Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Le Gourmet

Recommended Posts

da,oricum ar fi fost interesant un topic gen vand branza si cash pe bemveclub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce e carciuma TAPO ? Mi se pare sau e semnat chef florin dumitrescu aka gubela cu sandvisuri rafinate.

 

Similea cred ca de astea zicea:

 

1381833_625539470888789_1616634903577206

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce e carciuma TAPO ? Mi se pare sau e semnat chef florin dumitrescu aka gubela cu sandvisuri rafinate.

 

Similea cred ca de astea zicea:

 

 

 

da, este super, daca vrei sa mananci un Hamburger de 149 de lei  :wacko: asta cred ca si-a pierdut simtul realitatii

 

Hamburger cu sos tartar, rosii, ceapa, castraveti murati si cartofi prajiti - 149 lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate presupun ca dupa indelungi cercetari si ganduri platonice. 

 

 

O sa ma duc o data, dar nu pentru burger mizerabil. Sa vad daca e ceva de mare chef ala. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nene, Trattoria il Calcio iti aduce la botul calului, adica livrat la birou, un super hamburger cu cartofi la cuptor cu rozmarin ca si garnitura si cred o numa de kil de sos quattro formagi, totul la 36 lei, cost livrare inclus. Si asta vrea de 5 ori mai mult pe o mizerie facuta de el ? Asta are impresia ca traieste la Monte Carlo sau oe Coasta de Azur, sa mi bag ....

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru ghiudemu ala de dobrogea fac moarte de om.

 

tati, am gasit un ghiudem extraordinar, doar 3 magazine din bucuresti au, insa e excelent si crede-ma ca sunt cunoscatori, am mancat ghiudem facut de tatari din mangalia si stiu ce zic:

 

stanga josul paginii, Ghiudem:

 

http://www.laplescoi.ro/produse-traditionale.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma credeti ca am mancat odata 800 grame de ghiudem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nene, Trattoria il Calcio iti aduce la botul calului, adica livrat la birou, un super hamburger cu cartofi la cuptor cu rozmarin ca si garnitura si cred o numa de kil de sos quattro formagi, totul la 36 lei, cost livrare inclus. Si asta vrea de 5 ori mai mult pe o mizerie facuta de el ? Asta are impresia ca traieste la Monte Carlo sau oe Coasta de Azur, sa mi bag ....

 

Pai se bazeaza pe parvenitismul romanului. In Romania multe chestii sunt mult mai scumpe decat in tarile dezvoltate. Si se vand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Mc106. Aici Mc87.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vai, apropos de dude, asa sila mi-e de dude, nu le pot manca. cand eram mic mi se parea ca sunt niste omide umflate si mi-a ramas scarba asta bine infipta in creier si nu ma pot atinge de asa ceva. Plus ca avea bunic un dud in curte si facea o mare mizerie in fiecare vara, patau tot, calcai o duda din aia mov si o plimbai prin toata casa. oribil.


omg.

 

poti comanda, le merge site ul ca un cur, dar numerele sunt bune, poti comanda si iti livreaza la tine cred. ei sunt din buzau la baza.

 

stii cat e de bun ? pfff, vai ... ta. eu am numarul in telefon, sun sa imi opreasca si ma duc sambata sa il ridic, ca se vinde foarte repede, e delicatesa gen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dudul atrage...omizile

 

Da is bune

 

 

Noi le spunem aici agude

 

Is biiond gadlaic, dar daca-i curat copacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

gem de dude. similea se lasa de peste pt el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti coloreaza limba

Am baut un an de zile vin rosu de la moldoveni, sa vezi acolo limba colorata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu vinul nu stiu cum e, da' alea iti fac limba indigo instantaneu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roaga-l pe similea ifixule, sa-ti trimita ul litru de vin rosu, o sa intelegi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.