Jump to content
Kenbobo

E46 320d : BBO

Recommended Posts

Tu zici ca de banii aia iti monteaza lupe in farurile tale sau iti schimba complet farurile cu unele noi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am montat eu la un e39 kit oem cumparat de la reprezentanta. A fost doar senzorul de pe puntea spate, timonerie, cablaje si schema conectarii in lcm. Dar de fabrica masina vine cu senzor si pe puntea fata, nu doar pe spate.

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

fii serios, era vreo 5-6 mil pt. un e39. Oem

 

 

lol

 

 

pai e 150 de lei un xenon aftermarket la e39,despre ce vorbim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am montat eu la un e39 kit oem cumparat de la reprezentanta. A fost doar senzorul de pe puntea spate, timonerie, cablaje si schema conectarii in lcm. Dar de fabrica masina vine cu senzor si pe puntea fata, nu doar pe spate.

 

 

Nu te contrazic, da' totusi eu am pus codul si pretul mai sus, ca sa vada toata lumea. Nu stiu ce-o fi fost acolo si de ce a fost atat de ieftin.

 

In plus

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=63_0589&hg=63&fg=95

Share this post


Link to post
Share on other sites

am montat eu la un e39 kit oem cumparat de la reprezentanta. A fost doar senzorul de pe puntea spate, timonerie, cablaje si schema conectarii in lcm. Dar de fabrica masina vine cu senzor si pe puntea fata, nu doar pe spate.

Pai ala nu e tot kit-ul.

Gandeste-te ca doar un ridicator de tensiune original pentru E39 e 1500 lei. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te contrazic, da' totusi eu am pus codul si pretul mai sus, ca sa vada toata lumea. Nu stiu ce-o fi fost acolo si de ce a fost atat de ieftin.

 

In plus

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=63_0589&hg=63&fg=95

 

foarte bine ca ai pus si pretul. L-as fi pus si eu dar nu i-am cerut clientului chitanta de la magazin, mi-a zis ca atat a dat si gata. Defapt nici nu ma intereseaza, poate fi si 10 mii dolari ca dracu ia sa puna nou

Share this post


Link to post
Share on other sites

bun mutati va pe ciat ca si asa am aberat destul pe topicul omului

Share this post


Link to post
Share on other sites

intrebarea asta s ar potrivi pentru intreg forumul

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faza scurta cu lupe de 3" + becuri 4300k:  [cu faza lunga am uitat sa fac, dar e incredibil cat de bine se vede  :frantics: ]

 

IMG_1776.JPG

 

 

Navigatia:

 

IMG_1775.JPG

 

 

 

Interior:

 

IMG_1256.JPG


  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

parca ziceai ca nu pui 4300k :))

 

misto se vede meniul la navigatie, la a mea ma enerveaza uneori luminozitatea (desi o dau pe meniul principal cu fundal negru, are iconitele prea luminate)..asa intunecata cum e a ta e misto pt ochi

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-i ala ?!

 

are mufa ce intra direct in mufa originala si un fir pt masa ca sa mearga tv-ul cand e masina in mers, altceva ..parca n-am vazut.


acum nu pot sa te contrazic , ca nu exista , ca sincer nici nu prea am dat atentie


bine nu e vorba de orbire, ca e fundal negru totusi dar parca la drum lung in afara e obositor ecranul ala la ochi si totusi este plasat mai jos fata de astea mai noi (F10) , chiar ma gandeam ca la astea mai noi daca nu se pot stinge ar fi enervante .


cert e ca prin meniu are un buton pt dim , dar nu am vazut sa faca ceva.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la E60 in sus se pot stinge ecranele complet, dar oricum se regleaza tot din iDrive luminozitatea/contrastul whatever si il reglezi cum iti place.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Krebs

 

Asa am zis, dar uite ca m-am razgandit. Lumineaza mult mai bine cu 4300k asa ca am renuntat la cele de 5000k. 

 

E chiar fain meniul plus ca se mai poate regla intensitate ecranului, iar fiind cu Android am pus un program care imi da luminozitatea la ce nivel vreau (eu am setat-o pe minim) intr-un interval orar setat de mine, astfel l-am setat de la 17:30 la 7:00 sa fie pe minim, in rest pe maxim sa nu fie deranjant la ochi.

 

Pe langa asta, daca tin apasat 2 sec butonul MUTE se inchide ecranul complet.

 

 

VIdeo:

 

Edited by Kenbobo
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destul de smecher merge. 

Insa tot n-am inteles de ce oamenii nu-si iau o tableta foarte buna si gata.

 

Muzica prin aux si cam aia e. Iar pe aia o vinzi cand vrei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan

 

Nu mi-as pune tableta in bord pt ca arata urat, e greu sa integrezi comenzile pe volan. Asa are spect oem, comenzi pe volan, ecran capacitiv, procesor dual core, e facuta sa reziste la diferente mari de temperatura, e plug&play, etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu in bord. Sa o ai in masina in caz ca ai nevoie.

 

Ma rog, nu-i vad eu rostul, insa cu siguranta arata foarte bine si e mai misto decat ceea ce e pus pe E46 din fabrica.

 

S-o stapanesti cu placere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, face mai multe decat navigatia professional OEM de la bmw, inclusiv asta de pe F10, si la bani nici n-are rost sa discutam cat costa asta si cat costa optiunea navi proff cu connected drive internet acces tv/video etc. cred ca e vreo 3000 de euro asa scurt, ca optiune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea de pe cele mai noi masini sunt alta mancare de peste.

 

M-am uitat putin la un F32 428i. Hard intern. tot felul de smecherii. Alta viata fata de E46. Parca esti in 2014. E46 si E39 erau varza din acest punct de vedere. Chiar si E60 si E90. Praf rau. Au pus si ei mufa aux pe masini mai noi de 2004. Asta desi pe un cacat de headunit din Vitan aveai mufa aux.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Pole

 

Si mie mi se pare super navigatia si intinereste mult masina.

 

@Bogdan

 

Am vrut neaparat navi dedicata pt ca ii da un look mai fresh bordului si arata urat si invechit casetofonul sau cd-playerul in bord.

 

 

PS: E tare ca are loc pt 2 carduri, unul pt GPS altul pt Media si suporta pana la 128gb + stick sau Hdd extern, asa ca memoria nu e o problema.

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.