Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Le Gourmet

Recommended Posts

Eu iubesc omleta, dar stii si tu ca nu e acelasi lucru.

 

Ceea ce ai facut tu e super sanatos, dar nu e deloc placut. Albusul e proteina pura, stiu asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de unde stii ca nu e placut? E foarte bun la gust, are legume, piept de pui, branza si condimente. Singura diferenta fata de o omleta clasica e absenta galbenusului.

Stiu similea, eu defel nu ocolesc galbenusul, acum am avut vreo 20 de oua un pic mai vechi si am zis sa incerc si treaba asta doar cu albusuri sa vad cum e, si e chiar ok, nu puteam pune 20 de galbenusuri in treaba asta.

Edited by rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-e foame, azi am mâncat doar supa crema de roșii cu turtite de-alea "pe plita"

Share this post


Link to post
Share on other sites

mananca si tu un  mar si pune-te la somn :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la o vreme,dacă-mi dau una in burta in dreapta când alerg, da. Cat de cat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai fi surprins de diferenta daca ai renunta la fumat, vorbesc fireste din perspectiva unor prieteni care au trecut prin asa ceva, eu nu am fumat niciodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de unde stii ca nu e placut? E foarte bun la gust, are legume, piept de pui, branza si condimente. Singura diferenta fata de o omleta clasica e absenta galbenusului.

E altceva cu galbenus.

 

Eu fac o omleta d-aia nesimtita din 4 oua cu bacon si branza rasa si un ardei iute si ceva piper. Nebunie curata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

în seara asta am mâncat 5 mici grăsuni și suculenți.cu pită neagră crocantă și mustar

 

asa buni au fost,încât am vrut să L mănânc și pe al 6 lea da am zis să nu exagerez lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mancat si eu aseara 2 mici, nu mai mancasem de la 1 mai cred.

E altceva cu galbenus.

 

Eu fac o omleta d-aia nesimtita din 4 oua cu bacon si branza rasa si un ardei iute si ceva piper. Nebunie curata.

Este o diferenta dar nu mare sa stii. Albusurile sunt inerte si iau gustul celorlalte ingrediente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi, la micul dejun, pâine, șuncă crudă și pepene galben. Specialitatea casei, cică.

Ciudat, sunca era gen saramură și pepenele foarte dulce. Împreună au fost foarte bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi, la micul dejun, pâine, șuncă crudă și pepene galben. Specialitatea casei, cică.

Ciudat, sunca era gen saramură și pepenele foarte dulce. Împreună au fost foarte bune.

Combinatia asta nu e buna dpdv al digestiei. Fructele, in general, se digera in 30 de minute.

 

Cosumate peste mancare, freaca naturaletea digestiei, sunca si painea in cazul de fata, nu se digera complet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.