Jump to content
Paul

Guvernarea USL - minune sau dezastru?

Guvernarea USL - minune sau dezastru?  

22 members have voted

  1. 1. Guvernarea USL - minune sau dezastru?

    • Minune
      1
    • Dezastru
      21


Recommended Posts

Chiar Zyz, vroiam sa-ti zic ceva apropo de MRU.

 

Cum ti s-a parut faza aia cu "fiti ungurenii mei"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-ar putea sa iesim putin din tiparul topicului. Eu am tendinta de a cauta ceva si dincolo de intelesul primar al cuvintelor. Sunt convins ca a folosit sintagma asta incercand sa se evidentieze ca leaderul unui curent nou, sau exponent al tineretului educat in politica.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt convins ca a folosit fraza fiindca e doar un ciumpalac. De ceva place mereu asta, nu stiu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, nu la asta ma refeream. Ziceam de manipularea asta la nivel de clasa I pe care o practica, plus imaginea de rahat pe care o face in afara, ca le spune alora una si aici face alta, de parca ar fi prea retardati ca sa percuteze ca asta umbla cu cioara vopsita.

 

asta e o tehnica Jedi, manipularea la nivel de clasa I cum spui tu.

 

si este o practica acre se invata... in primul rand trebuie sa vorbesti audientei ca si cum ar fi copii mici, cuvinte simple si putine, discurs lejer golanesc. exact asta face basescu daca ati observat.

 

omul e un smecher de n-ati vazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate cu Basescu, si el face la fel. Dar nu stiu daca nu cumva le dai prea mult credit. Cel mai probabil au niste consilieri care le toarna cuvintele pe gat si-atat. Nu-l vad pe Ponta mare strateg in comunicare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia cu ungurenii a fost apoteotica

Un bou sters repetand teatral ce i-a zis un consilier fad

 

 

Fatality, numele tau e sublim. Sa te faci de c..at intr-o singura fraza

 

M-a busit rasul si prima replica a fost "ia sa dea dracii, asta inca mai citeste kamasutra"

 

 

The irony. Zyz, fraza mea mai are miez, a lui nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma risc sa caut miezu' in frazele tale, cine stie peste ce dau  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pai asta mi se pare ceva extrem de inutil. 

 

Adica mie imi trebuie viza sa merg in state, in acea tara "partener" dar seful statului meu umbla sa le scoata altora vizele. De poveste... 

 

Si ce miza? Pai daca e sa fim pragmatici, daca ne unim cu aia, ne vor trage in jos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa nu fim pragmatici. Ca asa, nici pe forum n-avem nimic de castigat.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-ar putea sa iesim putin din tiparul topicului. Eu am tendinta de a cauta ceva si dincolo de intelesul primar al cuvintelor. Sunt convins ca a folosit sintagma asta incercand sa se evidentieze ca leaderul unui curent nou, sau exponent al tineretului educat in politica.

Pai a evidentiat faptul ca e un dobitoc cu limba de lemn.

 

Nici nu ma gandeam la sensul primar al cuvintelor, era clar ca trebuie privit dincolo de aparente.

 

A incercat sa se evidentieze ca un lider sau exponent al tineretului educat? O incercare lamentabila. Eu nu inteleg cum poate cineva sa se identifice cu un om politic. 

Adica mi se pare destul de simplu sa faci diferenta intre tine si un om politic.

Te uiti asa usor in oglinda. Cap de porc nu ai. Nu ai n conturi in banci. Nu ai fata de imbuibat care intotdeauna mananca prea mult. 

Cel mai enervant mi se pare cand cineva spune ca un politician e "de-al nostru".  

E exact aceeasi falsitate pe care o vezi si la canale de stiri cand diversi lacheti gen Gadea spun ca ei sufera pentru starea natiunii si pentru saracia poporului. 

Nu merge treaba asa. Cand tu ai 10-15 000 euro pe luna, n-are cum sa te mai doara de raul aluia care n-are bani sa-si plateasca intretinerea si mananca zilnic doar cartofi.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciudata asta, pai mai zilele trecute base facuse cartile cu barosso pt rep moldova...

App, sa vezi "invazie" de moldoveni dupa ce vor avea libertatea de a circula....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, moldovenii la Catalin si moldovencele la noi. :sorcerer:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, moldovenii la Catalin si moldovencele la noi. :sorcerer:

LOOOL, lasati-mi si mie macar vreo 2 dealea de 18-20 de ani, ca-s bune cu spume... :wub:  :lol:

Daca se scot vizele, pe bune ca am sa ma duc o data la chisinau, macar sa beau un pahar de vin ceva.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai acuma treci cu buletinu, ca un belfer

 

Sau nu? Nu, pasaport. Ei, la dracu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai acuma treci cu buletinu, ca un belfer

 

Sau nu? Nu, pasaport. Ei, la dracu

Pasaport bre, ca am vrut io sa trec pe la voi pe la galati sa iau ceva carburant, si mi-au zis baietii ca nu pot sa trec daca nu am pasaport... :)

Astept ziua reunificarii sa nu ma mai consider ca locuiesc in extremitatea estica....daca ma intreaba lumea in ce zona locuiesc, sa le spun ca undeva in sud-est :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

propun sa se limiteze posturile la maxim doua-trei fraze,nu stiu daca tehnic e posibil ,da e absolut plictisitor si fara sens sa avem cearsafuri de juma de pagina pe care oricum nu le citeste nimeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

da chiar

 

tot timpul mi am dorit sa aberez pe o pagina intreaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co 

 

 

Rect!

 

Limbajul articulat si cuvintele multii si frazilii e nasoale.Moving-animated-picture-of-dancing-green

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sly vrea sa bage pumnu-n gura.

 

Jos cenzura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.