Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Le Gourmet

Recommended Posts

Carnea de garnita se afuma doar un pic, dupa care se pune la prajit in tuci cu untura, pe pirostrii. Cand e gata se toarna, inclusive cu uleiul care ulterior se transforma in untura, in borcane, granite etc. E vis cu niste oua ochiuri facute tot in untura si cativa castraveti murati.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu mananci zilnic asa ceva. Eu am colesterolul 205 si nu ma feresc sa bag si d`astea.

Plus, ca este o mancare specifica specifica sezonului rece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge si un sos de rosii plus alte chestii. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ai dezvoltat si niste super puteri in aceasta privinta. Probabil ca prezenta ta face painea sa stea proaspata mai mult timp, iar cartoful incolteste mai greu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

El este singurul om care a inventat cartoful fiert instant. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai răutăților

 

Ce pofta mi-e de niste chiftele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dydo, nu te mai am in lista, gtfo cu albumele tale

Pleci, platesti

Acu is prieten cu Ciupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut asta:

 

food-hacks-14.jpeg

 

 

tot tu ne-ai aratat-o parca si p-aia cu crumpii crestati, indesati cu sunca, ceapa, si cascaval cu ou deasupra, sau asa ceva.  mega buna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta treaba. Dar iti trebuie o paine de calitate, nu guma de mestecat din asta din comert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Practic, e un fel de focaccia. Reteta este simplista, se poate imbunatati. Dar, baza trebuie sa fie o paine de calitate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A raspuns gubela.

 

 

 

Zilele astea am trecut prin tot felul de stari. Nu sunt imun nici la critici, nici la laude, mai ales cand e vorba de munca mea. De pasiunea mea. De respectul pe care il port fiecarui client in parte. Acum cateva zile am lansat pe piata prima linie de produse care imi poarta semnatura. Este un proiect muncit, in care m-am implicat foarte mult, pentru care am testat nenumarate retete de sandviciuri, dintre care doar 3 au ramas in picioare. E vorba de retete proprii, atent lucrate. De exemplu, am cautat la Tg. Mures un macelar care sa poata face jambon din carne 100%, fara resturi sau zgarciuri, am folosit o dulceata de ardei iute realizata in bucataria fabricii cu care colaborez. Sandviciurile mele sunt o alternativa pentru produsele care se gasesc deja la raft. Nu sunt combinatii de gusturi banale, am incercat sa inovez la acest capitol. Pana la urma gustul tine de fiecare, de exemplu mie nu-mi place gustul amar dat de andive sau radicchio. Poate ca altora le place. E un proiect in care cred si nu mi-as pune semnatura pe un produs doar ca sa-mi vad poza la raft. Urmeaza sa dezvolt acesta gama si cu alte retete proprii din restaurantele cu care colaborez. Va multumesc si va urez pofta buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.