Jump to content
Kenbobo

E46 320d : BBO

Recommended Posts

plm,cred ca daca as intra acolo acum,dupa un an de zile n as mai sti pe nimeni

 

in afara de userii consacrati bala,xxl,vuv si boashka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, da? A sters userii, tot? Pai parca era regula ca nu se sterg userii acolo, sa fie la numar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si verssatu. Cu cincizeci si ceva de postari.

 

la restul nu m-am uitat. As fi onorat daca mi l-ar fi sters.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol. M-am uitat pe forumul lui Bogdan. Ala a fost primul rezultat de pe google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si verssatu. Cu cincizeci si ceva de postari.

 

la restul nu m-am uitat. As fi onorat daca mi l-ar fi sters.

are 17.175 de postari, probabil sunt ascunse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba mah,ca nu ma uitaÈ› voi :D

Pe de alta parte, sa stearga vreo 2000 de posturi cu puli si matarangi in dos l-ar lasa pe bietul Ifics cu sechele :lol:

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Am vrut sa codez azi injectoarele (da stiu ca e Sarbatoare dar am nevoie de masina si nu vreau sa umblu cu ceva in neregula pt 5 minute de butonat) si tot imi dadea eroare in INPA.

 

Prin urmare, dupa multe verificari m-am prins de unde venea eroarea: eu pe masina, inainte sa se strice motorul aveam injectoare cu 7 caractere pentru EURO 4. Injectoarele actuale sunt tot cu 7 caractere, DAR in ECU masinii sunt stocate valori cu 6 caractere (cum e si normal pt EURO 3).

 

Prin urmare, trebuie sa schimb injectoarele cu unele pt EURO 3 cu 6 caractere pe care sa le pot si coda. 

 

 

Valorile stocate:

 

smooth%20controll.png

 

 

 

Corectii injectoare:

 

valori.png

 

 

PS: Ma mir ca merge masina cu injectoare pt euro4 si necodate pe masina.

 

 

 

 

LE: Am gasit partnumberul pt injectoarele euro 3: 0445110131

 

 

Acest cod e trecut pe toate cele 4 injectoare si probabil nu mergea sa codez pt ca eu introduceam 7 caractere. Mai fac o proba si revin.

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noul motor se comporta bine pana in prezent.

 

Trebuie sa schimb 2 injectoare ca au corectii ceva mai mari, intercoolerul si rolele. Am probat niste injectoare SH dar nici unul nu e suficient de bun sa imi convina, asa ca o sa iau 2 injectoare reconditionate la Bosch in DE. Costa 100e cu injectorul vechi la schimb, au diuzele schimbate, sunt curatate cu ultrasunete, recalibrate, etc.

 

Intercooler cred ca o sa iau unul nou deoarece nu vreau sa mai am surprize ca se fisureaza sau alte probleme...

 

 

Intre timp am luat bara spate (momentan tot stock,  a mea era crapata sub bandoul de pe stanga), shadow line oem si lucrez la faruri.

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites

mama cati bani am bagat eu in e34 ala sunt minciuna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ken, cati bani ai bagat in ea...eu cred ca o dedeam de mult.

Nu te-ai gandit la un e90? Sau e60?

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit si la asta, dar mai mult mi-ar placea un F10 sau eventual F30, asa ca mai stau :)

 

Momentan sunt multumit de e46 si mai am multe planuri cu el :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ca Krebs. Cu jante de M6.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu o dau in taranisme dar mai am multe de facut incat sa fie cum as vrea eu: praguri + bara spate M tech, vopsit (probabil integral), splittere Performance, stopuri Rosu-alb, semnale + sticle far noi, sa termin quad-ul, insonorizat masina + inca ceva la sistemul audio (tot nu sunt multumit) + altele care nu imi vin in minte acum.

 

 

La ce lucrez acum:

 

1.jpg
 
 
 
1f7116383974754.jpg 96314c383974903.jpg cc4aae383975046.jpg 99f54a383975183.jpg
 
 
 
 
O mai si spal cateodata:
 
e7f588383968351.jpg 3c0fdb383968512.jpg 5e2383383968677.jpg 04b5de383968830.jpg e3b81c383968919.jpg ee443a383969041.jpg
 
 
Plus poza de azi:
 
1.jpg
 
Edited by Kenbobo
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Una bucata oglinda gata, o las la uscat :D

 

In prima poza e oglinda lupei de 2,5" dupa aprox 2 ani de utilizare  :frantics: 

 

In poza e oglinda cu diferite straturi de vopsea (1,2,3, etc iar in ultima poza e rezultatul) :hyper: 

 

 

fef152384850109.jpg 06a5e7384850137.jpg c6f82b384850155.jpg 82c112384850176.jpg e8df24384850195.jpg 3fea48384850221.jpg 182e0a384850235.jpg 868a0a384850244.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.