Jump to content
Sign in to follow this  
umbrella

Sa ne traiasca sarbatoritii zilei !

Recommended Posts

eh ? dandy ce plm

 

desi e ceva foarte dandy cu pantalonii aia, dar dandy rau, dandy.

 

10676286_10204021250465196_9051320690369

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata baieti, ne putem linisti, plus #ogaleata#de#moet#latoatalumea

post-5-0-63785100-1413451454_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-i zica totusi cineva ca Moet aia, e o posirca de benzinarie, e ca si cum ai pune poze cu petu de bere.

 

pentru initiati exista sampanie Boerl & Kroff sau Krug, daca tot vrem sa suferim, problema e ca astea costa de la 3000 in sus.

 

######################

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu mai beau.

 

da, beam la pet, la doza, pe unde doream si unde ma apuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu asta e problema, ca bem bere la pet ci ca ala sufera de atentie si aroganta, pe ceva ce, ca si sampanie, este usor comparabila cu berea la pet, care nu este deloc vreo fita.

 

figurile astea cu comandat sampanie in club sau pe plaja, sunt de un prost gust teribil, mai ales daca tinem cont de faptul ca e vorba numai de snobism, pentru ca o sticla de Moet e vreo 70 de lei in Agip si se vinde in club cu 7 milioane, deci mai arati ca esti si prost pe deasupra, e ca si cum ti-ar vinde sticla de Jack cu 9 milioane, dar unii is prea batuti in capul principal ca sa inteleaga aspecte din astea delicate.

 

cum ziceam, daca esti vreaun valoros, da in plm, comanzi o sticla de Krug la vreo 5000 de euro si poti sa ai si figuri, dar cand tu, un rupt in cur, cu pantaloni croiti gresit cu turu-n fata, vii si suferi cu poze pe fb ca ai dat de 10 ori mai mult pe o sticla de Moet care se gaseste in orice Agip, inseamna ca ai ciunga-n par si mai esti si papagal.

 

#

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 o sticla de Moet e vreo 70 de lei in Agip si se vinde in club cu 7 milioane

 

 

pe bune bre?

 

sa am asa un copchil tont l-as pune sa dea mancare si sa stranga balega la vaci o vara intreaga

 

la furca, in pastele ma-tii

 

 

mare e gradina

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-i dea careva un pm baiatului sa-l invite pe topic. Sa ascultam si parerea lui.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

#vittel sau #vittzel ?

 

Citeam ce a spus pole, si cu berea la pet. 

 

Moet Chandon Brut 12L 12% vol

 

Se pare ca exista mai nou si sampanie la tona, nu doar berea. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe bune bre?

 

sa am asa un copchil tont l-as pune sa dea mancare si sa stranga balega la vaci o vara intreaga

 

la furca, in pastele ma-tii

 

 

mare e gradina

 

pai sa iti explic o faza, acum cativa ani, mi-am facut ziua in club in Belaggio si am rezervat 3-4 mese acolo pentru prieteni.

 

si-a comandat fiecare ce a vrut, chestii din astea insa la fiecare masa era o frapiera cu cate o sticla de MUiet din asta, care nu s-a baut, ca noi nu bem sampanie.

 

la un mom dat vine ospatar sa zica, pai de ce nu beti sampania ca ati platit-o, 700 de lei pe sticla. asta era costul rezervarii practic, per masa, care s-a adaugat la nota finala, inmultit cu numaruld e mese. deci m-a scuturat de 2800 de lei, peste restul consumatiei, ca pe ultimul fraier, doar pe sampania pulii.

 

bai deci m-am enervat in mortii lui de masturbator compulsiv, ca fix cu o zi inainte vazusem in agip cu 70 de lei. am platit si am tacut din gura, ca prost am fost eu ca nu am intrebat inainte.

 

si apoi apare cate un limbric din asta, care el se considera vreun oligarh ca a dat atatia bani pe o zeama basita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cam are fata de drojdier de babalau daca stam sa analizam.

 

900x900px-LL-b6362458_harp-darp-angry.pn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe facebook toate piz dele lesinate fac poza la sampanii d-astea. Daca mai au si un platou d-ala de somon afumat (care pana la urma nu e cine stie ce lux), poti fi sigur ca s-au umezit bine de tot si nu-si mai suporta statutul de saracii patentate.

Fraierica asta merge cu turma, asta e explicatia. 

 

Mie oricum ideea de club mi se pare o tampenie. Muzica mult prea tare, fum de tigara, aglomeratie, tot felul de taranoi insotiti de tot felul de boschetare care s-ar da pe cateva shot-uri.

 

Smecheria e sa mergi la un restaurant misto, eu asa ma simt bine.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai daca ne chemai si pe noi beam si muiet din ala, nu era bai

 

da cadou tot nu primeai de la KIp :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

io as fi stat cu Dido la masa, sa ma benoclez la aia cu rosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

si aia care incaseaza rad.

 

eu unul asa as face.

 

pai cum plm sa nu razi cand vezi pe un prost care plateste pretul cu adaos de 1000%. asa incat, la faza aia de la ziua mea, nu m-am simtit deloc vreun smecher, ci un papagal prost.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nu pentru ca nu esti vreun parvenit. Insa snobii parveniti iubesc chestiile astea. Sa sufere ei de bani "la fraieri".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.