Jump to content
siulian

Bancuri

Recommended Posts

3 drunk guys enterd a taxi. The taxi driver knew that they were drunk so he started the engine & turned it off again.

Then said, "We have reached your destination".

The 1st guy gave him money & the 2nd guy said "Thank you".

The 3rd guy slapped the driver. The driver was shocked thinking the 3rd drunk knew what he did. But then he asked "What was that for?". The 3rd guy replied, "Control your speed next time, you nearly killed us!"

 

http://kickasshumor.com/funny-joke/2998/3-drunk-guys-enterd-a-taxi-the-taxi-driver-knew-t

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un ardelean, un oltean si un moldovean stateau in sala de asteptare a unei maternitati. La un moment dat, se stinge lumina si brusc, toate femeile lor nasc. Dupa ce vine curentul, apare moasa si zice: 
- Va rog sa ne scuzati, dar, in zarva care a fost pe intuneric, s-au schimbat copiii si trebuie sa apelam la intelegerea si spiritul dumneavoastra practic in a identifica copiii. Asa ca, domnule, ii spune ardeleanului, va rog sa poftiti si sa ne spuneti care credeti ca e al dumneavoastra? Ardeleanul intra si se uita la copii. 
- Asta-i, spune el, aratind spre un copil care era negru. 
- Cum, domnule, chiar asta credeti ca e al dumneavoastra? De ce nu luati unul din cei doi albi? 
- Dar ce? Credeti ca imi trebuie un moldovean sau un oltean?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimi vrea neaparat warn de la Ifics :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai are cum. Cand ne-am luat noi, era perioada in care se modera sub influenta băuturilor alcoolice... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, recunosc.

 

Oricum uneori aveam impresia ca Mas se agita. Mai mult aia ma motiva.

 

Puneti-ma si acum sa mai dau, ca nici nu mai gasesc alea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimi vrea neaparat warn de la Ifics :D

Pai de ce? Ifx este ardelean?

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea eu. Merg la Brasov doar cand am bani.

 

o data la 5 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doi tractoristi scot pita ,slana, bat o ceapa de roata de la tractor si se pun sa manance. Vine seful turbat de nervi si ii intreaba:
- Voi de ce nu semanati ?!?
Unu dintre ei raspunde:
- Pai, nu suntem frati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O companie românească și una germană au convenit să desfășoare un turneu de canotaj la caiac la nivelul 8+1.

După o practică și exersare lungă și grea, ambele echipe au aranjat competiția sportivă..dar Germania a ieșit învingătoare cu un avans de 1 km. Managementul a decis că motivul unei înfrângeri zdrobitoare trebuie aflat, aşa că au angajat o firmă de consultanţă care să investigheze problema şi să recomande acţiuni corective.

 

După mai multe săptămâni de investigații, s-a constatat că echipa germană a avut opt oameni la vâsle și unul la cârmă, pe când românii au avut un om care vâslea și opt oameni la cârmă.

Aşa că, după un an de studii şi milioane de dolari cheltuiţi ca să analizeze problema, firma de consultanţă a ajuns la concluzia că sunt prea mulţi oameni la cârmă şi prea puţini la vâsle în echipa României. Deci, pe măsură ce se apropia ziua cursei din anul următor, structura managerială a echipei învinse a fost complet reorganizată.

 

Noua structură cuprindea: patru manageri de cârmă, trei manageri zonali de cârmă şi un nou sistem de urmărire a performanţelor pentru omul de la vâsle, ca să i se asigure stimulent în muncă.

Anul următor, germanii iar au câştigat cu un avans de 2 kilometri. Umiliţi, cei din corporaţia românească l-au concediat pe vâslaş pentru performanţe slabe şi au acordat managerilor o primă, pentru că au descoperit unde era problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce frumosi sunt cateii. Ce rasa sunt?

 

-Unul e boxer

-Si celalalt?

-La fel

-Si sunt masculi?

-Unul da

-Si celalalt?

-La fel

-De ce imi spui unul da si celalal la fel cand poti sa imi spui amandoi?

- Fiindca unul e al meu

-Si celalalt?

-La fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doi ciobani merg la un restaurant mediteranean. După ce citesc meniul îl întreabă pe chelner:
- Domnule dragă, ce îs acelea fructe de mare?
- Caracatiţă, calamar, rac, creveţi, răspunde chelnerul.
- Apoi, bag de seamă, zice unul dintre ciobani, după cum zici dumneata, vulpea, ursul şi lupul îs fructe de pădure!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doua femei la taclale. Auzi, barbatu to mai face ceva in pat?

Da. Se pisa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

Un ardelean, întors recent dintr-o excursie la Londra, îi povesteşte prietenului lui S:

- Am cunoscut o rusoaica, şi, cu toate că nu ştiu rusa şi nici ea româna, ne-am înţeles de minune. 

I-am desenat o farfurie cu mâncare şi direct m-a luat la un restaurant.

I-am desenat un pahar şi ea m-a luat la un bar şi tot aşa până spre dimineaţă,

Apoi ea mi-a desenat un pat.

 

De unde naiba a ştiut ea că sunt tâmplar??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rareș mi-a spus că a râs

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Cum îl înveselesc Olguța, Carmen și Viorica pe Liviu?

- Îi povestesc cum Nelson Mandela a fost ales președinte după 27 de ani de închisoare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am trezit din cauza unei dureri cumplite în întreg corpul. Am deschis ochii şi am văzut o soră medicală, care stătea alături de patul meu.
- Domnule Fujima - a spus ea - aveţi noroc, aţi supravieţuit bombardamentului din Hiroshima, de acum două zile! Acum sunteţi în spital, în afara oricărui pericol!
Foarte slăbit, am întrebat:
- Unde sunt?
- În Nagasaki, a răspuns ea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare bancul ăla cu Hitler, evreii și Tetris mai e voie să-l spunem? 

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.