Jump to content
Kenbobo

E46 320d : BBO

Recommended Posts

 

Imi da cineva datele de contact a lui Adi Desper (tapiterul)?

Ai tapitat ceva la Adi? Lucreaza bine?

Vreau si eu sa imbrac volanul in piele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene,tu ti ai facut un calcul cam cati bani ai bagat in masina aia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hobby bre.  Asa e clar.

Pentru mine nu e ciudat cat baga el intr-o masina mai batraioara, sunt uimit ce pasiuni atrage un e46, din cate modele de BMW sunt.. :)

Foarte bine,  tie tre sa iti placa,  tu mergi cu ea si banii de tine sunt munciti.. asa ca spor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o lista cu tot ce am bagat in masina, dar e mai mult informativa pentru a tine evidenta pieselor, la total evit sa ma uit :D

 

Multumesc pentru aprecieri. Cum au spus colegii, masina e mai mult o pasiune si ocupatie in timpul liber.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

A venit timpul sa schimb din nou uleiul (m-am cam plimbat din decembrie pana acum) iar de data asta am pus ulei Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5W40 si filtre Mahle. Am auzit doar pareri bune despre ulei asa ca am zis sa il incerc :D

 

IMG_5054.JPG

 

 

Am primit si "franele" pe fata: discuri Zimmermann perforate, placute ATE Ceramice, lichid frana Motul RBF660.

 

 

IMG_5062.JPG

 

 

M-am apucat de scaune, iar cel de la pasager e gata, mai ramane cel de la sofer.

 

 

Avand in vedere ca aveam reglaj lombar, instalatia electrica e aproape plug&play, am alimentarile trase sub scaun, mai trebuie doar fir pt I-Bus la scaunul soferului pt memorii.

 

 

IMG_5064.JPG

 

 

IMG_5066.JPG

 

 

IMG_5067.JPG

 

 

IMG_5071.JPG
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

liqui moly-ul, e ulei din ala cu bisulfura de molibden, mos2 sau cum naiba ii zice ? am tot auzit despre uleiul ala, cica ar fi smecherie, vreau sa pun si eu la urmatorul schimb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bun liqui molly, daca nu e contrafacut, stii sigur unde se face. am folosit  vreo 2 ani in vechiul e34.

Pole, nu poti sa pui cu mos2, ca ala e semisintetic, sintetic cu mos2 nu exista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, atunci o sa-mi iau aditiv de la liqui moly cu mos2 d-ala, doar ca se gaseste greu cica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu folosesc Q8 si-s foarte hepi cu el

Share this post


Link to post
Share on other sites

E f ok liqui moly, si nu doar la uleiuri. Tot ce au ei, aditivi, vaseline, detergenti sint f bune insa si cam scumputze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici scrie mai multe despre el, e chiar magazinul oficial al importatorului Liqui Moly:

 

http://www.automoly.ro/cumpara/aditiv-ulei-cu-mos2-liqui-moly-2182-300-ml-1332?c=18

 

Care-i faza cu asta ? Chiar ajuta sau e doar o vrajeala ?

 

pole, tu la 3.0 trebuie sa bagi vreo 400ml.

 

"We recommend it after every oil change  (dosage about 5% of the total amount of oil) for optimal performance. When changing the Motor oil you will loose most of the MoS2.

You can put this in old oil too. But the effect is higher if you put in fresh oil."

Edited by jeleu

Share this post


Link to post
Share on other sites

dadada, iau 2 cutii, am citit :D

 

va zic maine daca explodez sau ceva. bine, nush ce sa urmaresc ca si efecte, ca masina n-are nimic, totu' merge regulamentar, insa plm, de ce nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu vedem maine pe forum "motoru a luat-o razna, apa a ajuns la 120, troncane ca un ARO si scoate un fum mai ceva ca o basculanta ROMAN, viteza maxima 20 km/h." :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios de review la aditivul ala, daca e ok bag si eu sa vedem :D

 

Am terminat modificarea scaunelor, totul e functional. 
 
Cu ocazia asta am curatat mocheta, am scos toate petele si s-a improspatat mirosul din masina. 
 
98e07f468216003.jpg 04e763468216073.jpg 727806468216191.jpg 6e9c5a468216258.jpg 397173468216297.jpg
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca ai pus liqui moly n-am ce zice , dar de ce n-ai pus macar 5w30 ?! 


misto scaunele !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.