte.

 

Pana atunci, PSD are nevoie de bani. Si de ceva control pe justitie.

 

LE Dragnea iubeste tot ce inseamna energie solara pe Sudul Romaniei.

Edited by claudiusnc

Share this post


Link to post
Share on other sites

USL,minune? 2010,anul de "referinta" pentru politica Romaniei din ultimii 23 de ani va fi nimic in comparatie cu 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa te rog sa nu razi de MRU. In primul rand este iesean (deci implicit sunt de acord cu orice idee de-a lui) si in al doilea rand a terminat sef de promotie la acelasi liceu la care am ramas eu repetent intr-a 7-a. Avem, dupa cum vezi, multe in comun. Acum la obiect, asta chiar a incercat sa ia legatura cu reprezentantii mediului privat si sa faca ceva in directia asta.

 

MRU este un dobitoc sinistru si o marioneta.

 

Nu e nimic de ras, e chiar de plans.

 

Ar putea fi prieten cu Ponta fara probleme.

 

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Ciupa, hai ca sigur ai avut o zi grea. MRU sigur nu e dobitoc, s-a cam descurcat pe la SRI. Marioneta, se prea poate. Bai zã uei, tu chiar ai crezut ca am ramas repetent intr-a 7-a? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu l-a placut niciodata, pe ala de vorbesti tu de el (cine-o fi). Cum stiu? Pai lui WUX nu-i place de nimeni, e simplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIE, Zyz. s a descurcat, lua nevasta parandaratul de la omv/petrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

MRU este un dobitoc sinistru si o marioneta

 

Ar putea fi prieten cu Ponta fara probleme.

 

 

 

 

 

pai sunt siamezi

 

totusi ponta e mai dobitoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate Maxe. De fapt nici n-are legatura, voiam sa zic ca are scoala cat avem Ciupa si cu mine la un loc, ma gandeam la SRI/SIE si am facut o varza calita cu carnati la gratar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MRU.

 

ma gandeam eu ca trebuie sa fie o chestiune personala, altfel un tip inteligent ca tine n-ar fi putut lansa o astfel de platitudine.

 

 

PS - sincer sa fiu, ma pis pe MRU. Un lache insurat din interes, c-o hada, ca sa parvina.

 

In cautarea mizdei, a quest for... Romanul modern al barbatului tanar ahtiat dupa politica.

 

Nu ai cum sa imi aduci contraargument la ideea asta, poza doamnei e suficienta. A, si... originea ei.

 

Foarte frumos spus!

Bre Ciupa, hai ca sigur ai avut o zi grea. MRU sigur nu e dobitoc, s-a cam descurcat pe la SRI. Marioneta, se prea poate. Bai zã uei, tu chiar ai crezut ca am ramas repetent intr-a 7-a? 

Chiar deloc. Asa sunt de obicei. :lol:

 

A fost director SIE. Pai cum poti cuantifica modul in care s-a descurcat? S-a descurcat la fel cum Boc s-a descurcat. E usor sa fii lacheu daca esti construit de asa natura.

 

Nu. Doar ca MRU ma enerveaza foarte mult. Fata aia de sobolan tupeist care crede ca e mult mai inteligent decat majoritatea, dar de fapt e mult mai prost.

 

Exista multi oameni pe lumea asta care se multumesc din a fi unelte. Limba de pantofi, perie de WC, totul e sa fii intr-o mana puternica si influenta.

 

La ce-l ajuta scoala aia daca nu-i apartin nici macar cuvintele care-i ies pe gura?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, am sa ma retrag strategic pentru ca e foarte posibil sa aveti dreptate si, in plus, nu eram la curent cu desorgintea lui in politica. Fara nici o legatura, imi face impresia unui intelectual, cum tara cam duce lipsa la varf. Comparatia cu Ponta e fortata, ala e un avorton institutionalizat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

impresia unui intelectual...

 

bai, dati-mi o caramdida in nas. prefer un ceausescu semianalfabet, pus pe fapte mari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai fi spus "o ceauseasca" as fi inteles ca te referi la conducatorul statului pana in '89. Oricum, ea a reinventat parvenitismul. El a fost un patriot, nimic de spus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Halal patriotism.

A fost un despot. Toate mizeriile alea pe care ni le facea: lipsa alimentelor de baza, rationalizarea lor, oprirea curentului electric, a caldurii, inexistenta transmisiunilor TV samd, nu erau din cauza ca se faceau economii pentru plata datoriei externe, ci doar pentru a ne indobitoci si a nu ne da timp sa ne gandim cum sa inlaturam dictatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ne rezumam la guvernarea de cacao contemporana

 

ca asa iar ajungem la razboaiele dacice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.