Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Le Gourmet

Recommended Posts

Pff, scuze, am vrut doar sa evidentiez ca nu stiu ce baga aia acolo dar nu face bine organismului ph34r.png

 

plus ca unii lucreaza la ora asta si na, autosugestia  :rolleyes:

Edited by Laur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pff, scuze, am vrut doar sa evidentiez ca nu stiu ce baga aia acolo dar nu face bine organismului ph34r.png

 

plus ca unii lucreaza se caca pe ei cu flacari la ora asta si na, autosugestia  :rolleyes:

Hmmmmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glutamat cu pumnu, asta baga

 

 

Drept urmare aleg si eu ce stiu ca are gust ca si cum l-as fi facut in casa

 

Io sau dy2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti iei cu tine niscai piper mozaic, ca nu prea folosesc din asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG ce scaune am de la chinezesc, Hiroshima e apa de ploaie. Nu e prea sanatoasa manevra.

Eu am o diaree constanta de la 9 dimineata, dar la mine e pe fond nervos. Chiar in clipa asta ejectez ca sifonu', zugravesc closetu', la curu meu se intampla ceva ce numai cu efecte speciale se poate reproduce.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti iei cu tine niscai piper mozaic, ca nu prea folosesc din asta

Mancarea chinezeasca e foarte condimentata. Pentru ca asiatici si din seria sos de soia si piper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un amic foate cretin, care a dat shot 2 sticlutze de Tabasco, adica 2 sticlute din alea turnate intr-un pahar si l-a dat peste cap, am crezut ca i-a venit sfarsitul apoi, peste juma de ora nu a putut sa articuleze nimic, a baut apa si a vomitat imediat, apoi nu a mai putut sa respire, se facea albastru la fata cu ochii bulbucati, i s-au spart niste vene pe ochi si in jurul ochilor niste vinisoare din alea mici de la cat s-a scremut, mucii ii curgeau ca la robinet, cred ca direct din sinusuri, sincer consider ca ar fi putut intra in stop cardio-respirator.

 

nu am mai vazut o asemena reactie si o desfigurare de genul asta, nici in filmele de groaza. noroc ca eram toti beti pulbere, ma mir ca nu a filmat nimeni cu telefonul cum moare ala.

 

ideea e ca toata scena s-a produs cam la 20-30 de secunde dupa ce a dat alea pe gat, initial parea ca nu are nimic, probabil efectul a fost atat de socant incat i-a luat cateva secunde bune corpului, ca sa procesese nenorocirea ce urma sa se intample.

 

acum daca ii arati o sticla de tabasco are efect gen Pavlov si incepe sa stranute si sa-i curga nasul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara a fost o faza asemanatoare. 
Un prieten de-al meu si-a facut ziua de nastere la un restaurant chinezesc.

Unul dintre cei veniti (un dobitoc) s-a luat la intrecere cu un betiv pro. Eu am baut doar vreo 2 shot-uri, ei vreo 6 sau 7. Shot-uri cu vin de sarpe.

Dupa ce a inventat cuvinte ca "sugenimenta" si ne-a tot injurat in gluma pentru ca faceam misto de el, s-a dus la baie. Si ne tot zicea chestii gen "ia sarpele" :lol: L-a gasit cineva in baie unde dormea. S-a lovit si la cap, ne-am chinuit o gramada sa-l trezim, abia am gasit un taxi sa-l trimitem acasa. Cea mai tare faza a fost ca amicul meu l-a dus acasa si a vazut-o pe nevasta-sa cum i-a dat betivului 3 palme mai tari, a inceput sa-l spurce.

M-am distrat, nu gluma. :lol:

Se albise la fata, era palid de parca murise. S-a trezit doar dupa ce i-am dat sa miroasa otet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu. Aproape toti eram cu nevestele/prietenele/concubinele. :lol:

 

El era singur, scapase din lant.

 

Cea mai tare faza mi s-a parut ca era si Patapievici la o masa foarte apropiata. Practic, cultura si incultura sunt mult mai apropiate decat s-ar crede. :lol:

Ma rog, n-a apucat sa vada show-ul. 

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai e si ala vin de sarpe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e si snake vodka

 

da' totusi nu e vin la propriu ala. e ceva distilat.

 

ca niciun vin nu prea are cum sa fie mai tare ca tuica.

 

era d-ala cu sange, tot ce trebuie? :)

Edited by ifx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nu e un vin propriu-zis.

 

Nu era cu sange. Oricum e destul de scarbos sa te gandesti ca bei asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai e tampenia ai de bautura, inima de sarpe, direct din sarpe aruncata in sake sau vodca si o dai pe gat, ceva de genul asta... abominabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

abia am gasit un taxi sa-l trimitem acasa. 

Pai de ce nu l-ai sunat pe iulika? Macar ati fi clarificat faza cu 112.  :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.