Jump to content
Paul

Guvernarea USL - minune sau dezastru?

Guvernarea USL - minune sau dezastru?  

22 members have voted

  1. 1. Guvernarea USL - minune sau dezastru?

    • Minune
      1
    • Dezastru
      21


Recommended Posts

Imi place cum toata lumea, cu precadere cei din zona Moldovei il luau la PL pe Boc ca-i catelul lui Basescu, ca-i un putoi, etc. Cu toate astea, fraierii aia de clujeni l-au ales din nou primar. Acum Clujul are autostrada la intrarea in oras, aeroport international de vreo 3 ori cat cel din Iasi, un parc industrial cu o multime de firme venite din afara, e practic cel mai dezvoltat oras dupa Bucuresti. Mare dobitoc Boc asta. La fel si cu MRU. Decat MRU, clar mai bine Ponta. Macar asta nu asculta de nimeni. Decat de Nastase, Dragnea, Mazare si Iliescu. Incomparabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine plm a zis ca mai bine Ponta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam toata zona Moldovei. Si o sa razi, nu si-au schimbat parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu bune si cu rele, eu doar pe Tariceanu l-as vedea premier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are nici o sansa in USL sau in actualul PNL. Altfel, da, iti dau dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Boc problema e ca a tras doar ptr Cluj. A fost doar premierul clujenilor. Cu ce ne incalzeste pe noi restul ?


Pai stiu ca nu are, ca jigodiile din pnl i-au facut puciul si l-au facut om pe imbecilul de crin. Printre pionii tradatori principali fiind nemernicul de Orban, care apoi a fost scuipat ca pe o masea stricata de antonescu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu raman la parerea ca daca era PSD la putere in 2008-2009 eram langa Grecia. Nici asa nu mai avem mult la cata economie stiu astia. Si revin la intrebarea de mai devreme, cu scaderea salariului cu 25% vs datul afara a 25% din angajatii la stat, marea majoritate fara perspective reale de reangajare.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Boc problema e ca a tras doar ptr Cluj. A fost doar premierul clujenilor. Cu ce ne incalzeste pe noi restul ?

Pai stiu ca nu are, ca jigodiile din pnl i-au facut puciul si l-au facut om pe imbecilul de crin. Printre pionii tradatori principali fiind nemernicul de Orban, care apoi a fost scuipat ca pe o masea stricata de antonescu.

Lol, da pt Bucurestiul vostru trag altii. Acu nu mai trage nimeni nimic pt vestul tarii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tem ca n-ai inteles nimic din ce am vrut sa spun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu bune si cu rele, eu doar pe Tariceanu l-as vedea premier.

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam toata zona Moldovei. Si o sa razi, nu si-au schimbat parerea.

 

Moldova & 3 sferturi din Oltenia. De altfel,"foamea" care se va abate peste tara in perioada imediat urmatoare datorata cresterilor de preturi la absolut toate produsele nu va mai tine cont de culoarea politica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect. Si culmea, va afecta cel mai mult tocmai pe cei care au fost cel mai usor de manipulat/influentat. Asta ironie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact. Si dat fiind faptul ca marea majoritate sunt deja in prag de pensionare sau deja cu vechime in domeniu,vor regreta acea punga de malai,litru de ulei,kilogram de zahar si 1 paine cu 2 pixuri pe care le-au luat pentru vot. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, da pt Bucurestiul vostru trag altii. Acu nu mai trage nimeni nimic pt vestul tarii.

N-a ttras nime' niciodata pt vestul tarii.

 

In fine, macar pt imagine si dupa cum ne-a reprezentat pe afara, l-as alege si eu pe mru.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, sunt sigur ca de-aia nu mai poate pontacu`. Oricum e de laudat ca exista si astfel de incercari.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu politica n-am nicio treaba. D-aia nici nu prea postez in topicul asta. Si cand zic ca n-am nicio treaba va asigur ca nici la vot n-am fost vreodata. Nu ca mi-a fost sila sau ma eschivez, pur si simplu pentru mine au fost bagati toti in aceeasi oala. Deci n-au meritat atentie.

 

Singura chestie care imi da prin cap e la nivel de intrebare:

 

La noi chiar nu poate merge nimic niciodata? Ca e cam deprimanta chestia deja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un intreprinzator roman cere statului documente justificative pentru a-si plati taxele si impozitele.

 

http://intreprinzatori.ro/calea-antreprenoriatului/un-intreprinzator-roman-cere-statului-documente-justificative-pentru-a-si-plati-taxele-si-impozitele/

Foarte bine face. Bine, nimeni niciodata nu ii va da lui, mie, tie sau oricarei alte persoane raportul despre ce/unde/cum merg banii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dai seama.

 

Ideea e ca nu prea poti sa nu platesti taxele fiindca te executa.

 

Exemplu concret. Trebuia sa platesc impozitul la masina pana pe 30 septembire si nu l-am platit. Saptamana trecuta gasesc recomandata in posta, ma duc si o ridic si ce sa vezi, somatie de plata si ceva cu titlu executoriu daca nu achit in 15 zile. Deci, dupa o luna mi-au si trimis instiintare urmand sa ma execute dupa 15 zile de la notificare.


Adica, mi se par un pic cam din Narnia toti astia care indeamna la neplata. Si eu as fi 100% ptr neplata dar ce ne facem cu executarile ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu iti executa nimic daca nu ai platit impozitul la masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca m-am exprimat gresit. Iti pun poprire pe cont/uri.


Impozitul la masina a fost un exemplu. E vorba de taxele catre stat in ansamblul lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca m-am exprimat gresit. Iti pun poprire pe cont/uri.

Impozitul la masina a fost un exemplu. E vorba de taxele catre stat in ansamblul lor.

 

Da, nu stiu la persoane fizice cum e dar la firme sigur iti blocheaza conturile. Acu' daca n-ai nimic in ele e cu totul asta poveste.

 

Si pe mine m-au somat la PFA si le-am platit(uitase dobitoaca de contabila sa-mi trimita cat/cum am de plata). N-am stat sa ma uit ce si cum pentru ca n-am avut chef de probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti pun poprire pe contul de salariu. Ma gandesc ca doar daca ai ridica salariul cash de la casierie ai putea sa-i fentezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu bune si cu rele, eu doar pe Tariceanu l-as vedea premier.

Mai da-l in plm si pe tariceanu ala, a fost premier si ce-a facut? a bagat-o p-aia cu "duduie economia" cand defapt "duduia" economia subterana....nu mai zic de taxa auto care uite unde s-a ajuns...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Economia in perioada lui a crescut puternic. A bagat si cota unica deci sunt mai multe ramase de la el. 

Edited by Bala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.