Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Le Gourmet

Recommended Posts

Trebuie sa aiba conditii si sa fie ingrijit, cel putin pana ajunge la maturitate. Eu am pus doi pui la Calarasi si abia daca s-au prins, au crescut foarte putin. Ce-i drept nici nu a avut nimeni grija de ei.

 

Dar daca il iei mai mare probabil e ok.

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pruni iau si cu 3 lei daca doresc. Or fi mai mari aia, nu zic.

 

nici nu ma obosesc, am mii de d-aia mici, răsăriți din aia mai mari.

 

Ii mut si la revedere, nu ma grabesc. Sa bea copilul meu daca doreste, eu am bagat destul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O exista un serviciu d-asta pentru a cumpara un copac deja mare pe care sa ti-l aduca in curte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am gasit, ma rog, nu e vreo prioritate insa e un moft de-al meu sa am un copac asa fain si sa ma uit la el de pe terasa cand imi beau cafeaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu caut asa ceva. Am o curte de 100 mp la garaj. Vreau s-o fac un pic mai frumoasa.

Cel mai mult mi-ar placea un platan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu caut asa ceva. Am o curte de 100 mp la garaj. Vreau s-o fac un pic mai frumoasa.

Cel mai mult mi-ar placea un platan.

 

Pune un portret cu mas 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O exista un serviciu d-asta pentru a cumpara un copac deja mare pe care sa ti-l aduca in curte?

Sunt dar sunt foarte scumpi. Am vazut la un moment dat la o firma prin Otopeni un tei tin minte la vreo 3-4m 1500 lei...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:blink: cautam ceva topic cu mancare. Ma scuzati :blush: Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa va relatez cum au trecut Pastile la mine:

 

Sambata - friptura de miel cu usturoi, piept de pui si prajituri.

 

Duminica - omleta, prajituri, piept de curcan, prajituri, gratar de porc.

 

Luni - Salata de vinete, un copan de curcan (zici ca eram din Flintstones) si am terminat ziua cu 3 cefe de porc pe la ora 22.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi s-a luat dupa prima zi de paste. Da-o-n mortii ei de mancare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema la mine a fost ca non stop imi trebuia mancare. Pasti sau nu, weekendul asta oricum cred ca puneam niste kg :lol: .

 

N-am lucrat nimic, am condus vreo 8 ore in 2 zile. In rest m-am indopat si am dormit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul asta am rupt norma pe sistem. Am avut de facut o mie si o suta de vizite si la fiecare am bagat cate o masa cel putin. Miel la cuptor, gratar, ciorba de miel, prajituri, inghetata, drob, sarmale, pui la cuptor, cozonac, oua, etc. Plm, tot 62 kg  :D

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce ai impresia ca apar instant kilogramele alea? asteapta 1 sapt si apoi vezi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

laur e ectomorf din ala enervant, poa' sa bage numa jumari cu carnati si cartofi prajiti in untura la 1 dimineata si nu se pune nimic. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

yep dude, plus ca se pune repede masa musculara  :D

 

adevaru` ca mananc de 3 ori pe zi si o mai incearca stomacul inainte de culcare uneori 

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare putin 62 kg, acum depinde si de inaltime. Eu sunt endomorf, la mine e mai greu cu suncile, dar daca am grija de mine e ok, acum stau undeva pe la 76 kg la 1,75m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat azi din piata niste cacaturi de portocale rosii cu 4 de F inainte de dulci de am crezut ca sunt cel putin pe cale de disparitie sau editie limitata. Bineinteles ca s-a dovedit a fi niste prostii cu gustul celor obisnuite.

 

post-10-0-86810300-1429036385_thumb.jpgpost-10-0-31278400-1429036407_thumb.jpg

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are 62 kg, e clar ca ceea ce mananca e ultima grija. Exista oameni care pot manca orice si oricat fara sa se ingrase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara sa se ingrase, insa la capitolul colesterol si grasime viscerala nu stiu cat de ok poti sta, daca nu tii cont cat de cat ce si cum mananci.


Am luat azi din piata niste cacaturi de portocale rosii cu 4 de F inainte de dulci de am crezut ca sunt cel putin pe cale de disparitie sau editie limitata. Bineinteles ca s-a dovedit a fi niste prostii cu gustul celor obisnuite.

 

attachicon.gif20150414_212810.jpgattachicon.gif20150414_212738.jpg

Mi-am luat si eu o plasa (la propriu) de la kaufland, aceeasi parere: portocale normale cu tente rosii de culoare si atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceafă + cartofi în cuptor + salată de roșii, ceapă verde, castraveți și gogoșari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceafă + cartofi în cuptor + salată de roșii, ceapă verde, castraveți și gogoșari.

Pai bine bre Rares mananci felul 2 cu doua salate,sau ai facut carcalete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.