Jump to content
Paul

Guvernarea USL - minune sau dezastru?

Guvernarea USL - minune sau dezastru?  

22 members have voted

  1. 1. Guvernarea USL - minune sau dezastru?

    • Minune
      1
    • Dezastru
      21


Recommended Posts

Fara nici o legatura, imi face impresia unui intelectual, cum tara cam duce lipsa la varf. Comparatia cu Ponta e fortata, ala e un avorton institutionalizat.

Nu stiu cum se face ca toti intelectualii astia care fac pasul in fata spre politica sunt intotdeauna fara coaie si sunt marioneta cuiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fara sa vrei ai dat definitia politicianului roman

 

deci nu e nici un nonsens

 

pe de alta parte,intelectual e mult spus la multi.mai curand semidocti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sa stii ca Traian chiar avea origini dacice.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

despot...ehei

 

 

ma uitam deunazi pe yutub la niste filmulete cu lautari, fripturici si vinulet de-ala bun da odobesti, pentru touarasu

 

asa, de-alea pur romanesti. bun, normal si sanatos, n-am ce zice. cum n-o sa va zic nici ca poporu' murea de foame, desi cam murea

 

remarc ceva: olteanu', detinand puterea absoluta, s-a apucat sa faca si el ceva, cum l-a dus capul. acel ecva, bun sau rau, a SECATUIT tara asta

 

apoi a venit revolutia, am distrus ce-a facut poporu timp de 40-50 de ani. doua generatii, a caror munca a fost irosita

 

 

pai si acum? ce ne asteapta?

 

 

 

LOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

fara sa vrei ai dat definitia politicianului roman

 

pe de alta parte,intelectual e mult spus la multi.mai curand semidocti

Cei mai multi politicieni nu sunt intelectuali si nici nu se dau intelectuali.

Semidocti da, insa aia e complet opusul.

 

Adevarul e ca si termenul asta de intelectual a fost complet trecut in derizoriu. Orice imbecil se crede intelectual pentru ca are facultate.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu-s intelectual, is, in cel mai bun caz, un semi semidoct

 

asta nu ma apara de notiunea de imbecil.

 

daca toti ar gandi asa....

 

s-ar salva tara asta

 

de unde rezulta ca

 

io-s un exemplu de urmat. respectiv extraordinar, adica foarte mijto frate

 

cu logica asta te poti juca

Share this post


Link to post
Share on other sites

N are caldura. Sare mana pe tableta din 3 in 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu.am zis ca vrea sa umple o pagina,sa para mai consistent

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu mai pot de emotie, zi-ne Similea !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amicii de la guvernare ne fura pe toate partile.

Pe de o parte se vor plati asigurari de sanatate pe toate veniturile, nu doar pe salarii, asa cum era firesc.

Platim sanatate si pentru banii incasati din chirii, pentru veniturile din dreptul de autor, activitati agricole, arend, silvicultura, piscicultura, din asocieri fara personalitate juridica, samd.

 

Daca cumva va asteptati ca acesti bani INCASATI pentru sistemul sanitar vor ajunge la sanatate, guvernul ne da o veste proasta. Bugetul pentru sanatate va fi in 2014 mai redus decat in acest an.

 

Deci platim mai mult pentru un scop declarat, si guvernul fura acesti bani si-i trimite in alte directii. Daca un agent economic ar fi schimbat destinatia fondurilor, ar fi fost suparare mare. Cand evazioneaza statul nu se mai intampla nimic.

 

A, si banii astia FURATI de la sanatate se duc la ministerul lui Dragnea, ca de, 2014 e an electoral.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/dragnea-si-constantin-au-luat-crema-bugetului-pentru-investitii-electorale-1067406.html?utm_source=export&utm_medium=rss&utm_campaign=b1

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am sa inteleg niciodata taxa asta pe constructii speciale, am inteles ca va fi taxat aproape orice; intr-un articol scria ca vor fi taxate si trotuarele....pai stati putin ca nu inteleg, trotuarele alea nu apartin de stat/primarii? adica se taxeaza statul pe el?

Si asta cu stalpii mi se pare o porcarie http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/Guvern+cine+plateste+taxa+pe+stalp.

Nu mi-e frica decat de alegerile de la anul...daca toi ei vor castiga, cred ca suntem "pa" :surrender:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se taxeaza chiar si semnele de circulatie.

Gaselnita asta cu statul care plateste statului este o marlanie maxima. Asta e de fapt o cale prin care sa oblige administratiile locale sa creasca taxele locale, ca sa poata plati la randul lor aceste taxe.

Si imbecilul de Ponta ne spune candid ca aceste cresteri de taxe nu vor si resimtite de polulatie.

 

Astia au pus taxa la taxa, au adaugat accize la taxa si mai pun o data taxa. Sau de 9 ori, dupa cum li se nazare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am sa inteleg niciodata taxa asta pe constructii speciale, am inteles ca va fi taxat aproape orice; intr-un articol scria ca vor fi taxate si trotuarele....pai stati putin ca nu inteleg, trotuarele alea nu apartin de stat/primarii? adica se taxeaza statul pe el?

Si asta cu stalpii mi se pare o porcarie http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/Guvern+cine+plateste+taxa+pe+stalp.

Nu mi-e frica decat de alegerile de la anul...daca toi ei vor castiga, cred ca suntem "pa" :surrender:

Te poți caca pe ele alegeri. Indiferent cine le câștiga, nu vor scoate aberațiile astea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel putin inca 2 scrutinuri de-acum incolo, romanii nu vor invata sa caute alternative. Ascultati-ma pe mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce alternative? 

Pai la noi se cam voteaza asa:

 

Motive pentru care voteaza pe X:

- zahar, faina, orez, ulei

- glume bune / omul e cool

- e frumos

- e sarac si umil

- nu trebuie sa iasa Y

 

Motive pentru ca nu voteaza pe X:

- e urat

- nu a marit pensia / salariul de bugetar

- e bogat

- are fata/baiat "cu fite"

 

Cam la asta se rezuma intreaga analiza pe care o face un roman inainte de a merge la vot. 

 

Ce alternative? Ce doctrine? kkt... 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fix la asta ma refeream. Oricum la noi nu exista partide ghidate de doctrine politice, vezi anomalia USL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-o placut de MRU.

Eu il vreau pe ala, dar ca sa ajungi in fata sa te voteze lumea fara bani de campanie esti neica nimeni.(valabil pentru toti candidatii)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MRU e un putoi. Mai bine un vagabond decat un plange fara mama's boy ca mereu asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.