Jump to content
Kenbobo

E46 320d : BBO

Recommended Posts

Speram sa nu prind ziua asta :(

 

Am fost lovit de un bou in spate.

 

Am oprit la trecerea de pietoni, a oprit si el in spatele meu, iar la 10m dupa trecere era parcarea in care vroiam sa intru. Am semnalizat si cand sa virez POC.

 

Daune:

-difuzor spart

-bara zgariata

-dunga dintre portbagaj si bara indoita

-bandou rupt

 

Conducatorul mai era si cu gura mare, ca de ce am vrut sa parchez acolo...

 

12166716_10205264295112232_791789775_n.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

E plin de cretini azi prin CJ, a inceput de ieri dupa-masa mwuiala sofereasca.

 

Bine ca nu e mai grav, e fix problema lui ca nu a fost atent. E cu gura mare ca e vineri si lumea e mega-grabita, e bun de plata si cam atat.

 

Au ceva barile spate pe masina ta, cealalta a fost muscata de caine, asta lovita  :flowers:

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata f. bine masina. Ai pus teava in diametru mai mare sau a ramas teava originala si doar tips'ul?

Multumesc. Diametru e la fel cu cel original + finala eliminata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta-i ghinion curat. La ce grija ai tu de masina, sa vina un bou ca ala sa-ti fwta toata munca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiarele se repara. Nu mai puneti atata suflet. Mie mi a facut bara spate zdrente o dobitoaca la nici o saptamana dupa ce am cumparat masina.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma refeream la armatura. Hihi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astia sunt cu feru', nu cu fiarele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu jegosii astia care gresesc si au gura mare nici nu trebuie sa mai stai de vorba, de amiabila nici n-as mai pune problema. Direct la politie trebuie mers, tot acolo ajungi, doar ca respectivul plateste o amenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Luni am programare la inspectorul de daune, sa vad ce imi zice pe urma direct la service merg sa comand difuzor nou, bandou, armatura (ca e sparta si aia..).

 

Am montat amortizoarele B4 M Tech (cu flanse + protectii Sachs noi), s-a mai ridicat putin botul dar acum e liniste pe denivelari :D Probabil o sa se mai aseze.

 

Am pus si banda pe o portiune din evacuare, ramane de vazut cum e zgomotul acum si am montat si splitterele, asteptam sa se intareasca siliconul sa ii dau jos bandajele.

 

 

 

IMG_4333.JPG

 

 

IMG_4335.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cu peria de sarma pe la jug pe acolo si da o pensula cu ceva grund ca arata nasol rugina aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand gasesc loc la service sa demontez suportul, o sa il sablez pe urma schimb toate bucsele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu cum ai astupat farurile , ce capace ai pus la becurile astea de xenon , ca eu le-am lasat asa si vad ca incepe sa se stranga praf in far..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am comandat protectie ceramica pt vopsea (Gyeon Q2 Mohs, una dintre cele mai puternice de pe piata), saptamana viitoare o voi aplica si cred ca trec si la bocanci (niste jante urate pe 16 :( )

 

PS:  Admiram botul, ignoram fundul :)
 
IMG_4439.JPG
 
 
IMG_4432.JPG
 
 
IMG_4450.JPG
 
 
IMG_4443.JPG
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credca am eu nr lui. Daca nu cauta l pe vwforum ca are topic acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scurta proba de sunet + fum:

 

De sunat, suna bine, gros insa nu e cam tare?

 

Nu te deranjeaza daca mergi cu muzica la un volum asa mai mic? Ma refer la drum lung, nu in oras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am mai spus, la mers normal e ok , nu se aude dar cand dau kickdown intre 2600 rpm si 3000rpm suna cam tare, dar urmeaza sa insonorizez/antifonez sub mocheta, sub bancheta, tot portbagajul si tot traseul evacuarii iar pe urma ar trebui sa fie in regula :D

 

 

 

@Mimima Multumesc :D

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am modificat evacuarea, am montat un silencer nou sa nu mai urle asa tare, acum e chiar ok in masina iar afara cat de cat s-a pastrat sunetul, per total sunt multumit.

 

Am facut RCA-uri din cablu PROEL triplu ecranat pt microfon pt a scapa de orice interferenta + DAC pe USB 24bit + filtru deparazitare si o grila pentru subwoofer.

 

Astept sa imi ajunga protectia ceramica Gyeon Q2 MOHS pt vopsea, covorase cauciuc tip tavita.

 

Am montat macara dreapta fata noua, alta viata, nu mai adorm pana se inchide geamul si am comandat tot ce trebuie pt retrofit la geamuri electrice spate :D

 

Luni intra masina in service pt inlocuit difuzor/suporti/etc + reparatie/revopsire, sa vedem cum o sa iasa :D

 

PS: Am luat si leduri albe pt bord, sper sa iasa ce trebuie.

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unul dintre cele mai frumoase e46 care le-am vazut. 

Sa o stapanesti sanatos :-)

Edited by Cici86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.