Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Le Gourmet

Recommended Posts

Propun infiintare topic pentru mas:

 

Le Courmet

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun infiintare topic pentru mas:

 

Le Courmet

Cu terminare(finalizare) sau fara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu mananc niste craci de gaina, cu mamaliga si mujdei,

 

sunt oarecum dezamagit de mine. data trecuta am facut mujdeiul atat de bine, incat m-a luat plansul de doua ori.

 

nu cred ca pup pe nimeni in noaptea asta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vita cu legume la gratar. Si niste piept de curcan si cotlet de porc, nu se vad in poza.

 

Vita a fost mondiala, ca Nelson :lol: .

 

 

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine imi face si a mea ciorba de vacuta, iese genial, baga asta pastai si tot felul de legume, o nebunie. Mi-a placut cum o fac unii la o pensiune la munte si i-am zis ca vreau sa iasa la fel :))

 

Azi a luat un pui si l-a bagat cu cartofi la punga magica, tot asa magnific, cred ca as putea sa traiesc numai cu mancarurile astea doua.

 

Ah si inghetata cu visine, deocamdata e la frigipost-10-0-52541700-1429383690_thumb.jpg

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-as manca si eu o inghetata, cacam-as pe el de sixpack  :censored:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine imi face si a mea ciorba de vacuta, iese genial, baga asta pastai si tot felul de legume, o nebunie. Mi-a placut cum o fac unii la o pensiune la munte si i-am zis ca vreau sa iasa la fel :))

Azi a luat un pui si l-a bagat cu cartofi la punga magica, tot asa magnific, cred ca as putea sa traiesc numai cu mancarurile astea doua.

Ah si inghetata cu visine, deocamdata e la frigiattachicon.gif20150418_184518.jpg

Mai ia 1 kg de oase de vita si fierbele impreuna cu rasolul(presupun) si o sa iasa mult mai buna.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-as manca si eu o inghetata, cacam-as pe el de sixpack :censored:

Asta e motivul pentru care eu nu am six pack. Am zile in care poftele bat formele. Nu las sa devina obicei, dar...ma mai scap in mancare :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

iaurt cu dulceata si fulgi de porumb bate la cur orice inghetata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu-l am, inca, am un fel de 4pack :)) dar vreau sa il fac neaparat. O inghetata nu e o problema, dar astept o zi de-aia calduroasa rau in care sa merite pacatul :))

 

Ma eu nu prea is cu dulceata, are zahar in draci.

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda, eu doar ce am ras 2 mere si un pachetel de biscuiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banane inghetate, bagate la mixer cu lapte si alte fructe la alegere => o altfel de inghetata. Adaugi miere dupa gust si aia e.

tocmai am vazut asta

 

15825_871778096216908_437425501408475359

Data viitoare cand pun de gratar iti arat eu masa. E mic copil asta fata de ce aveam intins acum 3 ore pe masa :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

s`avem pardon, bananele sunt bune numai la temperatura camerei, sau putin mai reci.

 

sau in shake, cu lapte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa cantitati, problema e de prost gust.

 

Aia la o masa mananca 3 kg de cartofi cu niste bucati mari de carne, plus vin sa se ameteasca. Si li se pare si demna de poze toate treaba.

 

Probabil si alea 2 paini au fost consumate impreuna cu merindele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu numai reci din frigider le mananc, ca si restul fructelor de altfel. Daca-s calde nu imi cad bine.

 

Azi, din timpul "facerii" .

 

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

e poza facuta de unii prin camin, nu-mi place sa comentez despre finantele oamenilor. 


totusi cred ca-i cola, dar ansamblul este deprimant. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are nici o legatura treaba cu banii. Poti fi sarac, dar totusi sa mananci super ok si sanatos. Mancarea aia e genul ala tipic romaneasca. Totul inoata in ulei. Grasime la maxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu-mi permiteam sa beau vin la masa cand eram in camin :)

 

si oricum ma faceam terci mai repede cu vodca, ce sa mai stai la discutii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu numai reci din frigider le mananc, ca si restul fructelor de altfel. Daca-s calde nu imi cad bine.

 

Azi, din timpul "facerii" .

attachicon.gifreceived_833936310009182.jpeg

 

Am avut si eu ridiche d-aia de gratar. I-am vazut un sut in pzida si s-a facut bucati. 

 

Ia-ti unul mai teapan, mai multa caldura irosesti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cu saracul si mancatul sanatos nu prea se pupa. Eu vad cand ma duc in cora/carrefour, pai ca sa faca a mea un fel de mancare gatita trebuie sa dau pe ingrediente de 40-50 lei minim, pai cu banii aia mananci 2 shaorme/pizza si altele, poate chiar si niste bullshituri la restaurant dar asta nu poate fi numita mancare sanatoasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene, imi explica si mie cineva cum FAC SA ZAHARISESC MIEREA ??!?! nu mai mananc zahar de ceva vreme, deloc, am trecut pe miere, dar imi place muuuult mai mult mierea zaharisita si nu stiu cumsa fac sa o zaharisesc. plm!

 

am cumparat de la un targ una zaharisita cu propolis, vai ce buna a fost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.