Jump to content
Kenbobo

E46 320d : BBO

Recommended Posts

Bv, dar ia in considerare si o schimbare de culoare. Este pacat sa nu o faci acum!! Cu actele se rezolva f. usor. Mai tarziu poti regreta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit la asta, am si culoarea fixata in cap, dar din pacate momentan asa ramane.

 

Schimbatul de culoare dureaza 6-7 saptamani, plus ca nu mai am nervi acum de demontat masina pana la sasiu (scos absolut tot afara) sa fie vopsit sasiul in noua culoare, nu cand deschid usa sa se vada gri si cand o inchid, cealalata culoare.

 

Peste 2-3 ani, daca va deveni a doua masina e46-le, sigur o voi schimba. Momentan, asa ramane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca nu te-ai gandit bine cu capota de la portbagaj sa o faci cu fibra/kit , intr-un an sau doi se crapa..si ca look mie mi se pare ciudat, dar daca tie iti place treaba ta, fiecare cu nebuniile lui 

 

e clar ca vrei sa o faci sa arate mai agresiv :)

spor !


sa-i pui si stopuri noi , daca tot o faci "noua" :D

Edited by Krebs
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portbagajul e singurul de care nu sunt multumit cum il fac, cu fibra aia. Dar imi fac damblaua cu el, ca tot vroiam eu CSL. Cand sau daca o sa crape pun stock si am terminat.

 

 

Da, da si stopuri iau noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mi plac semnalizarile alea pe contur negru.mi e imi seamana  a tiganie de vitan.doar parerea mea

 

sunt mult mai frumoase alea albe simple

 

in rest,sa ai spor

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca nu te-ai gandit bine cu capota de la portbagaj sa o faci cu fibra/kit , intr-un an sau doi se crapa..si ca look mie mi se pare ciudat, dar daca tie iti place treaba ta, fiecare cu nebuniile lui 

 

e clar ca vrei sa o faci sa arate mai agresiv :)

spor !

sa-i pui si stopuri noi , daca tot o faci "noua" :D

 

 

apari si tu in vreo doua poze :)

 

:sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mi plac semnalizarile alea pe contur negru.mi e imi seamana  a tiganie de vitan.doar parerea mea

 

sunt mult mai frumoase alea albe simple

 

in rest,sa ai spor

Multumesc.

 

Uita-te mai atent ca sunt exact ca si cele oem, asa vin din fabrica, asa am si acum pe masina:

 

Asa sunt originale albe:

 

63137165849_intermitente_izquierda_blanc

 

 

Originale portocalii:

 

img1985d.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, asa sunt originale semnalele fata de e46 facelift pe "alb".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai luat si covorase noi, embleme, cheder bara, o gramada de clipsuri/cleme, deflector de apa pt bara spate...

 

Era sa uit: si am montat niste table pe masina, jantele de aliaj stau la pastrare, in siguranta :D

 

Grea asteptarea asta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect ce plmea

 

 

Eu n-am timp de a mea

Recunosc ca sunt inviduos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti "nebun", nenea Bobo. Nici nu vreau sa stiu cati bani bagi in masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-un fel de munca din iubire.

 

dar da, costa al naibii de mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-un fel de munca din iubire.

 

dar da, costa al naibii de mult.

Ceva de genul, nu pot sa o las fara sa schimb ce mi se pare mie ca ar trebui, nu ma simt eu bine, ma zgarie pe creier :)

 

 

Respect ce plmea

 

 

Eu n-am timp de a mea

Recunosc ca sunt inviduos

 

 

Multumesc !!!

 

 

Esti "nebun", nenea Bobo. Nici nu vreau sa stiu cati bani bagi in masina.

 

 

Mi s-a mai spus de cateva :)) Sincer, nici eu nu vreau sa stiu cati, dar bine ca ma apropiu de final cu planurile, va mai ramane doar intretinerea ei ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu ai antena in coada aia de rechin , eu zic sa nu o mai pui.

 

mie imi pare rau si acum ca am pus-o , dar daca vreau sa o dezlipesc ramane ceva "jegos" in urma..


vad ca ai vopsit si bandourile, nu stiu de ce dar mie imi plac cu negru , desi se poate spune ca o face mai fresh cu ele vopsite, cert e ca se vede ok portbagajul acum (desi cam lung dupa parerea mea) , sunt curios cat o sa reziste pana o sa se crape

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antena e originala, asa a venit masina cu ea pt ca aveam telefon  bluetooth, asa ca o sa o pun la loc.

 

In realitate, arata foarte bine CSL-ul, mie imi place. E finut desi in poze pare mai lunguiet. Cred ca e chestie de gusturi. O sa vedem cat o sa tina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bobo cu portbagajul ala acum ca sa echilibrezi situatia trebuie sa pui niste splitere pe bara fata , oricum , capota de spate este arcuita din fabrica


era bine sa pui splitarele si pe urma sa vopsesti bara de fata sau le poti lasa negru lucios , merg cu difuzorul de pe bara spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si splittere negru lucios dar o sa le pun dupa ce usuca putin vopseaua de pe bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_2650.JPG

 

 

IMG_2651.JPG


 

 

 

 

IMG_2664.JPG

 

 

IMG_2686.JPG

 

 

IMG_2687.JPG

 

 

IMG_2692.JPG

Edited by Kenbobo
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte misto, insa parca ar merge niște jante mai mari...

Oricum, un e46 frumos si îngrijit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain portbagajul, mie imi plac și jantele. Un detaliu: ștergătoarele nu par din film, au aer ieftin. Dar in rest, felicitări pentru aspect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie sa faci ceva cu prezoanele , ce-s ruginiturile alea acolo :))


si etrierii trebuiesc revopsiti :P


la prezoane cred ca poti lua niste capace ce vin peste si o sa fie ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ambele bari le dau jos sa le mai bibilesc eu putin, sa stea perfect.

 

Legat de stergatoare, sunt Bosch Aero-Twin. Mai studiez sa vad care arata mai bine :D

 

Prezoanele o sa le sablez daca nu gasesc niste capace ok, iar legat de etrieri, urmeaza sa pun frane de pe 330d iar acei etrieri vor fi sablati si vopsiti electrostatic(ori gri ori negru).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.