Jump to content
raekwon

F30 320 dA

Recommended Posts

Problema asta cu presiunea o am si eu, desi am scos compresorul din chitul de pana si am bagat aer, degeaba insa , dreapta spate tot mai desumflata imi arata ca e comparativ cu stanga spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sper ca nu verificati presiunea pe puntea spate cu rotile virate spre stanga.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mai stiu unde sa iau un punct de reper privind presiunea.

Arata diferit la fiecare vulcanizare.

Le-am egalizat ca valori acum la OMV.

 

Ideea este ca daca sunt prea umflate, zdruncina rau pe drum mai prost.

Acum se simt ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideal e sa le verifici la rece. Gen dimineata, inainte sa pleci undeva.

 

Cumpara un manometru simplu si il tii la indemana, macar poti sa iti faci o idee despre ce pierderi e vorba. Poate ai vreun por la anvelopa respectiva daca pierzi regulat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stii ce comod e sistemul de presiune in pneuri? 

 

Cateodata e imbecil, dar e bun pentru lenesi sau delasatori. 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu manometrul de la compresor arata presiunea ok, intr-adevar aveam dreapta spate un pic mai desumflata dar totusi nu facusem vreodata presiunea de cand am luat masina. Insa cand ma uit in meniul masinii si verific presiunea, mereu aceeasi idiotenie, chit ca am dat eu resetare si am stat vreo mie de ani sa isi actualizeze, dreapta spate e mai desumflata decat stanga spate. O sa fac o poza acum in drum spre birou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi sa nu ai vreo galma, eu asa am patit odata si imi arata presiune de vreo 5.5 cand am bagat aparatul. :)

 

De obicei gasesti aparate de umflat free la Lukoil/OMV/mol, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum plm 5.5, e cap tractor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu da` ma galgaia bine de tot pe sosea, ala de acolo imi mai dadea cativa km pana la explozie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut o poza acum, ma dispera oricum, roata nu e deloc lasata, cred ca am senzorul built, dracu sa il ia.

 

post-390-0-90158800-1434032065_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu imi arată asa, ci doar se fac rotile verzi. Adică fără detalii cu privire la presiunea in fiecare roata...

E vreo opțiune care se pune in plus cand se comanda mașina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,este optiune si costa ceva in plus,la noi este un sistem primitiv,ca la saraci.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adică e doar pentru US? Pai atunci noi estem la sărăcie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu am vazut optiunea asta prin vreun pachet de optiuni sau separat, e standard. In State destul de multe vin standard iar in rest sunt incluse in pachete, separat de pachete neputand lua mare lucru, cei de pe forumurile din State ii injura la greu ca tre sa ia tot pachetul pentru o optiune sau doua din el doar pe care le vroiau de fapt.

Edited by RedCap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai explicatia este destul de simpla zic eu : in State majoritatea dealerilor auto sunt semi-retarzi,ei neputand face o configuratie asa cum trebuie,sunt optiuni care se cer una pe alta,altele se bat cap in cap,iar ei ca sa evite problemele la fabrica,fac niste pachete si le dau la oameni......care si ei nu sunt intotdeauna cei mai priceputi ( nu toti RedCap ) . Ma gandesc ca si omleta o ambaleaza in Pet-uri tocmai sa nu dea ocazia consumatorului sa isi puna in tigaie si coaja de la ou .........ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voiam F10, insa nu m-am apropiat ca si buget, asa ca am luat un 320 dA mai nou [2014] si mai dotat.

Astept noua serie 5 si sa mai strangem ceva bani, ca e scumpe domne. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si ai dat un f30 si ai luat tot f30 ? nu prea inteleg.. dar bineinteles e optiunea ta. 

eu sunt asa de puturos ca numai sa ma gandesc la acte , numere si anunturi, telefoane cu tot felul de nebuni, totul  ca sa schimb o masina cu alta  virtual identica ma apuca durerea de cap.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Am luat un f30 cu mai multe optiuni. F10, la ce optiuni voiam pe el, depasea bugetul.

Si oricum, la anul iese noul model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si o schimbi iar la anul adica  ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici, la dispozitia dumneavoastra. Sa spuneti cand sunteti gata, am pregatit chitantierul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ifx -  :lol:

@domi - nu cred. Va iesi la un pret mare. O tin pe asta pana in 2017 si apoi, probabil la 5.

Ma rog, asa este planul. Mai este pana atunci. 

Nu vreau sa imi iau 5 cu motor de 2.0 D.

Mi se pare aiurea un motor mic pe o masina asa de frumoasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.